Synteza dekstroamfetaminy (Nabenhauer, 1942)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Przepraszam za spamowanie, ale znalazłem klucz. Obrazek, który zamieściłeś, pochodzi z artykułu wikipedii na temat stereochemii. Jest błędny. Ten artykuł jest dość mocno krytykowany w sekcji Talk.

Obrazek, który zamieściłem jest poprawny.

Przedrostki l i d są po prostu skrótami od dextrorotary lub levorotary: w którą stronę cząsteczka obraca spolaryzowane światło. "l" =levo = w lewo, "d" = dextro = w prawo. Ale te przedrostki są stare i nie są już używane.
W nowoczesnej nomenklaturze zostały one zastąpione przez (+) dla dextro i (-) dla levo.

Przedrostki L i D (duże litery) odnoszą się do projekcji Fischera cząsteczek i nie mają nic wspólnego z tym, jak obracają światło, ale w jakim kierunku rysowane są kluczowe części cząsteczki. W tym przypadku są one w rzeczywistości ODWRÓCONE w stosunku do przedrostków d i l : d to L, a l to D.

Tak więc kwas L-(+)-winowy oznacza: "cząsteczkę kwasu winowego, która jest narysowana z grupą o najwyższym priorytecie na górze w projekcji Fischera i odpowiednią grupą skierowaną w lewo, i obraca światło spolaryzowane w prawo", a.k.a dextrorotary, a.k.a dextro, a.k.a kwas d-winowy. Jest to naturalna forma kwasu winowego.

I oczywiście odwrotnie dla kwasu D-(-)-winowego.

O ile dobrze rozumiem, oba izomery kwasu winowego mogą być używane do rozdzielania enancjomerów amfetamin. Jeśli użyjesz kwasu D-( -)-winowego, otrzymasz kryształy d-amf/D-winianu, a jeśli użyjesz kwasu L-(+)-winowego , otrzymasz kryształy l-amf/L-winianu.
Użycie kwasu DL-winowego byłoby absolutnie bezużyteczne, ponieważ niczego by nie rozdzieliło: oba enancjomery rozbiłyby się.

Uff.
Wypowiedziałem się.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Twoje wyjaśnienie tutaj w trzech komentarzach było najbardziej wyjaśniającą i absolutnie przydatną rzeczą, jaką kurwa przeczytałem od jakiegoś czasu. dziękuję. Wiem, że opublikowałeś to jakieś 8 miesięcy temu, więc po prostu mówię to teraz, na wypadek gdyby nikt inny tego nie zrobił, to jest to, czego potrzebowałem, aby oczyścić powietrze z tego całego gówna... przez lata nie rozumiałem tego i byłem zbyt zdezorientowany, aby spróbować zbliżyć się do sensu tego.... dziękuję... poważnie
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Grandmaster. Rozpuściłem 11.8gd kwasu winowego (cas:147-71-7) w 118g metanolu, wymieszałem i podgrzałem do rozpuszczenia. Następnie wlałem 10g wyeksportowanej wolnej bazy Xuan. Ciągły bezruch. Ale nic stałego się nie pojawiło. Czy moje podejście jest błędne? Czy możesz mi pomóc?
 

Attachments

  • iPoJw7SVNH.jpeg
    iPoJw7SVNH.jpeg
    5.7 MB · Views: 520

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Czym jest bezpłatna baza Xuan?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Przesłałem ci samouczek wideo, jak to zrobić. Ten post dotyczy amfetaminy. Obejrzyj uważnie i przeczytaj sekcję komentarzy. Jeśli masz więcej pytań, napisz w DM (nasz czat).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
@G.Patton Jestem trochę zdezorientowany co do tego, czym jest enancjomer i do czego służy, więc proszę, popraw mnie, jeśli się mylę.

Tak więc naturalnie występującym i łatwym do uzyskania enancjomerem jest: Kwas L-(+)-winowy, kwas dekstrotarowy, kwas d-winowy, kwas (2R,3R)-winowy.
Nie występujący naturalnie i trudny do zdobycia to: Kwas D-(-)-winowy, kwas winowy, kwas (2S,3S)-winowy.

Więc jeśli użyję kwasu L-(+)-winowego na racemicznej amfetaminie, sól lewamfetaminy wytrąci się, a sól dekstroamfetaminy pozostanie w roztworze?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ok, więc kwas d-winowy jest tym naturalnie występującym?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dlaczego pytasz? Chcesz to wyhodować? lol
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nie xD, kwas D-(-)-winowy jest po prostu trudny do zdobycia i nie byłem pewien, czy można to zrobić z kwasem L-(+)-winowym. Zawsze mi się to myli, ponieważ najwyraźniej kwas d-winowy jest również nazywany kwasem L-(+)-winowym i wtedy nie wiem, który z nich jest który.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Zawsze szukając "naturalnego" i "taniego" kwasu winowego, jesteś po bezpiecznej stronie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Można również użyć mieszaniny racemicznej.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ponieważ wiem, że to działa, idę na to, czy wiesz, czy to działa również na MDMA?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Tylko cena i/lub niedobór kwasu d-winowego.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Tak, to powinno działać też dla mdma, tylko że oni muszą trzymać wytrącanie, a nie roztwór. Ja też wolę separację z h20/kwasem winowym minus przynajmniej 2 powtórzenia separacji. Ale ze względów technicznych uważam, że ma to większy sens.
 

JoshL1221

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Cześć, przepraszam, kiedy mówisz "Wytrącamy d-amfetaminę z dodatkową ilością kwasu d-winowego.", ile kwasu d-winowego jest używane? dzięki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
To samo, co w poprzednim dodatku, z niewielkim nadmiarem.
 
Top