Sinteza JWH-018

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Nu, timpul nu scade. Nu putem folosi nitrometan, obținem un produs, dar randamentul va fi redus și va fi mai dificil de curățat. Poate că puteți cumpăra 1,1,1,3,3,3-hexafluoroisopropanol (HFIP)? Deși prețul său nu permite să fie cea mai bună opțiune.
 
Last edited by a moderator:

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Domnule, HFIP poate înlocui nitrometanul?
 
View previous replies…

Claudio51

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am observat că nu utilizați coloana pentru a purifica produsele ... ce metodă de purificare folosiți?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666

Da, puteți, trebuie să contactați laboratoare care oferă servicii de sinteză personalizate. Aceste laboratoare trebuie să fie în țări în care substanța nu este controlată.
 

pptmg

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Feb 1, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Aveți indicii despre cum să intrați în contact cu cineva care oferă sinteze personalizate?
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Ce se întâmplă dacă jwh-018 fabricat în cele din urmă nu se întărește?
Și dacă se întărește, ce solvent ar trebui să folosesc pentru a-l recristaliza pentru a crește puritatea?
Recristalizarea nu s-a făcut bine cu IPA.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Se pare că polimerizarea parțială care a avut loc accidental, a contaminat produsul dvs. până la punctul în care cristalizarea este împiedicată. Sugestia pe care aș putea-o avea doar prin raționament pur este dizolvarea produsului într-un solvent care este absolut neprietenos medum de solvatare pentru polimerul suspectat (nu am idee ce policicluri se pot forma într-o matrice complexă, dar polimerii sunt adesea insolubili în anumite medii) Aș începe cu solventul cel mai stricti selectiv doar pentru produs și care dacă rămâne ceva în urmă nu este de interes. Sunt sigur că persoanele care au experiență aplicată cu acest compus particular ar trebui să cunoască o serie de trucuri de purificare dar dacă cantitatea este într-o asemenea manieră aș face un DCVC pe ea chiar dacă aș optimiza schema de eluție prin teorie folosind ceea ce au observat alții înainte de a efectua separarea.

P.S. există un videoclip pe youtube despre dcvc care este o metodă adecvată de cromatografie de pregătire dacă doriți produse pure (căutați-l)
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Sinteza cu TBAB și NaOH ajută la purificarea intermediarului - dacă clorura intră în grupa amino, mediul alcalin distruge derivații diaceil indolici în intermediarul 3-aceil dorit
 

beginner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 17, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Care este concentrația de clorură de staniu (IV), vă rog?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Trebuie să utilizați anhidru (acesta este sub formă de lichid fumegând). Dacă este posibil, utilizați AlCl3 fără nitrometan
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Se spune că este separat în două straturi, dar eu sunt separat în trei straturi. Stratul de ulei, stratul de apă și chiuveta solidă. Este acest solid materialul pe care îl vreau? Și încerc să întăresc stratul de ulei, dar nu se întărește indiferent cât timp trece.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Despre ce etapă a sintezei vorbiți?
 

readytorock

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Bună ziua .
Am o întrebare, poate am auzit greșit. Eliberează gaze de hidrogen în timpul sintezei?
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, domnule , cât de mult ar trebui să amestec cu un kilogram de tutun pentru a nu provoca o supradoză consumatorului și, de asemenea, cum ar trebui să fie adăugat la tutun? Ar trebui pulverizat pe suprafața tutunului atunci când acesta este în stare uleioasă? Sau ar trebui să fie pulverizat și apoi amestecat cu tutunul?
Câte miligrame de jwh-018 per gram de tutun nu sunt periculoase?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Îți poți dizolva noidul într-un solvent și îl poți pulveriza peste tutun. @Paracelsus sau @Brain pot răspunde mai exact despre concentrare.
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, doresc să produc substanța jwh 020 în loc de jwh 018. Este procesul de producție similar cu jwh 018? Mă puteți îndruma cu privire la ce substanță și cât de mult ar trebui să adaug în loc de TBAB? Există vreun protocol disponibil?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua, sinteza este similară. Aveți nevoie de 1-bromoheptan cu coadă diferită. Doar renumărați în același raport molar.
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, am câteva întrebări și aș aprecia ajutorul dvs. Am întâmpinat unele probleme în producerea JWH-018. În primul rând, după producerea 3(1-naftoil)indolului, am încercat să îl recristalizez folosind etanol, dar, din păcate, a rămas solubil în etanol, cu foarte puține reziduuri formate chiar și după o săptămână în congelator. de asemenea, după producerea 3(1-naftoil)indolului, acesta apare alb, dar la spălarea cu apă, devine portocaliu și roșu. Este problematică colorarea roșie? Prin urmare, am sărit peste procesul de recristalizare și am transformat direct 3(1-naftoil)indolul brut în JWH-018. Am dizolvat apoi un gram de acesta în etanol și l-am adăugat la zece grame de tutun. Cu toate acestea, produsul final este de slabă calitate. Câte grame din aceste cristale ar trebui să adaug la zece grame de tutun pentru a obține un produs de calitate? De asemenea, aș aprecia orice alte sugestii pe care le-ați putea avea. Vă mulțumesc anticipat pentru amabilitatea dumneavoastră.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Dacă produsul nu cristalizează din alcool, puteți turna apă rece și obțineți un precipitat. Cantitatea necesară de 018 pentru ierburi depinde de calitatea obținută și de toleranța dumneavoastră. Doza de cercetare documentată - 2 mg pe lovitură. Dar eu cred că mai mult.
 

Eagle1234

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 22, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Vă mulțumesc foarte mult pentru răspuns. A fost o informație foarte utilă. Apreciez acest lucru.
Este normal ca culoarea 3(1-naftoil)indolului să devină roșie atunci când este spălată cu apă?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Practic, pe piață, aceasta este roșiatică
 
Top