P2P la (d)-fenil-2-propanol posibil?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Bună ziua, am văzut o sinteză P2NP care produce în principal izomerul d. Nu ar fi atunci în timpul conversiei la P2P să preia produsul D?
 

Attachments

  • 0lSu9P1HVE.jpg
    0lSu9P1HVE.jpg
    743.5 KB · Views: 316

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Asta este una interesantă, nu am știut acest lucru, cool! Desigur, nu P2NP este ceea ce se fabrică, ci are o grupă de alcool adăugată pe primul carbon, este precursorul direct al norfedrinei, așa cum P2NP este precursorul direct al amfetaminei.

Acest lucru înseamnă că aveți nevoie de arme mai grele decât NaBH4/CuSO4 pentru a obține d-amfetamină, bineînțeles RP/H3PO3/H3PO2 + I sau mesteacănul va face truc, alte câteva metode îmi vin în minte.

Dar nu am nici cea mai vagă idee de ce prin condensarea benzaldehidei cu nitroetan cu trietilamină ca catalizator se obține nitroalcoolul și nu compusul numai nitro așa cum se știe. De asemenea, de ce este selectiv nu numai pentru configurația cis sau trans, aceasta este, de asemenea, o surpriză. Ciudat.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Subiectul este, de asemenea, de mare interes pentru mine, deși din alt punct de vedere. Rezolvarea bazei libere racemice de metamfetamină se poate face fără solvent prin compusul meu preferat (grin):
Acid O,O`(+)-dibenzoil-d-tartaric în randamente bune. (80-85% ).

Cu toate acestea, am vrut să întreb dacă cineva are experiență cu așa-numitul proces RRR. RRR înseamnă rezoluție-racemizare-reciclare, pentru a re-racemiza l-izomerul nedorit înapoi la un amestec racemic 50:50. Acest proces se realizează folosind o cantitate mică de inițiator radicalic, cum ar fi AIBN, și o sursă de radicali tiil (adică tioglicolat de metil). În acest fel, se pot crește randamentele de la 50% teoretic la peste 90% prin derularea procesului de mai multe ori. Nu am putut găsi nicio procedură rezonabilă scrisă până acum.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Ce acid dibenzoil tartric utilizați pentru a împărți cas? Este vorba de partea lichidă sau de partea cristalină? Puteți explica în detaliu? Sunt de acord cu această metodă. Cred că este mai bună decât acidul tartric. Vă mulțumesc.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Iată ce trebuie să știți....

Rezoluția optică a N-metilamfetaminei prin formarea sării diastereoisomerice cu acidul 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoyltartaric
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI ȘI ELEMÉR FOGASSY
Departamentul de Tehnologie Chimică Organică, Universitatea Tehnică din Budapesta, Budapesta, Ungaria
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Rezoluția olandeză și o mulțime de alte lucruri referitoare la toate acestea bine explicate:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Rezoluții ale racematelor prin cristalizare
Aditivi și atriție
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 351

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Poate că acest lucru vă va ajuta în continuare Nu l-am testat personal încă. M-aș putea uita în folderele mele poate găsesc încă PDF-ul original

Procedură generală pentru experimentele de racemizare. A
soluție 0,06 M de amină (100 mg) și tiol (1,2 sau 0,2 echiv.)
în benzen a fost refluzionată timp de 2 h (condiție stoechiometrică) sau 7
h (condiție catalitică) în prezența AIBN (o cantitate totală
cantitatea globală de 20 mol % de AIBN a fost împărțită în trei
porții (atunci când timpul de reacție > 2 h) care au fost adăugate succesiv la fiecare 2 h). După concentrare, reziduul a fost diluat
cu HCl (1 M), iar soluția a fost spălată cu Et2O. Faza
faza apoasă a fost basificată cu carbonat de sodiu saturat
și extrasă cu Et2O. Amina pură a fost izolată după
uscare pe MgSO4 și concentrare
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Am acces la aibn și thiol, dar aș aprecia dacă m-ați ajuta cu ratele corespunzătoare convertite în kg de L-meth freebase? Voi posta rezultatele mele
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Cred că mă voi alătura tinerei echipe de cercetare și voi face și câteva experimente. :D:D.
Pentru a începe, trebuie să procur compușii Methyl-thioglycolate și compusul amuzant AIBN. Întotdeauna verific marile companii chimice pentru a avea o estimare a costurilor. (prin împărțirea prețului lor la 5 grinzi). Orice indiciu pentru un furnizor de încredere este apreciat.

În ceea ce privește solventul, am observat pe Sigma-Aldrich și pe alte câteva site-uri că se vând soluții 0,2M în toluen, deci toluenul pare a fi o alegere potrivită.

 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Am furnizor pentru AIBN și tiol, dacă este necesar.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Bună ziua, cât de mare ar fi prețul cu furnizorul dvs., Când vine vorba de experimente, de asemenea, sunt de acord cu.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu mare ultima dată când am întrebat a fost în jurul valorii de 500 € moq de ambele transport maritim inclus.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
ok sună rezonabil, care este moq, 1 kg cred. Și cum rămâne cu termenul de livrare, din momentul în care plata este primită de furnizor?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
întrebare finală, acceptă criptocurități, deși, dacă nu, nu ar fi un motiv de neacordare, cel puțin pentru mine. thx
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
perfect, atunci vă rugăm să ne furnizați datele de contact. Aici, sau dacă confidențialitatea este o preocupare prin PM.Mulțumesc foarte mult.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Permiteți-mi să îi întreb cum preferă să o facă.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Voi discuta astăzi cu furnizorul meu și mi-au spus că nu au suficient timp pentru a gestiona afacerile forumului și m-au rugat să acționez ca om la mijloc, așa că... spuneți-mi părerea dvs. despre acest lucru.
M-am gândit la opțiunea de a anunța produsele lor principale aici și aș gestiona afacerea direct cu un mic comision în preț, evident ;-)
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Procesul este în principiu fin, inclusiv un comision pentru dvs. Cea mai importantă întrebare aici este cum sunt gestionate datele sensibile. Veți trimite apoi pachetele către clientul final sau către furnizor direct din China?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Este trimisă de furnizor, nu de mine.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
ok, deci să mă anunțați dacă sunt de acord. O altă scurtă întrebare off topic: Folosiți un încălzitor / răcitor pentru reactorul dvs. sau doar o unitate de încălzire? Și ce agent de răcire / lichid de transfer termic folosiți?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Am o unitate de încălzire/răcire și un ulei de baie este utilizat ca lichid de transfer.
Dacă acestea sunt de acord?Ce vreți să spuneți?
Mulțumesc.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ei bine, atunci vă sugerez să colectați comenzi de la cei care au dorit acești reactivi (inclusiv eu) și apoi să le comandați de la furnizorul dvs.
 
Top