Sfaturi aleatorii de recuperare de la un psihonaut îmbătrânit

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Cum este să fii bătrân și să iei medicamente? Ce este diferit față de consumul de droguri în tinerețe? Există vreun fel de diferențe?

Da, există. De fapt, în funcție de drogul în cauză, experiența și vârsta produc destul de multe schimbări, însă cea mai evidentă manifestare fizică se referă la recuperare. Recuperarea este adesea un proces mult mai lent și uneori mai dificil. Această postare explorează și dezvoltă aceste aspecte, cu referire la propria mea expunere.

rich text editor image


ÎNCERC SĂ FIU ÎN FORMĂ

În primul rând: nu numai că sunt suficient de bătrân pentru a-mi aminti de The Beatles, dar mi-am autoadministrat 182 de droguri diferite între 2008 și 2023. După cum mulți dintre voi știți, în această perioadă am scris Biblia consumatorilor de droguri.

Cu toate acestea, eram într-o formă decentă, în ciuda stilului de viață sedentar, în care îmi petreceam cea mai mare parte a zilei la PC, scriind. În primii 10 ani, atunci când nu eram plecat într-o expediție, mergeam la piscina locală în fiecare dimineață pentru a parcurge opt lungimi neimpresionante, iar apoi făceam diverse întinderi pentru a-mi menține corpul îmbătrânit suplu și puternic (lol). Când piscina s-a închis din cauza COVID, a trebuit să mă adaptez, mergând pe jos o oră sau două în fiecare zi. Am slăbit și am devenit mai în formă, și cred că această condiție fizică îmbunătățită m-a ajutat să îmi mențin stilul de viață bazat pe consumul de droguri.

RECUPERARE FIZICĂ

Revenind la subiectul direct în discuție, mersul pe jos este deosebit de bun pentru recuperare după o sesiune intensă de administrare a anumitor medicamente. Favorizează circulația, ajută digestia, promovează un somn mai bun și produce o serie întreagă de alte beneficii conexe.

În ceea ce mă privește, acest lucru a fost deosebit de notabil în cazul speedului, dar se aplică și multor alte droguri, inclusiv mefedronei, metamfetaminei și MDMA.

În mod ideal, recuperarea după o sesiune ar trebui să fie planificată în prealabil (consultați rollsafe.org). Printre ajutoarele de recuperare citate frecvent se numără:
  • Rehidratarea generală
  • consumul de suc de portocale/fructe
  • Consumul de mese sănătoase, inclusiv alimente/băuturi cu electroliți
  • Utilizarea atentă a suplimentelor
  • O mulțime de odihnă/relaxare și dușuri.
Somnul este un altul: obțineți cât mai mult posibil. Dacă a fost o beție deosebit de excesivă, am folosit uneori un somnifer adecvat.

Unii oameni sugerează o țigară de canabis pentru a ușura disconfortul și a stimula apetitul. Da, am urmat ocazional acest curs și, de obicei, mi s-a părut util (din nou, în funcție de drogul de la care mă recuperam).

RECUPERAREA MENTALĂ

Acesta este un aspect important: este util să fii conștient că, timp de câteva zile, viața poate fi colorată de urmările experienței cu drogul. Totul poate părea mai sumbru decât înainte. Poate apărea un sentiment real de depresie. În cazuri grave, puteți chiar să deveniți supărat și, din când în când, să simțiți nevoia să plângeți. Da; întreaga dvs. existență poate părea un rahat total.

rich text editor image


Ce vă poate ajuta în această situație, în afară de pașii fizici practici de mai sus?

Știind de ce se întâmplă acest lucru (drogul), cu siguranță ajută: practic, știind că va trece. Un truc este să vă concentrați asupra unui moment în timp, cu 72 sau 96 de ore înainte: să înțelegeți că veți fi în general mai fericit în acel moment. Trebuie doar să treceți prin acele zile. Acesta este un exercițiu mental, dar poate fi foarte util să aveți o țintă.

BTW: Un lucru pe care nu trebuie să-l faceți este să vă întoarceți la același drog (sau la unul similar).

De asemenea, aș evita să iau decizii serioase de viață în timp ce starea dvs. de spirit este artificial scăzută. Dacă puteți, amânați orice lucru de această natură până când vă veți reveni complet. Luați în serios acest sfat.

În cele din urmă, dacă aveți nevoie de sprijin emoțional sau similar, nu ezitați să îl căutați. O problemă împărtășită nu este chiar o problemă înjumătățită, dar îi ajută pe unii oameni.

AI GRIJĂ DE TINE

În general, un corp tânăr și sănătos are șanse să se recupereze mai repede din problemele fizice decât un corp bătrân și sănătos, iar acest lucru se aplică cu siguranță și drogurilor. Din fericire, am constatat că toate sugestiile de mai sus se aplică indiferent de vârstă. Doar că durează mai mult pe măsură ce îmbătrânești, iar durerile sunt mai evidente.

Dacă sunteți în vârstă, aveți mai multă grijă de dvs. și pregătiți-vă pentru, și luați în considerare, consecințe mai dure și o perioadă de recuperare mai lungă.

Voi încheia însă într-o notă pozitivă, așa că dați drumul la tobe: iată veștile bune... drogurile nu încetează să fie amuzante când ești bătrân.

.

PS: DE ASEMENEA, NU UITAȚI SĂ PRACTICAȚI REDUCEREA RISCURILOR

Pentru mai multe informații despre The Drug Users Bible, consultați Amazon, sau descărcați o copie gratuită a versiunii PDF din Breaking Bad Chemical Library, aici: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
AȚI SCRIS BIBLIA UTILIZATORILOR DE DROGURI???? sunt lowkey un fan masiv. haiii!!! ^_^

mare writeup btw!! eu sunt încă pe partea mai tânără și nu intenționează să renunțe la orice moment în curând, dar mi se pare util acest lucru
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Vinovat de acuzație, m'lud. Mă bucur că vă place. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@DMTrott Mulțumesc pentru timpul și sfaturile dvs.
Ca și psihonaut îmbătrânit, aș prefera să nu trebuiască să învăț unele dintre aceste lucruri pe calea cea grea, dacă nu trebuie. Am auzit sfaturi și am primit indicații despre utilizarea metamfetaminei de la tweakers cu 10 ani înainte de a fi capabil să o pun în aplicare. Lucruri de genul: "Chiar dacă nu dormi deloc, să te întinzi și să închizi ochii pentru puțin timp într-un loc întunecos și liniștit poate face minuni pentru menținerea/durarea ... fiind capabil să mergi până la capăt și să supraviețuiești".
Fiind treaz timp de 3/4/5 zile la un moment dat, mergând la muncă tot timpul, făcând muncă fizică, în aer liber, ca peisagist - chiar trebuie să știi cum să te menții/înveți și să ai grijă de tine. Cum să optimizezi recuperarea. Nu știu cum de nu am avut un atac de căldură sau ceva de genul ăsta, mergând la distanță în unele dintre acele zile de vară. Recent, am fost treaz timp de 4 zile și abia am putut face față, iar eu nici măcar nu lucrez la moment...., așa că asta arată cât de mult a scăzut nivelul meu de "aptitudine pentru droguri". "Abuzul de droguri la nivel olimpic", cum îmi place mie să spun... lăsați-l pe seama profesioniștilor. Nu încercați acasă!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Îmi place asta! Mulțumesc omule!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Nu există nimic mai valoros decât o experiență care este transmisă altora. Mă bucur că sunteți alături de noi, dle DMTrott
 
Top