Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
437
Reaction score
670
Points
93
Más típusú kondenzátorok is használhatók, de ehhez a reakcióhoz a legmegfelelőbb az Allihn kondenzátor
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
qnW2G8c.gif


Első alkalommal és ez jött ki. Mit gondolsz?
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Wowww gratulálok ember
Kérem, mondja el nekem, hogyan megy minden, használt mennyiségek, reakcióidő, használt laboratóriumi/házi felszerelések.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

A fő posztban minden megvan, csak kövesse a lépéseket. Nekem több hibám is volt, amikor a lombikban az alumíniummal és az 1-fenil-2-nitropropénnel és másokkal készítettem a keveréket. A reakció elég heves volt, ez volt az első tapasztalatom a kémiával és az az igazság, hogy kicsit megijedtem tőle. Az anyag nagyon szilárd maradt, amikor megpróbáltam átpasszírozni a szűrőn. Megmértem és 55%-os hozamot kaptam a főanyagra.

De ma este hagyom szellőzni és holnap újra mérlegelni fogom, hogy megnézzem, megmaradt-e az előbbi teljesítmény.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Mennyire lehetne a gyártást ezzel a módszerrel méretezni anélkül, hogy a teljesítmény 60%-70%-kal csökkenne?

Milyen berendezésekre lenne szükség? Szeretném a termelést főzésenként legalább 50 g-ra növelni.

Minden komponens ugyanúgy skálázódik?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
437
Reaction score
670
Points
93
A termék elég tisztának tűnik, fogadja gratulációmat. Milyen kihívásokkal szembesült? Esetleg vannak még kérdések?
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,646
Solutions
2
Reaction score
1,725
Points
113
Deals
666
A 70% jó hozam
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

A kihívás mint olyan, az első lépés megtétele volt. Aztán minden rendben megy. Bár a reakció, amikor a tartalmat az alumínium amalgrammba önti, be kell vallanom, hogy egy kicsit megijeszt.

Folytatni fogom még pár szintézist ezekkel az arányokkal és mennyiségekkel, hogy gyakoroljak.

Kicsit a hozzászólásom fölött tettem fel pár kérdést.

Mennyire lehetne a termelést skálázni ezzel a módszerrel anélkül, hogy a teljesítmény 60%-70% -kal csökkenne?

Milyen berendezésekre lenne szükség? Szeretném a termelést minimum 50g/főzésre növelni.

Minden komponens ugyanúgy skálázódik?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,773
Points
113
Deals
1
Igen, gratulálok a szintézishez!
Nagyítsa ki a reakciós lombikot és szabályozza megfelelően a hőmérsékletet
ahogyan @William Dampier már korábban is mondta.
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Nincs sok tapasztalatom, de egy 20L-es lombik és a felhasználandó mennyiségek x10. Nem lesz egy kicsit trükkös a kézi kezelés?

Mire lenne szükség? Egy forgó elpárologtatót egy jeges vízfürdőben?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,773
Points
113
Deals
1
Jeges vízfürdő és felső keverő. Megmutattam a példát, először 100g-ot végezhet, és lépésről lépésre bővítheti a szintézist, hogy elkerülje a reagensek elrontását.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Használhatok desztillált vizet lúgos víz helyett?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ez egy ecetsav, p2np és IPA keveréke, de ebből szín jelent meg, miért?
Tudva, hogy a p2np-t a fagyasztóban tárolták? Mit gondolsz a keverékről?
 

Attachments

  • ziEgbxtnj5.png
    ziEgbxtnj5.png
    240.7 KB · Views: 340
  • C0iu8PEYdA.png
    C0iu8PEYdA.png
    346.6 KB · Views: 379

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
p2np gyenge minőségű vagy más reagensekkel összetévesztve
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
95
Points
28
Azon gondolkodtam, hogy mi a megfelelő mennyiségű higany-nitrát az amalgámozáshoz. Nincs higany-nitrátom vagy kloridom, így a salétromsavas módszert kell használnom, azonban a videóban a higany-nitrát szintézishez megadott mennyiség 5ml, ami a hőmérő higanytartalmának körülbelül 25% -a.

A videóban, amely már elkészített száraz higany-nitrátot használ, 0,1g higany-nitrátot adnak meg. Ez nagyjából 62mg higanymennyiségnek felel meg. A higany-nitrát/hőmérő videóban azt javasolják, hogy a teljes mennyiség 1/4-ét használjuk (5ml a 20ml-ből), ami legalább 250mg higany, ha a hőmérő 1gr-ot tartalmaz (általában 0,6 és 3g közötti higanytartalmat adnak meg). Ez elég jelentős különbség (X4).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
95
Points
28
Egy másik kérdés. Lehet-e `túlzásba vinni` az amalgámozást pl. túl sok higany-nitrát használatával? Megpróbáltam amalgámot készíteni, de valahogy szétesett, az egész nagyon gyorsan történt, jóval 15 perc alatt, és a fóliám nagy része `iszap` lett. Valami tipp, hogy hogyan lehet kiszúrni a megfelelő időt és hogyan lehet lassabbá tenni a reakciót? Bocsánat, ha ez valami nagyon nyilvánvaló, de nekem mégis sikerült elrontanom, pedig figyeltem a jelekre, mint buborékok stb.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
95
Points
28
Szia Patton, bizonyos értelemben igen, mivel valójában 1300:1 arányt adtál meg az Al:Hg-hez, ami nagyjából megfelel a videóban megadott 0,1 g tiszta Hg(NO3)2 aránynak. Azt viszont továbbra sem tudom, hogy a friss higany-nitrátot miért adják más arányban, vagy (másik lehetőség) hol rontottam el a számításomat. Ez a szál nagyon hasznos köszönöm, hogy gondoltál rá.
 
Top