Dekstromamfetamīna sintēze (Nabenhauers, 1942)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ņemti 6 g racemāta = 3 g D-amph+3 g L-amph
Mēs ieguvām
2,63 g iznākums = x%
3,0 g teorijas = 100%

2.63*100/3=87.7%
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Paldies par interesanto pētījumu. Taču mani pārsteidz jūsu norādītās vīnskābes proporcijas.
6 g amf sulfāta ir 3,49 g racēmiskās amfbāzes. Tad kāpēc jūs izmantojat 2,45 g d-vīnskābes? Tas ir molārās proporcijās 1:4, t. i., pietiek ar 0,97 g d-vīnskābes??????
 
Last edited:
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Dārgais, šķiet, ka esat aizmirsis, ka vīnskābe saista divas bāzes molekulas. Tāpat kā sērskābe. Jums jādala [ 0,01632 moli (2,45g/150,09g/mol) ] / 2 = 1,23
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
75ckpt4HSC

1:1 tāpat kā meto
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Vai šo daļu esat veicis pats?
Es to darīju. Es biju diezgan pārsteigts, ar rezultātu, tad es pārbaudīju īpašības..
Tas darbojas tāpat kā sērskābe: viena d vai l vīnskābes molekula saista 2 bāzes molekulas.
Domāju, ka tāda pati kļūda ir arī tavā dekstrometra skaidrojumā. Vai arī skābes pārpalikums ir pievienots kāda cita tehniska iemesla dēļ (piemēram, lai samazinātu šķīdību).
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Kā jūs esat noskaidrojis šo faktu?
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Noteiktos šķīdinātājos jūs to skaidri redzat, kad jūsu pievienotā skābes sāls nekavējoties sāk nogulsnēties.
Jūs zināt svaru, tāpēc zināt, cik daudz skābes jums jāpievieno.
Ja jūs pievienojat daļu no visas skābes, jūs varat filtrēt cietās vielas un pievienot vairāk, un redzēt, vai sāls nogulsnējas vai ne.
Sāls pārtrauc nogulsnēties, kad sasniedzat molāro attiecību 1:4.
Iznākums ir aptuveni 95.
Pamēģiniet to izdarīt, un jūs redzēsiet. Vai labāk pārbaudiet vīnskābes specifikāciju.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/q6lca7lcd0-jpg.37905/
No šī ziņojuma.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Sveiki. Es vēlreiz izlasīju šīs metodes avotu [pievienots šim ziņojumam] un konstatēju, ka man bija nepareizs mans viedoklis, bet arī jums bija nepareizs jūsu viedoklis, dārgais @Pororo.

Kā teica autors, divi moli feniletilamīna reaģē ar vienu moli d-vīnskābes un veido neitrāla sāls d,l-feniletilamīna d-tartrāta šķīdumu (kā jūs teicāt, 2 moli amīna un 1 mols skābes). D-feniletilamīna sāls izšķīst šķīdumā, bet l-izomērs nogulsnējas. Tātad manas proporcijas ir pareizas, bet manu vārdu nozīme komentāros iepriekš nebija pareiza.
BYkt8cau3g

Es ļoti pateicos par jūsu piezīmēm un komentāriem, jūs palīdzējāt atrast kļūdu.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Es nezinu, kā jūs rēķināt, bet, protams, ka manos aprēķinos NAV nevienas kļūdas.
Ja vēlaties paskābināt visu 1 molu bāzes ar DL-tartarīnskābi, jums ir jāizmanto 0,5 moli šīs skābes.
Ja no 1 molu bāzes vēlaties iegūt tikai D vai L ar D vai L-tartarīnskābi, tad attiecīgi jāizmanto 0,25 molu D vai L skābes.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Iepriekš jums nosūtīju Nabenhauera metodes citātu. Lūdzu, uzmanīgi izlasiet pilnu rakstu. Es saku to pašu.

Saskaņā ar šo rakstu, ja ņemsiet proporciju, kā jūs minējāt (1mols amīna ar 0,25 moliem d-vīnskābes), tad no 1 mola amīna brīvās bāzes nogulsnēs iegūsiet 0,2-0,25 mola d-amīna d-bitartrāta.

YPkdf9lQsb


Šīs reakcijas vienādojums (no citāta):

1 mols d,l-amīna + 1,2 mola d,l-vīnskābes = 0,5 mola d-amīna d-bitartrāta (2 daļas amīnbāzes uz 1 daļu skābes).
sāli nogulsnē

jūs ņemat
1 mol d,l-amīna + 0,25 mola d-vīnskābes = 0,25 mola d-amīna d-bitartrāta, kā es ierosinu. Iespējams, var iegūt d-amīna d-tartrāta (1:1 bāze:skābe) sāli, kas arī nešķīst šajā šķīdinātājā. Grūti prognozēt. Es neesmu redzējis jūsu eksperimenta detaļas. Tikai jūsu vārdus.


Ja vēlaties pierādīt savu argumentu, veiciet savu eksperimentu ar attēliem komentāru sadaļā vai jaunā ierakstā.
 
Last edited:

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Es sapratu jūsu ideju. Es nezinu, kāpēc jūs uzskatāt, ka saņemsiet bitartrātu. Iespējams, etanola dēļ.

Ja es pareizi saprotu terminus, tartrāts nozīmē 1:2, bet bitartrāts nozīmē molāro attiecību 1:1!!!

Bet es etanolu nelietoju. Es izmantoju citus šķīdinātājus.

Zinu, ka kristalizācija beidzas, tiklīdz tiek patērēti 0,25 moli skābes ar 95 % iznākumu. Tad, ja pievieno 0,25 molus pretējas skābes, nogulsnēšanās atkal sākas ar 95 % iznākumu.
Un tagad, kad tika izmantoti 0,25 L un 0,25 D, ja es mēģinu pievienot vairāk D vai L, vai DL skābes - nekas nenotiek. Izskatās, ka nav bāzes, ph arī ir skābs.
Lai pierādītu, var būt, var būt, reizēm. Nezinu, kad es atkal darīšu amph separāciju, varbūt septembra beigās.
 
Last edited:
Top