Σύνθεση JWH-018

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Όλα φαίνονται σωστά!
Το ανώτερο στρώμα είναι το πετρέλαιο JWH-018
 

Gusto4205

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Για τη σύνθεση του Jwh 018 θα χρειαστώ έναν περιστροφικό εξατμιστή ή θα χρειαστώ και αποστακτήριο;
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Μπορείτε να εξατμίσετε οξικό αιθυλεστέρα από ναφθολοϊνδόλη με ζεστό υδατόλουτρο και ανεμιστήρα
 

Gusto4205

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Εντάξει σας ευχαριστώ για την διευκρίνιση, είμαι νέος σε όλα αυτά και έχω όλα όσα χρειάζομαι στο δρόμο, οπότε προσπαθώ να πάρω όλες τις πληροφορίες πριν ξεκινήσω
 

onionexpress

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 7, 2021
Messages
28
Reaction score
6
Points
3
πρέπει να διαιρέσετε με το 3 για να βρείτε την ποσότητα για το 1 κιλό; Ρωτάω γιατί στη χημεία νομίζω ότι λειτουργεί διαφορετικά.
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3

Όλα σε θερμοκρασία δωματίου; Και πρέπει ο τροχός στερέωσης να είναι από ανοξείδωτο ατσάλι;
 

BoonDock

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
33
Reaction score
12
Points
8
Ναι και όλα ήρθαν και ήταν καλής ποιότητας.
 

BoonDock

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
33
Reaction score
12
Points
8
Έλαβε όλα τα στοιχεία και έκανε jwh18. Οι πελάτες το λατρεύουν!
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Συγχαρητήρια και συνεχίστε να βελτιώνεστε. Μπράβο!
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
1-4 . Το μείγμα της αντίδρασης αποσβήνεται με παγωμένο νερό 20 L, εκχυλίζεται με οξικό αιθυλεστέρα 15 L και διηθείται για την απομάκρυνση των ανόργανων κατακρημνισμάτων σε φίλτρο nutsche.

Χρησιμοποιείται σε αυτή τη διεργασία χωνί διαχωρισμού του νερού από το οργανικό στρώμα;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ναι, χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε διαχωριστικό χωνί στη σύνθεση μικρής κλίμακας
 

curiousbob221

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, παραγγείλαμε το 109555-87-5 απευθείας από τον προμηθευτή, αλλά μας έστειλαν 83-34-1.....3-μεθυλοϊνδόλη.
Θα μπορούσε αυτό το προϊόν να αντικαταστήσει το 109555-87-5 σε αυτή τη σύνθεση;
Εάν όχι, υπάρχει άλλη διαδρομή με χρήση του 83-34-1 ή το προϊόν αυτό δεν είναι καλό.
Ζητείται βοήθεια.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Συγγνώμη φίλε οι προμηθευτές φαίνεται να σε κοροϊδεύουν Η 3-μεθυλο ινδόλη είναι γνωστή και ως skatole και είναι η κυριολεκτική μυρωδιά του σκατού (φοβάμαι ότι δεν αστειεύομαι) και δυστυχώς δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την παρασκευή γιατί η θέση 3 είναι κατειλημμένη από μεθύλιο (δεν είπα ότι είναι αδύνατο αφού η οξείδωση του μεθυλίου σε καρβοξυλικό οξύ το οποίο με τη σειρά του θα μπορούσε θεωρητικά παρά στην πράξη να μετατραπεί στο ακυλοχλωρίδιο για περαιτέρω Friedel-να το κατασκευάσει με ναφθαλένιο είναι απλά η φαντασία μου και δεν έχω ακούσει ποτέ να το κάνει κάποιος) Η καλύτερη συμβουλή είναι να αγοράσεις ινδόλη αφού είναι ίσως το φθηνότερο δομικό στοιχείο σε όλο το μόριο.
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Γιατί το αποτέλεσμα του πειράματός μου δεν σκληραίνει μετά από τρεις ημέρες; Το πείραμα διεξήχθη με τον ίδιο τρόπο, αλλά η καθαρότητα δεν μπορεί να βελτιωθεί με ανακρυστάλλωση χωρίς σκλήρυνση
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Στην πραγματικότητα δεν ξέρω γιατί, αλλά μερικοί άνθρωποι παίρνουν λιπαρό προϊόν. Έχει την ίδια ψυχολογική δραστηριότητα.
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3

Προχωρήσατε με τον ίδιο τρόπο και πήρατε τα αποτελέσματα της στερεάς κατάστασης;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Εγώ δεν το έκανα. Είναι αρκετά συνηθισμένο πρόβλημα της οργανικής σύνθεσης. Πολλές οργανικές αντιδράσεις δίνουν ελαιώδες προϊόν, το οποίο πρέπει να κρυσταλλωθεί. Πρέπει να εφαρμόσετε κάποια χημικά τεχνάσματα προκειμένου να λάβετε κρυσταλλικό προϊόν. Μερικές φορές η χρωματογραφία flash είναι ο μόνος τρόπος. Μερικές φορές πρέπει απλώς να βρείτε τον κατάλληλο διαλύτη κρυστάλλωσης.
 

SynthethicADHD

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2022
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
Είναι απαραίτητος ένας αντιδραστήρας δέσμης ? Θυμάμαι ότι στο παρελθόν δεν υπήρχε αντιδραστήρας δέσμης. Αν είναι απαραίτητοι τώρα πόσο θα κοστίσει σε κάποιον ένας αντιδραστήρας παρτίδας 50L.

Οποιαδήποτε πληροφορία εκτιμάται.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια φιάλη αντίδρασης με κατάλληλη χωρητικότητα για την κλίμακα σύνθεσής σας.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Κλίμακα προς τα κάτω, σε 20 φιάλες
 
Top