Potrzebujesz pomocy dotyczącej metody P2NP + Pierwsza próba (zdjęcia)

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Chciałbym tylko dodać aktualizację na temat podobnej syntezy.
Zmieszałem,
142 benzaldehydu
100ml nitroetanu
7ml n-butyloaminy

I mieszałem w temperaturze pokojowej przez 6 godzin.
Zaobserwowałem ładny pomarańczowy kolor, więc dodałem 100 ml IPA i włożyłem do zamrażarki na noc.
Obudziłem się z lodowatą mieszaniną 0 kryształów.

Więc nie chcąc się poddawać, wyjąłem RM z zamrażarki i umieściłem w kolbie Rb na łaźni wodnej i dodałem chłodnicę zwrotną.
Kiedy zaczął się refluks, nie jestem pewien dokładnej temperatury, ale około 80 stopni Celsjusza, dodałem 25 ml Gaa i kontynuowałem przez 4 godziny.

Po refluksie umieściłem prosto w zamrażarce, aby obudzić się do stałej masy brudnych kryształów

Przefiltrowałem je na buchnerze z próżnią i przemyłem zimnym IPA.

Umieściłem 100 ml IPA w zlewce, dodałem wszystkie umyte kryształy i podgrzałem, aż wszystkie się rozpuściły w temperaturze około 70-80 stopni Celsjusza i umieściłem z powrotem w zamrażarce.

W ciągu kilku minut formują się kryształy przypominające igły, a po całkowitym obniżeniu temperatury i ponownym przefiltrowaniu i wysuszeniu opublikuję całkowitą wagę.

Chciałem tylko dodać to, aby powiedzieć ludziom, aby nie poddawali się RM, jeśli nie dostaniesz kryształów za pierwszym razem. Dodam zbiór kryształów utworzonych do tej pory!
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
AQLJ5n2oPT
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Przed umieszczeniem w eksykatorze
 

Attachments

  • paY0M5TzwV.jpg
    paY0M5TzwV.jpg
    1.2 MB · Views: 111
  • HZyt3idf2D.jpg
    HZyt3idf2D.jpg
    1.3 MB · Views: 112

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Cześć,

z n-butyloaminą w temperaturze pokojowej jest w rzeczywistości moją preferowaną metodą, ponieważ jej wydajność jest idealna, a produkt będzie tak czysty, że rekrystalizacja nie będzie w ogóle potrzebna.

Powodem, dla którego nie zadziałała, jest czas. Bez zewnętrznego ogrzewania wystarczy pozostawić go w ciemnym miejscu na około 5-6 dni, a następnie wszystko będzie już skrystalizowane bez chłodzenia.
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Dzięki za odpowiedź, niestety będąc moim pierwszym rzeczywistym p2np byłem niecierpliwy, ale należycie odnotowany. Wypróbuję różne trasy, gdy znajdę więcej nitroetanu
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Cóż, mogę to zrozumieć. często też nie chcę czekać tak długo. ale jeśli czas nie ma znaczenia, zawsze wolę n-butyloaminę w temperaturze rt.
 
Top