Sinteza MDMA prin NaBH4 din MDP2P

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
@G.Patton Vă mulțumim pentru munca dumneavoastră! Aveți vreun sfat cu privire la dizolvarea MDMA freebase în DCM? Al nostru a format un sos de mere în dcm (se testează negru purpuriu în reactiv marque). Am avut desicant în amestec (sulfat de magneziu) și am folosit metoda @btcboss2022 invitro methylamine HCL, dar stratul nostru organic nu este omogen, așa că ne întrebăm dacă există trucuri mulțumesc!
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
ați văzut că ați avut o emulsie......în căutarea unor sfaturi:
Bună, am nevoie de ajutor! : )

  • Benzochinona Wacker Oxidarea safrolului în metanol pentru a produce MDP2P
  • De pe Erowid.org/archive/rhodium/chemistry/wacker.benzo-meoh.html
  • De către Methyl Man
Blocat pe 5% NaOH Wash #2. Spălarea #1 a fost conform așteptărilor, rezultând un strat superior "apos?" foarte negru care a fost aruncat. La spălarea stratului inferior care conține probabil DCM și cetona cu un al doilea NaOH 5%, a apărut o cantitate masivă de, cred, hidrochinonă. Am drenat stratul inferior pentru a spăla a treia oară, am păstrat stratul superior de la a doua spălare cu 5% NaOH, pentru orice eventualitate, și am spălat cu ușurință toată hidrochinona din pâlnia sep. După adăugarea celei de-a treia spălări cu 5% NaOH, am o emulsie verde noroioasă cu separare zero.

Întrebări: De ce nu a apărut hidrochinona în prima spălare?

Instrucțiunile mele sunt 100% corecte în ceea ce privește faptul că stratul superior de la prima spălare cu 5% NaOH era "apos" și, prin urmare, NU conținea cetona și putea fi aruncat? Sau am aruncat la gunoi toată munca și banii mei?

De ce emulsia pare să se înrăutățească cu fiecare spălare cu NaOH în loc să se îmbunătățească?

Care este cel mai bun mod de a sparge această emulsie?

Mulțumesc. Este frustrant. Totul mergea bine până în acest moment.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Se poate schimba metilamina hci în soluție?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Am la dispoziție DCM/etanol anhidru 60%/40%. Poate fi utilizat?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Adăugarea manuală a NaBH4 pe parcursul a câteva ore este un pic greoaie, am încercat să dizolv NaBH4 în metanol, apoi să picurăm acesta în RM cu o pâlnie de adiție. Problema este că metanolul reacționează cu NaBH4 destul de repede, descompunându-se. Există un alt solvent adecvat pentru NaBH4 sau dacă pot adăuga ceva la metanol pentru a preveni descompunerea fără a afecta reducerea?
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Dragă domnule, vă mulțumesc foarte mult pentru împărtășirea metodelor de mai sus. De asemenea, am cumpărat CAS: 28578-16-7, dar furnizorul meu are doar pulbere și tip uleios, și nu există nici o formă ceroasă. Cred că mă gândesc Ask, poate fi operat în metoda de mai sus?
Mă așteptam să merg la CAS 4676-39-5 și apoi la MDMA. Lucrurile care ar trebui să fie cumpărate sunt deja gata, dar NABH 4 al meu are un fenomen de umflare în punga de ambalare. Este normal?
 

everylittlehelps

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 3, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Sor
Nu înțeleg acest lucru, cum se cântărește gazul în grame sau vine sub formă de pulbere

