Źródło nitroetanu

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Znalazłem butelkę tego do mojej syntezy P2NP. Teraz potrzebuję tylko N-butyloaminy (mam pewne problemy z tym frontem)
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Można również użyć innych amin, na przykład izobutyloaminy, którą można łatwo uzyskać poprzez dekarboksylację a-aminokwasu waliny.
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
dzięki, pytam, ponieważ to...
"Rozpuść 140 g (1 mol) heksametylenotetraaminy (urotropiny, heksaminy) i 157,5 g (1,05 mola) jodku sodu (lub 174 g (1,05 mola) jodku potasu) w 1000 ml gorącego 95% alkoholu etylowego (190-procentowego alkoholu zbożowego). Następnie dodaje się 243 g bromosafranu (1 mol) i odstawia roztwór do momentu, aż przestanie się wytrącać. Strumień gazowego HCl jest następnie wprowadzany do mieszaniny, gdzie osad ulega hydrolizie, rozpuszcza się i wytrąca się chlorek amonu. Chlorek amonu jest odfiltrowywany, a alkohol z filtratu jest usuwany przez destylację pod zmniejszonym ciśnieniem. Oczyścić surową aminę, uwalniając wolną zasadę za pomocą roztworu NaOH (45 g NaOH w 135 ml wody). Wyekstrahować olej za pomocą eteru (lub toluenu, chlorku metylenu itp.) i ponownie przekształcić w sól HCl za pomocą strumienia gazu HCl. Przefiltrować kryształy powstałe z eteru".
 
Top