P2P a (d)-fenil-2-propanolhoz Lehetséges?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Talán ez tovább segíthet, személyesen még nem teszteltem. Megnézhetem a mappáimban, talán még mindig megtalálom az eredeti PDF-et.

Általános eljárás a racemizációs kísérletekhez. A
Amin (100 mg) és tiol (1,2 vagy 0,2 ekvivalens) 0,06 M-os oldata.
benzolban 2 órán át (sztöchiometrikus állapot) vagy 7 órán át refluxáltuk (sztöchiometrikus állapot).
h (katalitikus állapot) AIBN jelenlétében (összességében
20 mol % AIBN-t három egyenlő mennyiségre osztottuk fel.
(ha a reakcióidő > 2 óra), amelyeket 2 óránként szukcesszív módon adtunk hozzá). A koncentrálás után a maradékot hígítottuk
HCl-lal (1 M) hígítottuk, majd az oldatot Et2O-val mostuk. A
vizes fázist telített nátrium-karbonáttal bázisosítottuk.
és Et2O-val extraháltuk. A tiszta amint izoláltuk, miután
MgSO4-on történő szárítás és koncentrálás után
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Hozzáférésem van az aibn-hez és a tiolhoz, de nagyra értékelnék némi segítséget a megfelelő arányokkal kapcsolatban, amelyeket mondjuk az L-met freebase kg-jára átszámolva konvertálnak? Az eredményeimet közzéteszem.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Én reflux a keveréket nem jelenti azt, hogy a reflux kezdődik a toluol b.p. és 0,06M a koncentráció grammban függ a felhasznált oldószer mennyiségétől.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Itt vannak mind a 3 súlya.

L metamfetim 149,23g/mol
Metil-tiogyilkólát 106,14g/mol
AIBN 164,21g/mol

Ezért lenne 1 mol L-metil és azt mondja 0,2 egyenlő tehát 106,14x0,2=21,22g. És a 20% aibn 32,84g.

Tehát mondjuk 149,23g L-metil szabadbázis 500ml toluol és 21,22g tiol és 7 órán át refluxáltam, miközben 2 óránként 10,94g (32,84/3=10,94g) AIBN-t adtam hozzá.

Ezek lennének a helyes számok? Kicsit még mindig zavarban vagyok ezzel a 0,06M-mal és azzal, hogy hogyan lehet ezt felskálázni.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
500ml toluol per mol? Hogyan számoltad ki?
A papírfolyamat 0,06M koncentrációra vonatkozó liter per mol számítása a következő kell legyen:
149,23gr*0,06M=8,95gr szabad bázis literenként.
149,23gr/8,95gr=16,67 liter oldószer (toluol) molnyi szabadbázisra vetítve.

Ez egy nagyon alacsony koncentráció, de a gyökök közötti reakciókban sok melléktermék keletkezhet, így gondolom ez az oka ennek az alacsony koncentrációnak.
Azt hiszem, hogy nem lenne probléma, ha ennek a koncentrációnak a 10-szeresét használnánk 1,66L toluol per mol szabadbázis felhasználásával.
Egy másik kérdés, hogy miért koncentrálsz a 7 órás folyamatra, amikor 2 óra alatt is meg lehet csinálni?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oké srácok, de próbálta már valaki a refluxos melegítést enyhén savas körülmények között?
Egyszerű, mint.
Fogadni mernék rá, hogy működni fog a kérdés az, hogy mennyire jól.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Fogadok, hogy így lesz, de nem véletlenül KÉMIA IS KÉPZEL, ezért valakinek ezt ki kell kísérleteznie egy állványnyi kémcsővel és különböző koncentrációkkal, pH-val, hőmérsékletekkel és reakcióidőkkel... kutatómunka. "Senki sem mondta, hogy könnyű, senki sem mondta, hogy ilyen nehéz lehet, visszamegyünk a kezdethez" Coldplay-The Scientist.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Egy anyag optikai aktivitásának eltűnése nem minden esetben függ össze
a molekula kiralitásának eltűnésével. Ezt okozhatja az egyik enantiomer reverzibilis átalakulása a másikba, amíg el nem érjük az elegyet.
mindkét enantiomer ekvimolekuláris (racém) keveréke. Ez az átalakulás
az úgynevezett racemizáció spontán (azaz a ter¬ mészet hatására) is végbemehet.
molekulák hatására, lásd további példákat a bifenil optikailag aktív származékaira), vagy savas vagy bacid katalizátorok hatására (v. II. kötet, "Sztereokémia II").

