Sinteza JWH-018

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Nu există videoclip, dar pot oferi sfaturi detaliate cu privire la proces aici, prin mesaj privat sau XMPP. Am suficientă experiență practică pe această sinteză.
 
View previous replies…

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Poate clorura de aluminiu AlCI3 să înlocuiască nitrometanul? Nu pot cumpăra nitrometan.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Nu, timpul nu scade. Nu putem folosi nitrometan, obținem un produs, dar randamentul va fi redus și va fi mai dificil de curățat. Poate că puteți cumpăra 1,1,1,3,3,3-hexafluoroisopropanol (HFIP)? Deși prețul său nu permite să fie cea mai bună opțiune.
 
Last edited by a moderator:

French chocolate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Are cineva acces la acest noid ?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Aceasta este întrebarea de un milion de dolari, Frenchie. Cred că sunt mai jos de un noob pentru că nu sunt chimist, dar pot mișca niște chestii.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
În cazul în care se scrie despre răcire, da, reacția este exotermă. Adăugați reactivii foarte ordonat și lent
 

Khaled

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Care este o alternativă la clorura de staniu (IV)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Probabil că da, deoarece Hexanul și DCM sunt solvenți miscibili. Luați în considerare faptul că trebuie să numărați volumul de SnCl4 în hexan în funcție de concentrație pentru a adăuga o cantitate egală de SnCl4 ca în acest manual.
 

Khaled

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Care este o alternativă la clorura de staniu (IV)?
 

curiousbob221

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, am comandat 109555-87-5 direct de la furnizor, dar ne-au trimis 83-34-1.....3-metilindole.
Acest produs ar putea înlocui 109555-87-5 în această sinteză?
Dacă nu, există o altă rută care utilizează 83-34-1 sau acest produs nu este bun.
Apreciez ajutorul.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Îmi pare rău amice furnizorii par să își bată joc de tine 3-metil indol este, de asemenea, cunoscut sub numele de skatole și este litteral miros de rahat (mă tem că nu glumesc) și, din păcate, nu poate fi folosit pentru prepararea deoarece poziția 3 este ocupată de metil (nu am spus că este imposibil, deoarece oxidarea metilului la acid carboxilic care, la rândul său, ar putea teoretic, mai degrabă decât în practică, să fie transformat în clorură de acil pentru a continua Friedel-Cel mai bun sfat este să cumpărați indol, deoarece este probabil cel mai ieftin bloc de construcție din întreaga moleculă.
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
11
Points
8
Bună prieteni, vreau să-i întreb pe cei cu succes în sinteza JWH-018:
este cineva situat în Europa și capabil să vândă poate o cantitate mică sau mai mult din produsul finit?
pm vă rog
 

jarmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 25, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Vă rog să mă ajutați cu privire la clorura de staniu (IV), nu am putut să o obțin și am găsit clorura de staniu (Il) în stare solidă, nu lichidă, deci o pot utiliza în reacție
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
SnCl2 (clorură stanoasă) nu este un acid Lwis puternic, necesar pentru a cataliza reacția de acilare; puteți găsi pe youtube o preparare în care compusul țintă este hidrură de triblutil staniu, dar SnCl4 este preparat ca intermediar din pulbere de metal Sn într-un tub încălzit prin care se trece Cl2. Aceasta este chimie hardcore, astfel încât nu ar trebui să fie încercat de către amatori, nu că jwh018 este
 

jarmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 25, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Vă mulțumim pentru interesul și răspunsul dumneavoastră. Există o altă alternativă la aceasta și ce este
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Am 4-clorură de staniu.
Numai pentru Europa
 

jarmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 25, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Vă mulțumim foarte mult
 

jarmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 25, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
În a doua și ultima etapă, am fixat temperatura la 70 de grade Celsius, iar în final produsul a ieșit slab. În consecință, care este temperatura necesară pentru reacția din ultima etapă?
 

Rita

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 24, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Jwh este pentru începători. Pentru persoanele în vârstă, este slab, dar activ:)
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
În prima etapă, am reușit să o obțin în formă solidă. Am încercat să o recristalizez cu etanol, dar nu a ieșit bine, așa că am recristalizat-o cu IPA. Iar a doua etapă este reacția pe care am încercat să o recristalizez cu ipa fără să o solidific corespunzător, deoarece mă grăbeam. Dar nu a fost obținută în stare solidă. Trebuie să fac ceva solid când recristalizez? Și care este cel mai potrivit solvent de recristalizare în etapa 2?
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
FjvYr8nOhI
 
Top