Metilfenidāta (ritalīna) sintēze

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Ievads
GQo7x41CKB

Metilfenidāta (Ritalin; Concerta) sintēzes metodi var apgūt šajā tēmā. Tas ir visvienkāršākais veids, kā ražot šo vielu, kas neprasa sarežģītus stikla traukus, iekārtas un īpašus apstākļus, piemēram, augstu spiedienu, inertu atmosfēru vai ārkārtīgi zemu vai augstu temperatūru. Sarežģītākā šīs sintēzes problēma ir reti prekursori, piemēram, 1-fenil-2-(piperidin-1-il)etanon-1,2-dions. Tomēr tos var iegādāties speciālos veikalos.

Ir iespējami četri metilfenidāta izomēri, jo molekulai ir divi hirālie centri. Izšķir vienu trio izomēru pāri un vienu eritro izomēru pāri, no kuriem galvenokārt d-treo-metilfenidātam piemīt farmakoloģiski vēlamā iedarbība. Eritro diastereomēri ir presors amīns, kas nav kopīga īpašība ar treo diastereomēriem. Pirmo reizi, kad šīs zāles tika ieviestas tirgū, tās tika pārdotas kā eritro:treo diastereomēru maisījums 4:1, bet vēlāk to pārformulēja, lai saturētu tikai treo diastereomērus. "TMP" attiecas uz treo produktu, kas nesatur eritro diastereomērus, t. i., (±)-treo-metilfenidātu. Tā kā treo izomēri ir enerģētiski labvēlīgāki, ir viegli epimerizēt jebkuru no nevēlamajiem eritro izomēriem. Zāles, kas satur tikai dekstrotero metilfenidātu, dažkārt sauc par d-TMP, lai gan šis nosaukums tiek lietots reti, un daudz biežāk tās dēvē par deksmetilfenidātu, d-MPH vai d-treo-metilfenidātu
.

Aprīkojums un stikla trauki.

Reaģenti.

  • 1-fenil-2-(piperidīn-1-il)etān-1,2-dions;
  • p-toluēnsulfonhidrazīds;
  • bezūdens sālsskābes gāze (HCl);
  • Dietilēteris (Et2O);
  • Etanols (EtOH);
  • Toluolsols;
  • Kālija terc-butoksīds;
  • Tertbutanols;
  • destilēts ūdens (H2O);
  • nātrija hlorīds (NaCl);
  • etilacetāts (EtOAc);
  • magnija sulfāts (MgSO4);
  • metanols (MeOH).
BauT8IGezO

Metilfenidāta hidrohlorīds [metilfenil(piperidīn-2-il)acetāta hidrohlorīds]
Viršanas temperatūra: 327,6 °C pie 760 mm Hg;
Kušanas temperatūra: 224-226 °C;
Molekulmasa: 269,767 g/mol;
Blīvums: 1,1±0,1 g/mL (20 °C);
CAS numurs: 298-59-9.

Procedūras

1. posms: 1-fenil-2-(piperidīn-1-il)etān-1,2-diona (1) šķīdumam dimetoksietānā istabas temperatūrā tika pievienots p-toluēnsulfonhidrazīds (2) (1,1 ekvivalents). Šo šķīdumu atdzesēja līdz 0 °C, un 30 sekundes caur šķīdumu caurbumbuļoja bezūdens HCl gāzi. Reakcijas maisījumu lēni tvaicēja 3-12 stundas ar atgaitas dzesētāju (kā noteikts, kontrolējot ar TLC). Šķīdumu vispirms atdzesēja līdz istabas temperatūrai, kad izveidojās nogulsnes, un pēc tam turpināja atdzesēt līdz 0 °C. Lai veicinātu kristalizāciju, tika pievienots dietilēteris. Nogulsnes savāca filtrējot, izskaloja ar aukstu ēteri un pēc tam ļāva nožūt gaisā, iegūstot tīru tozilhidrazonu (3). Tozilhidrazonu pārkristalizēja ēterī:etanolā (3:1), iegūstot adatveida kristālus (3) (80 %): Kušanas temperatūra: 191 °C.
JwHpUZ9W86
Solis 2 : Tozilhidrazona (3) šķīdumam toluolā pievienoja 1 M kālija terc-butoksīda 1 M šķīdumu tercbutanolā (1,1 ekvivalents) istabas temperatūrā pa pilieniem. Maisījumu uzkarsēja līdz refluksa temperatūrai un kontrolēja gan ar plānslāņa hromatogrāfijas (TLC) metodi, gan pēc reakcijas maisījuma krāsas. Sākotnēji dzeltenais šķīdums kļūst spilgti oranžs, jo veidojas diazosavienojums. Pēc 30 minūšu atteces šķīdums atkal iegūst dzeltenu krāsu, un TLC neuzrādīja izejmateriālu. Reakcijas maisījumu mazgā ar ūdeni (2 reizes) un pēc tam mazgā ar sālījumu. Ūdens daļas apvieno un ekstrahē ar etilacetātu. Organiskos ekstraktus apvieno, žāvē virs MgSO4, filtrē un iztvaicē. Iegūto eļļu vai puscieto vielu attīra ar zibens kolonnu hromatogrāfiju. Turpmākā attīrīšana, pārkristalizējot no ētera, deva vienu diastereomēru kā baltus (4) kristālus (60 %; treo:eritro 6:1): Kušanas temperatūra: 87 °C.
RXGynfEe8i
3. posms: B-laktāma (4 ) šķīdumam MeOH 0 °C temperatūrā apmēram piecas minūtes caur šķīdumu viegli caurpūš bezūdens HCl gāzi. Reakcijas maisījumu maisīja istabas temperatūrā 1-5 stundas (līdz visas izejvielas pazuda pēc TLC). Šķīdinātāju iztvaicēja, un iegūto cieto vielu triturēja ar ēteri. Sarkanbalto cieto vielu savāca filtrējot un izskaloja ar ēteri, iegūstot amīna sāli. To pārkristalizēja MeOH ēterī, iegūstot baltus (5) kristālus (86 %); kušanas temperatūra: 206 °C.
3xrAtMz0y2
 
