Hiányzik még valakinek a 2000-es évek?

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Yeah mann,all is the truth
Az öregedés,hogy visszatekintve az időben,a régi idők uralkodnak?
Ore lenne a digitalizáció elbaszta a tapasztalatok az élet.
A régi időkben elmentél szórakozni,berúgtál a körülötted lévő emberekkel,megismerted a lányokat vagy bármit,amit kerestél és fiziikailag találkoztál velük.
Nem úgy, mint most, hogy első benyomást teszünk az internetes fotón, otthon a fotelben...EGYEDÜL!!!
És a tv manipulációja,ami falatnyi véleményt ad arról,hogy hogyan gondolkodj,anélkül,hogy gondolkodnál és saját döntést hoznál.
Tény,hogy könnyű csak követni a mainstream véleményt,de gondolkodsz-e a saját véleményeden,és mered-e kiállni érte,és esélyt adsz arra,hogy lelőjenek vagy még rosszabbat.
Baszd meg a digitális telefonfüggőséget.szabadítsd fel magad,....
De hogyan?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Azt hiszem, részben a nosztalgia, de van tudományos bizonyíték, amely azt sugallja, hogy nem kellene ennyi időt töltenünk a képernyőn. nincs kéznél semmilyen link, de nézz körül, mindenhol van bizonyíték. még rosszabbul érzem magam a gen alfa és az "ipad gyerekek" miatt. én is egyfajta ipad gyerek voltam fiatal koromban, de nem volt olyan rossz, mint most. Igen, a technológia hasznos lehet, ha mértékkel használják, de senki sem akar korlátokat szabni a képernyőidőnek. gyakorlatilag online élünk. sokkal jobban szórakozom, amikor kimegyek a barátaimmal és a szarral, de hajlamos vagyok bezárkózni, mert nincs motivációm és lowkey egy kicsit mentálisan beteg vagyok. a technológia körül lenni állandóan csak rosszabbá teszi. ez egy ördögi kör, és én próbálok kijutni belőle ^^;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Én sem nézek tévét. Talán hogyan kell, de soha nem fikciós drámákat híreket ect. Ez mind propaganda, amit arra terveztek, hogy feldühítsen a rossz emberekre. Az egész iPad tablet vita....azt kell felismerni, hogy valójában szart sem tudunk, de a leghangosabb spekulánsok általában a legkevésbé képzettek. Ez valami olyan dolog, ami egyéni. Biztos nem kellene minden gyereket tabletre szíjazni, de ismerek néhányat, akiket igen és ez rengeteget segített nekik. Egy gyermek érdeklődése a tanulás iránt egyenesen arányos a téma iránti érdeklődésével. A gyerekek nem azért tanulják meg a szorzótáblát, mert anya és apa megfenyegetett, hogy elvesz valamit. Abban a pillanatban kezdték el érdekelni őket, amikor meglátták a Power Rangers-t, Blaze-t vagy a My Lil pony-t, ahogy csinálják. Vannak konkrét példáim, de túl közel állok ahhoz, hogy eláruljam magam, hogy sokat mondjak. Hányadik tizedesjegy után tudod a pí-t? Ismerek egy 8 éves gyereket, aki 35 számjegyig ismeri a tizedesjegyen túl. Hány nyelvet beszélsz? Ismerek egy 6 éves gyereket, aki 4 nyelvet beszél és ért. Az a 8 éves olyan gyorsan tud szorozni, 4 számjegyet x 4 számjegyet, mint te a számológéppel. Jól csinálja. A kormány azt mondja, hogy ezek fogyatékosok, de szerintem ők más képességűek. Mindent, amit tudnak, tabletről tanultak. Az a 8yo chatbotokat programoz, amit le lehet tölteni a guithubról. Van egy YouTube csatornája. Nincs szüksége segítségre, mindent meg tud csinálni.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Teljesen igazad van. nagyon fiatal korom óta online vagyok, de amikor általános iskolás voltam, a tanulásom felét fizikai könyvekből tanultam, így lehet, hogy elfogult vagyok. az elektronikai eszközök elvétele sosem segített, és ha valami, akkor csak akadályozta a boldogságomat (nem mintha ez függött volna az eszközöktől, de egyszerűen szívás volt, hogy nem volt OPCIÓ) és a tanulásomat. az internet csodálatos oktatási eszköz lehet, de sok agyrémtartalom is van rajta. Tudom, hogy vannak olyan okos gyerekek, mint amilyeneket felhoztál, de én nem ismerem őket személyesen (hacsak nem számítom magam... nem akarok arrogánsnak tűnni, de szuper fiatalon érdekelt a biológia, pontosabban az emberi biológia és a különböző betegségek. 4-8 éves koromban ez volt a fő érdeklődési köröm, lol...).

