Σύνθεση JWH-018

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Όχι, ο χρόνος δεν μειώνεται. Δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε νιτρομεθάνιο, παίρνουμε ένα προϊόν, αλλά η απόδοση θα μειωθεί και θα είναι πιο δύσκολο να καθαριστεί. Μήπως μπορείτε να αγοράσετε 1,1,1,1,3,3,3,3-εξαφθοριοϊσοπροπανόλη (HFIP); Αν και η τιμή του δεν επιτρέπει να είναι η καλύτερη επιλογή.
 
Last edited by a moderator:

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Κύριε, μπορεί το HFIP να αντικαταστήσει το νιτρομεθάνιο;
 
View previous replies…

Claudio51

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Παρατήρησα ότι δεν χρησιμοποιείτε τη στήλη για τον καθαρισμό των προϊόντων ... ποια μέθοδο καθαρισμού χρησιμοποιείτε ?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666

Ναι, μπορείτε, πρέπει να επικοινωνήσετε με εργαστήρια που παρέχουν υπηρεσίες προσαρμοσμένης σύνθεσης. Αυτά τα εργαστήρια πρέπει να βρίσκονται σε χώρες όπου η ουσία δεν ελέγχεται.
 

pptmg

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Feb 1, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Έχετε κάποια συμβουλή για το πώς να έρθετε σε επαφή με κάποιον που προσφέρει σύνθεση κατά παραγγελία;
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Τι γίνεται αν το τελικά παραγόμενο jwh-018 δεν σκληρύνει;
Και αν σκληρυνθεί, ποιον διαλύτη πρέπει να χρησιμοποιήσω για να το ανακρυσταλλώσω για να αυξήσω την καθαρότητα;
Η ανακρυστάλλωση δεν έγινε καλά με το IPA.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Φαίνεται ότι ο μερικός πολυμερισμός που συνέβη κατά λάθος, μόλυνε το προϊόν σας σε σημείο που παρεμποδίζεται η κρυστάλλωση. Η πρόταση που μπορεί να έχω μόνο από καθαρή λογική είναι η διάλυση του προϊόντος σε διαλύτη που είναι απολύτως ανεπιθύμητο μέσο διαλυτοποίησης για το ύποπτο πολυμερές (δεν έχω ιδέα τι πολυκύκλους μπορεί να σχηματίσει σε μια πολύπλοκη μήτρα, αλλά τα πολυμερή συχνά είναι αδιάλυτα σε ορισμένα μέσα) Εγώ θα ξεκινούσα με τον πιο stricti εκλεκτικό διαλύτη για το προϊόν και μόνο και ότι αν μείνει κάτι πίσω δεν ενδιαφέρει. Είμαι σίγουρος ότι οι άνθρωποι με εφαρμοσμένη εμπειρία με τη συγκεκριμένη ένωση θα πρέπει να γνωρίζουν μια ποικιλία από κόλπα καθαρισμού αλλά αν η ποσότητα είναι με τέτοιο τρόπο θα έκανα ένα DCVC σε αυτό ακόμα και αν θα βελτιστοποιούσα το σχήμα έκλουσης από τη θεωρία χρησιμοποιώντας τι παρατήρησαν άλλοι πριν από την εκτέλεση του διαχωρισμού.

Υ.Γ. υπάρχει ένα βίντεο στο youtube για το dcvc που είναι μια κατάλληλη μέθοδος προχρωματογραφίας αν θέλεις καθαρό υλικό (απλά ψάξε το)
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Η σύνθεση με TBAB και NaOH βοηθά στον καθαρισμό του ενδιάμεσου προϊόντος - εάν το χλωρίδιο εισέλθει στην αμινομάδα το αλκαλικό μέσο καταστρέφει τα παράγωγα διακυλο-ινδόλης στο επιθυμητό 3-ακυλικό ενδιάμεσο προϊόν
 

beginner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 17, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Ποια είναι η συγκέντρωση του χλωριούχου κασσίτερου (IV) παρακαλώ ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Πρέπει να χρησιμοποιήσετε το άνυδρο (αυτό βρίσκεται σε μορφή υγρού καπνίσματος). Εάν είναι δυνατόν, χρησιμοποιήστε AlCl3 χωρίς νιτρομεθάνιο
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Λέει ότι διαχωρίζεται σε δύο επίπεδα, αλλά εγώ διαχωρίζομαι σε τρία επίπεδα. Το στρώμα του πετρελαίου, το στρώμα του νερού και το στερεό νεροχύτη. Είναι αυτό το στερεό το υλικό που θέλω; Και προσπαθώ να σκληρύνω το στρώμα λαδιού, αλλά δεν σκληραίνει όσος χρόνος και αν περάσει.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Για ποιο στάδιο της σύνθεσης μιλάτε;
 