És a 2. kötetből sztereokémia, a martinsavra vonatkozólag, de levonhatunk néhány következtetést, hogy a feniletilamin, amin dolgozunk, szintén hasonló paraméterekkel rendelkezik, ami ugyanazokat a dolgokat teszi, ki tudja, talán ugyanaz. ez nem egy choh csoport, de sosem lehet tudni.


Racemizáció. A (+)-tartriósav hevítésével
vízzel, 160°-on, nagyrészt mezo-borkősavvá alakul át (egyetlen CHOH csoport racemizációjával). Ugyanilyen körülmények között, de 175°-on nagyobb arányban (it)-borkősav keletkezik (mindkét CHOH-csoport racemizációja révén). Ezt a reakciót a bázisok erősen katalizálják; nátrium-hidroxid-oldattal való melegítéskor a racemizáció 100°-on megy végbe. HCl-sav hígítással szintén katalitikus hatású, de gyengébb (a reakció megfigyeléséhez szükséges hőmérséklet 120-140°).
Ezzel a racemizációs reakcióval mezoborkősavat és (±)-borkősavat kapunk. Más α-szubsztituált savaknál is megfigyelhetőek ilyen jellegű racemizációk.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nem hiszem, hogy működik a racemizáció, a deszarboxiláció vagy a hidrolízis nem racemizálja az L enantiomer szabadbázisát.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Oké, hadd próbáljam ki, és tegyem ide az eredményeket, oké?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nem csoda, hogy főnöknek hívják
Ha 90 alatt kell, akkor benzolt használnék, de ha a 90 nem elég, akkor toluol, xilol és így tovább.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Röviden szólva minden az egyensúlyról és a reakcióidő szerintem a fő mozgatórugó (a katalizátor is elengedhetetlen). Emlékszem, hogy nem hagyhattam egy reakciót egy éjszakán át, mert a professzorom megígérte, hogy racemizálódni fog, és a sztereokémiai laboratóriumban dolgoztam, így az egyensúly volt az ellenség ott.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Megcsinálom vízzel, NaOH-val és HCL-lel is a 3 útvonalat, oké? az eredmények után újra beszélünk.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ki hív engem főnöknek?ahahahah először látom ezt nem hiszem hahahah de azért köszi ;-)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
mint egy igazi kutató!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ez az én tervem:
L-Meth HCL-t veszek 45gr(15+15+15) és be fogom kapcsolni a freebase-ra.
Amint megvan az L-meth freebase, újra elvégzem a borkősav szétválasztási folyamatot, hogy megpróbáljam a maximális mennyiségű L enantiomerrel rendelkezni.
Az újra leválasztott L-metil-szabadbázist 3 egyenlő részre osztom, és a 3 útvonalat az ott leírtak szerint végzem el.
Miután befejeztem, újra elvégzem a borkősav-szeparációs eljárást, és meglátjuk az eredményeket.
Köszönöm.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Nos, a btcboss20200 javaslatai megalapozottak. Mindenesetre készüljön fel arra, hogy sok kísérletet kell tennie a tisztességes eredmények eléréséhez. Én olyan módszerrel kezdeném, amelyik a legközelebb áll a dolgozatban szereplő módszerhez. Ez a reakciót ceteris paribus más oldószer és L-Meth freebase arányban történő elvégzése. Emiatt a 0,06M-et figyelmen kívül hagyhatod, mivel az sokkal magasabb. Ezután megpróbálhatnál egy futtatást inert gázos körülmények között. Ez úgy történik, hogy a rendszert argonnal átöblítjük, és a kénsavon keresztül egyenletes argonáramlást biztosítunk, Ez csak akkor szükséges, ha abszolút szárazságra van szükség. Nem hiszem. Az argon könnyen beszerezhető kis nyomású palackokban a barkácsboltból.
A hőmérsékletet, ahol a visszaáramlás megkezdődik, egy kis próbatétellel kell meghatározni. Nem feltétlenül a bp , ez inkább a kivétel.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Mindez jó előrehaladás, én is közzéteszem az eredményeket...csak azt tudom, hogy elvégeztem a házi feladatomat a kínai beszállítókról nagy mennyiségben, és a matematika nem adja össze a mexikóiak számára, hogy még a nagykereskedelmi és alacsony munkaerőköltségek mellett is pénzt keressenek, ha nem újrahasznosítják...tehát valahogy csinálják...
 
Top