és egyetértek, a kormány csak szereti túldiagnosztizálni, eltúlozni, és néha még mentális betegségeket is kitalálni, hogy gyógyszereket erőltessenek. nagyobb terv van emögött. agyatlan, homogén munkásokat akarnak létrehozni, és úgymond "mindenkit kordában tartani". nagyon elkeserítő. még a tényleges mentális betegségeknek is vannak előnyei. engem skizofréniával diagnosztizálhattak (soha nem kaptam hivatalos diagnózist, mert nem akarok gyógyszereket, de megfelelek a diagnosztikai kritériumoknak, és voltak pszichotikus epizódjaim, amelyek negatívan befolyásolták az életemet. Sok ismerősöm azt hiszi, hogy drogok okozta, de nálam már jóval azelőtt jelentkeztek a jelek, hogy elkezdtem volna drogozni...) és bár határozottan vannak hátrányai, ez segít a művészetemben és az írásomban. nagyon kifejező és "nyersebb", azt hiszem. plusz néha a paranoiámat inkább megérzésnek érzem. az esetek 50%-ában igazam van... lol.
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Nem tudom megmondani, hogy hiányzik-e az, aki voltam és ahogyan éreztem magam és/vagy hiányoznak-e a becenevek és az új technika fedélzetre lépése.
Talán egy kicsit mindkettő. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nem igazán hiányzik, hogy ki voltam, mert nagyon fiatal voltam, lol, de határozottan hiányzik, hogy hogyan láttam a világot, és ennek nagy része a technológia volt.
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Igen, a hardver jobb lett. a feldolgozási sebességek jobbak lettek. a modern technika nagy része jobb, ezt senki sem vitatja. nekem csak a régi technika "hangulata" hiányzik. sokkal játékosabbnak és szórakoztatóbbnak éreztem. sokkal többet lehetett testre szabni. a régi technika reményteljes, vidám jövőképet mutatott; a modern technika ezt a jövőképet vette, és szürkére és laposabbra festette, mint valaha.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nem érti a földet, hogy a nagy kijelentés.
A mai technológia sokkal játékosabb és szórakoztatóbb, mint korábban.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
nézd meg a példákat az eredeti hozzászólásban + ik ez nem a 2000-es évek, de a windows xp-ben u meg tudta változtatni a kurzort, és hiányzik az ilyen szarság....
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
A technológia kevesebbet és rosszabbat is tudna, mint ma. Tetszik az esztétika rossz technológiával, ez minden, amire hivatkozik. Én mindig jobbat akarok. Rossz múltra pazarolod az idődet ~ de nagyon szereted a pacákos kis mobil képeket. Ez a technológia most olyan távolinak tűnik a "való világtól". nem szeretem az ilyen szarokat. Azt akarom, hogy könnyen kiszolgáljanak, hogy gyorsan tudjak drogügyleteket csinálni. Te megint rosszabbat akarsz. Csak egyszer élek(még), szóval miért pazarolnám az időmet retardált nosztalgiázásra.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
A nosztalgia időnként meleg takaró lehet, és egyesek közülünk jobban szeretik ezt a "takarót", mint mások. A való világ kifogyóban van az árnyékos zugokból, ahová elbújhatunk, és azt hiszem, azok, akik hozzászoktak, hogy ez csak így van, visszavágynak a régebbi, bár egyszerűbb időkbe...
 
