Synteza GHB (gamma-hydroksymaślanu) FAQ

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Mam pytanie dotyczące procesu Sand Mayer. Czy proces zakończy się otrzymaniem GBL tylko wtedy, gdy zatrzymam się po kroku 4 w części ekstrakcyjnej, ponieważ wydaje się, że wszystko po nim przekształca się w GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć, Jeśli dobrze rozumiem, chcesz uzyskać GBL w reakcji Sandmeyera. Tak, można go otrzymać na 4. etapie.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Przepraszam za spóźnienie, ale mam podobne pytanie dotyczące tej trasy.
1. Czy destylujemy GBL bezpośrednio z RM w kroku 1a? Jeśli tak, to czy nasz GBL jest w azeotropie z wodą? I jak to możliwe, skoro jest rozpuszczalny w niepolarnych rozpuszczalnikach?
2. Jeśli po prostu zbierzemy produkt do kroku 4 poprzez ekstrakcję DCM z RM (i być może destylację, jak wspomniano powyżej), powinniśmy być w stanie przekształcić go w dowolną sól GHB, prawda?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć
1. tak, bezpośrednio. Jest opis procesu, azeotrop nie powstaje.
2. najlepszy sposób jest przedstawiony, można zrobić po swojemu, ale będzie gorzej ze względu na produkty uboczne.
 

Rumpelstiltskin

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Jaka jest temperatura reakcji Naoh z GBL. Ponieważ gotowanie nie jest dobre, ale skąd wiemy, że reakcja zachodzi.

Innymi słowy. Do jakiej temperatury należy doprowadzić i utrzymywać mieszaninę reakcyjną?
 

DMTCalendar

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Na przykład... podrzuciłbym na chwilę chłodnicę zwrotną.... Nigdy tak naprawdę nie spaliłem GHB do obrzydliwych plastikowych rzeczy... może 100 ° C, a następnie odczekaj 30 minut i ponownie sprawdź PH... schłódź próbkę, którą ph ing do temperatury pokojowej... graj ze słuchu... delikatnie dostosuj ciepło... prowadź dziennik, abyś mógł poprawić swoje umiejętności.... Zawsze używaj GBL do regulacji, jeśli go masz (tak myślę).... Pochwała, ciociu B, smutna bogini.
dużo miłości, (trochę przyjaznej zazdrości, heh)
chemmy
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Czy w przypadku reakcji kwasu bromomasłowego z etanolanem sodu można go "zagęścić"?

60 gramów w 500 ml roztworu etoksydu nie jest dla mnie idealne, gdyby można było powiedzieć, że jest dwa razy więcej lub więcej, to myślę, że moglibyśmy porozmawiać.

Czy można to zrobić z wyższym stężeniem roztworu etanolanu sodu, aby uzyskać "gęstszy" pod względem ilości reagentów i produktu? Jaki procent stanowi oryginalny roztwór, zgodnie z postem?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Każdemu, kto próbuje zsyntetyzować GHB za pomocą GABA, radziłbym bardzo uważać na substancje pomocnicze dodawane do GABA (jeśli kupujesz go na przykład jako suplement diety), ponieważ niektóre z nich sprawiają, że GABA jest nierozpuszczalny w wodzie.
 

TheAlchemist23

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Joined
May 24, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Dosłownie moja pierwsza synteza w 2006 roku... Wciąż pamiętam hiper-prostotę w wykonaniu tej jednoetapowej syntezy z butyrolaktonu do oksybianu sodu; wtedy użyłem trasy syntezy "Chems-R-Us", która działała cudownie. Po ponad 300 związkach przetestowanych w ciągu 15-16 lat, NaGHB pozostaje, szczególnie w połączeniu z górną (DYOR, bądźcie bezpieczni), jedną, jeśli nie najwspanialszą kombinacją rekreacyjną w historii. Żaden gabapentynoid nigdy nie zapewnił euforii przy zerowym kacu, jak ten cudownie prosty endogenny węglowodan!
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Jak przeprowadzić reakcję Sandmeyera bez aparatu destylacyjnego? Udało mi się zepsuć moją... Czy Gbl jest aż tak brudny w tej metodzie?

 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Hej ludzie, mam do czynienia z dużym problemem upscalling dla mojej produkcji GHB. Moglibyście rzucić na to okiem?


Dziękuję
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Witam, czy mój gbl to sód, którego mogę użyć?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Halo, GBL nie może być sodem. Sód jest metalem, podczas gdy GBL jest substancją organiczną.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Kupiłem produkt w formie proszku. Czy można go używać?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie masz kwas γ-hydroksymasłowy o numerze CAS 502-85-2, a nie GBL.
Tak, można go używać.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Moje tłumaczenie to
Y-Butyrolakton (laktoza kwasu 4-hydroksymasłowego - nr CAS: 96-48-0. Czy to jest to samo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nie, ta substancja jest płynna.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Ale mój to tak naprawdę proszek. Proszek i ciecz to też to samo, prawda?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Czy produkt końcowy według Twojej receptury jest płynny czy krystaliczny?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Czy rozumiesz język angielski?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Brak zrozumienia
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Doskonale wykonałem syntezę i wyjaśnię tutaj, w jaki sposób oczyściłem produkt końcowy.
Rzeczywiście, po syntezie otrzymany NaGHB był brązowy. Warto zauważyć, że nie destylowałem GBL (GBL był żółty), a destylacja bez próżni zdawała się go rozkładać, ponieważ stawał się coraz bardziej pomarańczowy/brązowy
Rozpuściłem więc brązowy NaGHB w minimalnej ilości bezwodnego metanolu (bezwodny etanol również działa). Ważne jest, aby był bezwodny. Wszystko, co się nie rozpuści, zostanie wyrzucone. Następnie dodałem aceton i utworzył się biały osad. Dodaje się więcej acetonu, aż wytrąci się cały NaGHB. Zanieczyszczenia pozostały rozpuszczone w roztworze. Osad przefiltrowano próżniowo i przemyto acetonem, pozostawiając biały NaGHB. Pozostałości acetonu odparowano z NaGHB. Temperatura topnienia była dokładnie taka sama jak NaGHB.
Zastosowałem tę metodę, ponieważ miałem problemy z prawidłową rekrystalizacją dającą czysty produkt.
 
Top