Last edited:

BakingBad

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 18, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ļoti interesanta tēma.
Vai jūs zināt veidu, kā sintezēt
  • 1-fenil-2-(piperidin-1-il)etanon-1,2-dions; (etāna vietā etanons?).
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jā, paldies par piezīmi!
1-(fenilglikoksil)piperidīns
Metilfenilglikoksilātu (12,5 kg, 76,1 mol, 1 eq) pievienoja pa pilieniem maisītam piperidīna (19,45 kg, 228 mol, 3 eq) un metanola (5,0 l) maisījumam 3,5 h, lai uzturētu 45-55 °C temperatūru.) Maisījumu 30 minūtes maisīja tajā pašā temperatūrā un uz nakti turēja +4 °C temperatūrā. Nosēdumus nofiltrēja, filtrā izskaloja ar aukstu metanolu (5 L) un zem pazemināta spiediena izžāvēja līdz nemainīgai masai, iegūstot 15,90 kg (iznākums 96 %) 1-(fenilglikoksil)piperidīna ar 99,9 % tīrību (GC).
1IkfJqpvcY
 
Last edited by a moderator:

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Hei jūs veicat 4f vai kaut ko stinger
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Kāds man atnesa dzeltenu šķidrumu un teica, ka tas ir metilfenidāta bāze.
kāds zina, kā kristalizēt?
 

Attachments

  • grw5vUMq7I.jpg
    grw5vUMq7I.jpg
    3 MB · Views: 453

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
kā to izdarīt?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vai tā ir tīra brīva bāze vai šķīdums šķīdinātājā?
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Es domāju, ka pur bezmaksas bāze.
mazliet bieza eļļa
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Sajaucot ar etanolu, tas uzreiz saķepinās želejveida masā. gandrīz nesajaucas ar etanolu
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tas nozīmē, ka cietiem kristāliem ar eļļas pēdiņām jāpievieno neliels daudzums ētera, lai iegūtu kristāliskāku produktu. Man šķiet, ka jums ir kaut kas cits, jo metilfenidāts istabas temperatūrā ir cieta viela. Jums ir jāprecizē, kas jums ir.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
joprojām es to mēģinu, Tā vairs nav putra, bet graudaina, es redzu, kad es to samaisu.
ilgi maisīju ar etanolu un pilēju H2SO4
 

Attachments

  • Y7RbO0LoqJ.jpg
    Y7RbO0LoqJ.jpg
    2.4 MB · Views: 413
  • xQbVnv0PiW.MOV
    732.8 KB · Views: 0

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vai esat sasnieguši pH 5,5-6, vai ne? Kā esat izmērījis H2SO4 daudzumu?
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18


Es to darīju pēc izjūtas, tāpat kā ar amph bāzi
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
😁 Es nezināju, cik daudz skābes pilināt, tāpēc vienkārši vadījos pēc sajūtas
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Vai jūs iegūtu citus ritalīnskābes esterus, ja pēdējo soli veiktu citos šķīdinātājos (IPA = izopropilfenidāts, EtOH = etilfenidāts utt.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sveiki, jā, jūs to izdarīsiet.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Vai jūs to varētu izdarīt arī ar ritalīnskābes esteri? Es pieņemu, ka, piemēram, jūs varētu vienkārši hidrolizēt metilfenidāta HCl ar NaOH ipa, lai iegūtu ritalīnskābes nātrija sāli, pēc tam vienkārši pievienot šķīdumam sālsskābi, lai iegūtu izopropilfenidāta HCl, piesātināt šķīdumu ar NaCl, lai izspiestu IPH no ūdens, un ļaut šķīdumam izveidot divus slāņus, tad dekantēt augšējo slāni un ļaut IPH no tā kristalizēties (ļaut šķīdinātājam iztvaikot). Bet tas ir tikai pieņēmums, vai tas darbotos?
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
ak, es atvainojos, ka šis komentārs bija domāts tev. vai es kādreiz gatavoju 4f?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sveiki. NaOH IPA pilnībā sabojā jūsu ritalin*HCl. Jūs varat iegūt ritalīna brīvbāzi, izmantojot ūdens NaOH, un pēc tam veikt esterifikāciju.
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
damn es dzīvoju uz 4f nekad nav mēģinājis ritalin tho dzirdējis, ka tas bija līdzīgs
 
Top