View previous replies…

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Technológiai szingularitás egy gazdagabb menedék minden csillogó, mint a csillagok eléréséhez. Egyedül vagyunk? Ebben a földi pillanatban még mindig
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Jó érvet mondasz, miért töltsünk annyi időt a régi idők után sóvárogva, amikor azok nyilvánvalóan elmúltak és nem térnek vissza?
Azt hiszem, a két korszak között vagyunk: digitális gyermekkor-->digitális függetlenség, A koszban játszottunk, ha volt egy kérdésünk, amire választ kellett kapnunk, akkor a könyvtárba mentünk. Emlékszem, egyszer anyukám rendelt egy "útmutatót" egy NES játék legyőzéséhez, örökké tartott, mire eljutott hozzánk, csak papírlapok voltak, amiket összedobáltak, mégis annyira izgatottak voltunk! míg most, a gyerekeink beleszülettek ebbe, és ez normális számukra, hogy bármilyen választ kapnak, amire szükségük van, másodpercek alatt.

Ez két teljesen más neveltetés, én például irigylem a te nagyon pozitív szemléletedet erről a korról, amiben vagyunk @vis!
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Persze van mire emlékezni és ápolni a történelmet. Én vagyok az, hogy keserűek a múltbeli tapasztalataimról, és jelen kell lennem a jelenben minden terhelt whats next. Én vagyok az, aki ferde ebben a kérdésben. Tudni akarom, hogy mi van utána, több mint a bomlás és a halál számomra biztosan. :cry: Én egy szélsőséges kívülálló vagyok a köpenyben, és nem akarok a fidelis csapkodása lenni, ő nagyon szókimondó, de túlságosan laza az én szigorú állóképességemhez. Valószínűleg életértékben amúgy is fölöttem áll, és én elveszett vagyok. Átkozott legyek. Off I Gooo
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
lol túl szigorú vagy magadhoz!
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Valami okos fickó egyszer valami hasonlót mondott:
"Nem félek a haláltól. Már évmilliárdokkal a születésem előtt is halott voltam, és ez egyáltalán nem zavart"

Számomra, bármi is legyen ez a borzongás és izgalom hullámvasútja.
Azt mondanám, hogy ez egy jó menet volt. Jó móka.
A legjobb és a legrosszabb időkben. ☺️

Minden élmény, a hétköznapitól az izgalmasig.
Érzelmek, amilyen erősek csak lehetnek.
Bár az évek során megsüketültek, de még mindig élesen meghatározzák a puszta ellentétek.

TLDR: Minden elmúlik, jobbra vagy rosszabbra, változni fog. 🤗
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Paz: Köszönöm, hogy felvidított. Én sötét oldalról értelmiségi vagyok. Egy átkozott vicc vagyok én tényleg. De azért a végsőkig fogok dolgozni. Örömteli nem vagyok, igazából soha. Csak látszat, ha boldognak látszom. Vannak céljaim, amiket többé-kevésbé el fogok érni, elsősorban Elaborált drogkereskedelemmel. Ez sajnálatos módon rossz. az élet nehéz. Szigorú vagyok. Ne mutasd, hogy gyenge vagyok és nyafogós, mint most.

Kurt: Nem! A fájdalomban bízom. El kell érnem a karcsú célomat, vagy végleg le kell lépnem.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Mindannyian az élet különböző területeiről érkezünk. Az én gyermekkoromat a lakosság többségéhez képest látványosnak tartanám. Úgy tűnt, hogy az életem egyre szarabb lett, minél idősebb lettem, és minél több döntést hoztam, és most itt vagyok!

A lényeg, amire próbálok rávilágítani, az az, hogy itt mindannyian itt beszélgetünk egymás között teljesen privátban arról, amit csak akarunk. Nagyon jó és nagyon rossz dolgunk van egyszerre. és @vis az életszemléleted fárasztó lehet, könyörgöm, hogy táborozz le a természetben, vagy akár sétálj ki az erdőbe. Ne feledd, hogy most itt vagy és megtapasztalhatod, bármi is legyen körülötted. Hagyd, hogy a természet gyógyereje megnyugtassa a lelkedet!

Most szarul vagyok (ha ez bárkinek is prédikálósan buzisan hangzott lol).
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Most a státuszom túl bonyolulttá válik a mutogatáshoz. Én szűk összpontosított nehéz célok, míg a városi kényelmes. Ó, én vagyok a nőkbe. Nem is tudom, mit mondjak. Beszélni a furcsa szép threadstarter és legyen moots
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
a 2000-es évek eleje volt életem legkeményebben bulizós, vad évei. azok voltak az X évek. annyi táncos buli.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Bárcsak én is ugyanezt mondhatnám lol, gyerek voltam a 2000-es években ^^;
 
Top