--300 g de gaz metilamină (MeNH2) se dizolvă în 3 000 g de metanol răcit (MeOH; -17-20 °C) într-un reactor de 20 L, echipat cu termometru și agitator aerian.
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua domnule, vă mulțumesc foarte mult pentru partajarea, am încercat câteva bucăți mici de testare. Deoarece m-am grăbit de data aceasta, nu am reacționat timp de două zile, ci timp de 4 ore. Am folosit 50g de ulei MDP2P pentru a testa și, în cele din urmă, am obținut doar 25g de bază MDMA, iar din aceste 25g de bază MDMA, am obținut în cele din urmă doar 4g de pulbere albă .
Am întâmpinat câteva întrebări și vreau să cer sfaturi:
1. În ceea ce privește soluția de metilamină metanol, de data aceasta am folosit o soluție greșită, deoarece am cumpărat 33% soluție pură. Pot folosi 33% soluție în raport 1:1 în loc de 10% soluție?
2. Deoarece am folosit 33% metilamină metanol pură, după ce am finalizat reacția NaBH4, când am folosit acid clorhidric, valoarea pH-ului nu a putut fi ajustată la 10,5~11. Am folosit mult acid clorhidric pentru a ajusta valoarea pH-ului la locul ei. A fost normal. În acest caz, trebuie să folosesc doar 8L de apă și 8cc de HCL 33% pentru 1kgMDP2P pentru a ajusta pH-ul la 10,5, așa cum este descris în procesul dumneavoastră?
3. În plus, atunci când efectuez acest pas în viitor, pot omite H2O și acidul clorhidric și pot utiliza acid clorhidric gazos pentru a face ajustările?
4. Dacă scara este extinsă în viitor, pot șterge acțiunile finale adăugate de DCM? Ce va fi afectat? Ce părere aveți despre măsurile simple care pot fi luate pentru extinderea scalei?
5. În cele din urmă, ce solvent poate fi utilizat pentru a dizolva pulberea albă MDMA*HCL precipitată din acid clorhidric gazos și a efectua recristalizarea?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună. Cum adică 1:1? Trebuie să luați aceeași cantitate de bază liberă de metilamină. Sunteți în măsură să o calculați? 1 kg de 10% metilamină sln conține 100 g de metilamină, 1 kg de 30% metilamină sln conține 300 g de bază fără metilamină. De câtă 30% metilamină sln ai nevoie pentru a avea 100 g metilamină sln? Matematică școlară.
Da, cred că este clar.

Nu, trebuie să folosești exact volumul de apă.

Vei pierde randamentul.

Este deja scris în acest topic. În plus, uitați-vă la comentariul de mai jos.
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Stimate domn, vă mulțumesc pentru răspuns. Știu că greutatea specifică a soluției de metilamină metanol 30% necesară pentru fiecare kg de MDP2P este de 1100g, dar cea pe care am achiziționat-o de la furnizor era de 33%, așa că am convertit-o la 1:1. Sper că nu este nici o greșeală. ,recunoscător.
Întrebarea mea finală este, pot să redizolv pulberea MDMA*HCL din fotografie în etanol încălzit și să o satur astfel încât să se poată agrega în cristale mari? Ca meth?
Răspunsul dvs. este foarte util pentru mine, vă mulțumesc din nou.
 

Attachments

  • iqD9S6dsYk.JPG
    iqD9S6dsYk.JPG
    3.7 MB · Views: 33

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Este posibil să se înlocuiască acetona în cristalizare cu altceva? Dacă da, care ar fi alternative bune?
 

noMoneynoHoney234

Don't buy from me
Member
Joined
May 28, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pot utiliza Metilamină soluție apoasă 40% în loc de Metilamină (MeNH2) gaz 300 g ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, trebuie să folosiți soluție de metilamină metanol, nu se poate adăuga apă în această reacție. În caz contrar, nu veți obține produsul.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
da, puteți cumpăra soluții gata făcute.
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Bună. Mă puteți ajuta cu ceva.

Există un link despre cum să cureți mdma negricioasă. Cum ar fi să o recristalizați și să o transformați mai mult în cristale albe? Cred că baza liberă nu a fost curățată corespunzător înainte de a o cristaliza.

mdma este fabricată din
gaz metilamină
metanol
Pmk
Borohidridă de sodiu
Acetonă și hcl
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Există o postare despre purificarea MDMA. Vă rugăm să vă uitați la secțiunea Amfetamine.

P.S. Este foarte util să vă uitați în jur sau să utilizați Căutarea în loc să întrebați și să așteptați un răspuns.
 
Top