readytorock

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Γεια σας .
Έχω μια ερώτηση, μπορεί να έχω ακούσει λάθος. Απελευθερώνει αέρια υδρογόνου κατά τη διάρκεια της σύνθεσης;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Γεια σας, όχι
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
μόνο HCl στο στάδιο 1
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας κύριε , πόσο από αυτό πρέπει να αναμειγνύω με ένα κιλό καπνού ώστε να μην προκαλέσω υπερβολική δόση στον καταναλωτή και επίσης πώς πρέπει να προστεθεί στον καπνό; Θα πρέπει να ψεκάζεται στην επιφάνεια του καπνού όταν αυτός είναι σε λιπαρή κατάσταση; Ή θα πρέπει να είναι σε σκόνη και στη συνέχεια να αναμιγνύεται με τον καπνό;
Πόσα χιλιοστόγραμμα jwh-018 ανά γραμμάριο καπνού δεν είναι επικίνδυνα;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να διαλύσετε το νουά σας σε έναν διαλύτη και να ψεκάσετε πάνω στον καπνό. Ο @Paracelsus ή ο @Brain μπορούν να απαντήσουν για τη συγκέντρωση με μεγαλύτερη ακρίβεια.
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, θέλω να παράγω την ουσία jwh 020 αντί για jwh 018. Είναι η διαδικασία παραγωγής παρόμοια με την jwh 018; Μπορείτε να με καθοδηγήσετε σχετικά με το ποια ουσία και πόσο πρέπει να προσθέσω αντί για TBAB; Υπάρχει κάποιο διαθέσιμο πρωτόκολλο;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Γεια σας, η σύνθεση είναι παρόμοια. Χρειάζεστε διαφορετική ουρά 1-βρωμοεπτάνιο. Απλά ανακεφαλαιώστε στην ίδια μοριακή αναλογία.
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, έχω μερικές ερωτήσεις και θα εκτιμούσα τη βοήθειά σας. Αντιμετώπισα κάποια προβλήματα κατά την παραγωγή του JWH-018. Πρώτον, μετά την παραγωγή της 3(1-ναφθοϋλο)ινδόλης , προσπάθησα να την ανακρυσταλλώσω χρησιμοποιώντας αιθανόλη, αλλά δυστυχώς, παρέμεινε διαλυτή στην αιθανόλη, με πολύ μικρό υπόλειμμα που σχηματίστηκε ακόμη και μετά από μια εβδομάδα στην κατάψυξη. επίσης, μετά την παραγωγή της 3(1-ναφθοϋλο)ινδόλης εμφανίζεται λευκή, αλλά κατά το πλύσιμο με νερό, γίνεται πορτοκαλί και κόκκινη. Είναι προβληματικός ο κόκκινος χρωματισμός; Ως εκ τούτου, παρέλειψα τη διαδικασία ανακρυστάλλωσης και μετέτρεψα απευθείας την ακατέργαστη 3(1-ναφθοϋλο)ινδόλη σε JWH-018. Στη συνέχεια διέλυσα ένα γραμμάριο από αυτό σε αιθανόλη και το πρόσθεσα σε δέκα γραμμάρια καπνού. Ωστόσο, το τελικό προϊόν είναι κακής ποιότητας. Πόσα γραμμάρια από αυτούς τους κρυστάλλους πρέπει να προσθέσω σε δέκα γραμμάρια καπνού για να έχω ένα ποιοτικό προϊόν; Επίσης, θα εκτιμούσα οποιαδήποτε άλλη πρόταση έχετε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την καλοσύνη σας.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Εάν το προϊόν δεν κρυσταλλώνεται από την αλκοόλη, μπορείτε να ρίξετε κρύο νερό και να λάβετε ίζημα. Η απαιτούμενη ποσότητα 018 για τα βότανα εξαρτάται από την ποιότητα που λαμβάνεται και την ανοχή σας. Τεκμηριωμένη ερευνητική δοσολογία - 2 mg ανά χτύπημα. Αλλά νομίζω ότι είναι περισσότερο.
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας. Ήταν πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Το εκτιμώ.
Είναι φυσιολογικό το χρώμα του 3(1-ναφθοϋλο)ινδόλιου να γίνεται κόκκινο όταν πλένεται με νερό;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Βασικά στην αγορά, αυτό είναι κοκκινωπό
 
Top