Véletlenszerű helyreállítási tippek egy öregedő pszichonautától

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Milyen érzés idősnek lenni és gyógyszereket szedni? Miben más, mint fiatalon szedni őket? Vannak egyáltalán különbségek?

Igen, vannak. Valójában az adott kábítószertől függően elég sok változás jön a tapasztalattal és az életkorral; de a legnyilvánvalóbb fizikai megnyilvánulás a felépüléssel kapcsolatos. A felépülés gyakran sokkal lassabb folyamat, és néha nagyobb kihívást jelent. Ez a bejegyzés ezeket a szempontokat vizsgálja és bővíti ki, saját expozíciómra hivatkozva.

rich text editor image


PRÓBÁLJ MEG FITT LENNI

Először is: nem csak elég idős vagyok ahhoz, hogy emlékezzek a Beatlesre, de 2008 és 2023 között 182 különböző kábítószert adtam be magamnak. Mint azt sokan tudják, ebben az időszakban írtam meg A drogfogyasztók bibliáját.

A mozgásszegény életmódom ellenére, amikor a nap nagy részét a számítógépen ülve, írással töltöttem, tisztességes formában voltam. Az első 10 évben, amikor nem voltam expedíción, minden reggel elmentem a helyi uszodába, hogy megtegyek nyolc hosszat, majd különböző nyújtásokat végeztem, hogy öregedő testem rugalmas és erős maradjon (lol). Amikor a COVID miatt bezárt az uszoda, alkalmazkodnom kellett, és helyette minden nap egy-két órát sétáltam. Fogytam és fittebb lettem, és úgy vélem, hogy a megnövekedett fittség segített fenntartani a drogos életmódomat.

FIZIKAI FELÉPÜLÉS

A közvetlen témára térve azonban; a séta különösen jót tesz a bizonyos drogokkal végzett nehéz kezelés utáni regenerálódásnak. Segíti a keringést, segíti az emésztést, elősegíti a jobb alvást, és egy egész sor egyéb kapcsolódó előnnyel jár.

Nálam ez különösen a speed esetében volt szembetűnő, de sok más drogra is vonatkozott, beleértve a mefedront, a metamfetamint és az MDMA-t.

Az ülésből való felépülést ideális esetben előre meg kell tervezni (nézd meg a rollsafe.org-ot). Az általánosan idézett felépülési segédeszközök közé tartoznak:
  • Általános rehidrálás
  • Narancs-/gyümölcslé fogyasztása
  • Egészséges ételek fogyasztása, beleértve az elektrolitokat tartalmazó ételeket/italokat is.
  • táplálékkiegészítők körültekintő használata
  • Sok pihenés/pihenés és zuhanyozás.
Az alvás a másik: aludjon annyit, amennyit csak tud. Ha különösen nagy volt a tivornya, néha megfelelő altatót használtam.

Egyesek kannabisz fogyasztását javasolják, hogy enyhítsék a kellemetlen érzést és serkentsék az étvágyat. Igen, alkalmanként én is igénybe vettem ezt a kúrát, és általában hasznosnak találtam (ismét attól függően, hogy milyen kábítószerről voltam felépülőben).

MENTÁLIS FELÉPÜLÉS

Ez egy fontos dolog: segít tudatosítani, hogy néhány napig az életet a drogélmény utóhatásai színesíthetik. Minden sötétebbnek tűnhet, mint korábban. Valódi depresszió érzése alakulhat ki. Súlyos esetekben akár el is keseredhet, és időnként sírni támadhat kedve. Igen; az egész létezésed teljesen szarnak tűnhet.

rich text editor image


Mi segíthet ezen a fenti gyakorlati fizikai lépéseken kívül?

Az, hogy tudjuk, miért történik ez (a drog), mindenképpen segít: alapvetően a tudat, hogy ez el fog múlni. Az egyik trükk az, hogy 72 vagy 96 órával előbbre lévő időpontra összpontosítasz: megérted, hogy abban a pillanatban általában boldogabb leszel. Csak át kell vészelni azokat a napokat. Ez egy mentális gyakorlat, de tényleg segíthet, ha van egy cél.

