Syntéza alfa-PVP (stupnica 1-10 kg). Kompletný videonávod.

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň, mám problém s kryštalizáciou. Po pridaní kyseliny chlorovodíkovej reakcia nekryštalizuje. Keď sa prvýkrát začne miešať 2bromovalerofenón s etylacetátom a prolidínom, vyzerá to, že sa to dobre nepremiešalo. Zmes sa miešala 1 hodinu. Vrstvy sa oddelili a takto by to nemalo byť. Až neskôr som pridal destilovanú vodu a fázy sa oddelili, ale prečo to na začiatku vyzerá tak zle?
Pomer:
*2bromovalerofenón ~ 760 ml
* etylacetát 4 l
*pirolidyna 1L
*vodný destilát 6L
*acetón 4L
*ACID 36% 200-300ml

LpBHkNDQ0t
PSleZYwjtC
CPoOw325t7
EfaHtg3kPh
WHn9Pdp45A
VSFf0MUYv6
9xgF8O0Xly
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pridajte acetón a vložte na jeden deň do mrazničky
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Problém je v tom, že ste v opise napísali 4 litre etylacetátu atď, ale na fotografii je rádovo menej a tiež ste nenapísali svoju prácu po krokoch s vašimi pozorovaniami. Nie som Nostradamus, aby som vás upozornil na vaše kroky a samotnú syntézu. Kryštalizácia dopadla tak, ako vidím.
 

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Mám 2 otázky.
Prečo sa táto kvapalina začala oddeľovať alebo sa nemiešala?
Prečo sa roztok počas okyslenia kyselinou chlorovodíkovou nezakalil?
Začal som to robiť príliš rýchlo po dlhej prestávke, stratil som 1 kg, urobil som 2 vzorky po 50 g, ale niečo nefunguje tak, ako by malo. Účinnosť 60 % 40 ml 2bromovalerofenónu 50 ml pyrolidínu
 

islandgato

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Ako sa odparuje? Mína je celá tekutá aj 12 hodín v mrazničke
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Musím si naozaj kúpiť rotoped?
Ak začneme od nuly, aké budú počiatočné náklady na to všetko?

Je škoda, že je také ťažké tieto veci jednoducho nájsť, že si ich musíme vyrobiť sami...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Môžete to urobiť aj bez rotovapu, ale bude to trvať oveľa dlhšie.
 

EvilC415

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 12, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Dúfam, že mi niekto pomôže... Úspešne som už viackrát potierala, ale moje posledné 2 sa správajú čudne. Nie som si istý, v čom je problém, keďže všetky reakcie prebehli, ale nevytvorili sa žiadne kryštály. Momentálne sú v mrazničke a 2 vrstvy sú oddelené. Prosím, odpovedzte mi a môžem poskytnúť viac informácií... vopred ďakujem...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
157
Reaction score
67
Points
28
Môže sa kyselina chlorovodíková použiť na výrobu 2-chlórvalerofenónu rovnakým spôsobom ako hydrobromid?
Ak nie, môže sa kyselina chlorovodíková použiť s chloridom meďnatým (II) na alfa chloráciu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nemyslím si, že to bude fungovať. Prinajmenšom získate oveľa menšiu výťažnosť.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
157
Reaction score
67
Points
28
Možno je to lepšia otázka, ak vezmeme do úvahy tú istú reakciu:
Ak použijem chlorid meďnatý (II), možno s LiCl2, ak si dobre pamätám, môže sa toto/tieto obe činidlá použiť na vykonanie tejto 2-chlorácie, pretože alfa chlorácia sa takto vykonáva v mnohých dobrých reakciách, ktoré som vykonal.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nemôžem vám s istotou odpovedať. Vykonajte syntézu a zistite. Dajte nám vedieť váš výsledok.
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Vážení členovia fóra. Potrebujem pomoc. Kde si môžem pozrieť syntézu valerofenónu ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Benzén+AlCl3+Valerylchlorid
 

scared

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň,
čítala som, že pyrolidín možno nahradiť b Metilamín.
Niekto mi môže povedať, či je to správne a v akom pomere sa nahrádza.
1000 ml pyrolidínu možno nahradiť 1000 ml Metilaminu hcl alebo koľko 40% vodného roztoku

ďakujem za pokročilé
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
8
Reaction score
12
Points
3
Jo, skúšal som to s hexanofenónom a nezdalo sa mi, že by to fungovalo rovnako, ako keď som použil valerofenón. Je to problém so zahrievaním, miešaním alebo čím? Nepodarilo sa mi správne zreagovať s pyrolidínom, aby som získal slušnú voľnú bázu APHP, ak to niekto číta. Skončilo to tak, že bol takmer neaktívny. Použité zariadenie bolo takmer všetko okrem spätného chladiča.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
PHP sa zvyčajne ťažšie kryštalizuje. Vo všeobecnosti by však nemali nastať žiadne problémy. Môžete si to so mnou vyjasniť, ale nie v tejto téme.
 

Skurczolo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Po zmiešaní bromoketu v etylacetáte s pyrolidínom mám destilovať etylacetát z vrchnej vrstvy vo vákuu ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ak môžete odpariť etylacetát vákuom a zmiešať bázu so suchým acetónom, je to veľmi dobrá metóda
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Dobrý večer, prepáčte, môžem vás požiadať o pomoc? Urobil som syntézu Alfa pvp podľa tohto receptu https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone urobil som všetko podľa popisu, až na destiláciu etylacetátu, okyslenie som priviedol na 5, dal do mrazničky a soli nevypadli, ako môžem situáciu napraviť? ďalej som roztok odparil na 1/2 pri teplote 74-77 a dal opäť do mrazničky a všetko bez výsledku, možno sa s tým niekto stretol? prosím o pomoc!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ak je v ňom kyselina, musíte ju odparovať pri nízkej teplote alebo vo vákuu. Môžete získať zvyšky ako čiernu živicu. Na jej kryštalizáciu musíte použiť chemicky čistý suchý acetón. Ak je to acetón z domácnosti, môžu nastať problémy. Okrem acetónu existuje aj metóda čistenia, ak môžete získať živicu a rozpustiť ju vo vode. Extrahujte vodu s rozpúšťadlom od nečistôt a po ochladení vykryštalizujte produkt z vodného roztoku.
 
Top