BTW: Egy dolog, amit nem teszel, az az, hogy visszamész ugyanahhoz (vagy hasonló) droghoz.

Azt is elkerülném, hogy komoly életre szóló döntéseket hozzon, amíg mesterségesen alacsony a hangulata. Ha teheted, halassz el bármi ilyesmit, amíg teljesen fel nem épülsz. Vegye komolyan ezt a tanácsot.

Végül, ha érzelmi vagy bármilyen hasonló támogatásra van szüksége, ne habozzon, keresse meg. Egy megosztott probléma nem éppen felezett probléma, de néhány embernek segít.

VIGYÁZZON MAGÁRA

Általában egy fiatal, egészséges szervezet valószínűleg gyorsabban felépül a fizikai problémákból, mint egy idős, egészséges szervezet, és ez határozottan igaz a drogokra is. Szerencsére úgy tapasztaltam, hogy a fenti javaslatok életkortól függetlenül érvényesek. Csak idősebb korban tovább tart, és a fájdalmak és a fájdalmak sokkal nyilvánvalóbbak.

Ha idős vagy, vigyázz egy kicsit jobban magadra, és készülj fel, és számolj be egy keményebb utóhatással és egy hosszabb felépülési idővel.

A végére azonban pozitívan fejezem be, szóval dobpergés: itt jön a jó hír... a drogok nem szűnnek meg szórakoztatóak, ha öreg vagy.

.

PS: NE FELEDD AZ ÁRTALOMCSÖKKENTÉS GYAKORLATÁT SEM

A The Drug Users Bible (A drogfogyasztók bibliája ) című könyvről bővebb információt az Amazonon találsz, vagy letöltheted a PDF változat ingyenes példányát a Breaking Bad Chemical Libraryből, itt: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
TE ÍRTA A DROGOK HASZNÁLÓINAK BIBLIÁJÁT???? vagyok lowkey hatalmas rajongója. haiii!!!! ^_^

nagyszerű írás btw!!! Én még mindig a fiatalabb oldalon vagyok és nem tervezem, hogy egyhamar abbahagyom, de ezt hasznosnak találom.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Bűnös a vádakban, m'lud. Örülök, hogy tetszik. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@DMTrott Köszönjük az időt és a tanácsokat.
Mint egy öregedő pszichonauta is, inkább nem szeretnék néhány ilyen dolgot a nehezebb úton megtanulni, ha nem muszáj. Tanácsokat hallottam és tanácsokat kaptam a met használatára vonatkozóan a tweakerektől 10 évvel azelőtt, hogy én képes voltam a használatba vételre. Olyan dolgokat, mint... "Még ha nem is tudsz aludni, lefeküdni és lehunyni a szemed egy kis időre egy sötét, csendes helyen csodákat tehet a fenntartás/kitartás ..hogy képes legyél végigcsinálni és túlélni".
Egyszerre 3/4/5 napot ébren lenni, miközben végig dolgozni jársz, fizikai munkát végzel, a szabadban, kertépítőként - tényleg tudnod kell, hogyan kell fenntartani/kitartani és vigyázni magadra. Hogyan lehet optimalizálni a regenerálódást. Nem tudom, hogyan nem kaptam hőgutát vagy valami hasonlót, amikor néhány ilyen nyári napon végigcsináltam a távot. Nemrég 4 napot voltam fent, és alig bírtam, és még csak nem is dolgozom a pillanatban...., szóval ez is mutatja, hogy mennyire lecsökkent a "drogfitness" szintem. "Olimpiai szintű drogfogyasztás", ahogy én szoktam mondani... hagyjuk meg a profiknak. Ne próbáld meg otthon!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Imádom! Köszönöm!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Nincs értékesebb, mint a másoknak átadott tapasztalat. Örülök, hogy velünk van DMTrott úr.
 
Top