Český metamfetamín (alias pervitín) verzus kryštalický metamfetamín

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Tradičný český metamfetamín, lokálne známy ako pervitín, sa vyrába z (pseudo)efedrínu pomocou jódu a červeného fosforu. Chápem, že tento proces nemení chiralitu východiskovej molekuly, a tak sa pri ňom vyrába 100 % d-meth.

Kryštálový pervitín sa inzeruje tiež ako d-meth, ale zdá sa, že v porovnaní s pôvodným českým pervitínom je podstatne slabší. Zaujímalo by ma, prečo je to tak, keďže by to malo byť to isté. Má niekto nejaký nápad, ktorý by vysvetlil tento rozdiel?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Je to naozaj jednoduché. Keď redukujete efedrín/pseudoefedrín, to, čo sa redukuje, je prvý chirálny uhlík ( majú po 2), takže pokiaľ použijete 1R 2R efedrín alebo 1S 2R pseudoefedrín, dostanete R meth (1 je prvý chirálny uhlík a redukuje sa). Väčšina metamfetamínu v súčasnosti (tajného) sa vyrába z P2P/pmk/BMK/ fenylacetónu, ktorý má v sebe 2R aj 2S, takže ak neprejdete časovo náročnými a drahými dodatočnými krokmi, kryštalický metamfetamín je D L (R/S) racemický metamfetamín a je 50 % nosového dekongestantu
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Podľa mojich informácií racemický nekryštalizuje a kryštalizujú len viac či menej čisté varianty D a L, preto som očakával, že kryštalický pervitín bude len d-meth (prípadne l-meth). Bol to nesprávny predpoklad? Dôvod, prečo racemický nekryštalizuje, ktorý som našiel, je ten, že izoméry D a L jednoducho nevytvárajú kryštálovú štruktúru z dôvodu, že ide o molekuly odlišného tvaru.

Kryštalický metamfetamín, ktorý je v skutočnosti racemický (ak neboli vykonané ďalšie kroky), by vysvetľoval veľa vecí.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Áno, bol to nesprávny predpoklad. Racemický meth kryštalizuje v poriadku a má tvar na pomedzí dlhých úzkych úlomkov D a plochých hranatých tvarov L. Myslím, že vycvičené oko by mohlo rozumne odhadnúť entomérny prebytok pri pohľade na tvar (myslím, že to dokážem)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
PZJ6YgHOFv
Tu je nejaký L-meth, ktorý som identifikoval na tejto nástenke a op potvrdil, že rekryštalizoval nesprávny rm. Pravdepodobne ukazuje Z rovnakej šarže ďalej https://bbgate.com/threads/recrystallization-problem.7247/#post-31029 clearnet link
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Na oddelenie voľnej metylovej bázy používam kyselinu L-vínnu (87-69-4). Po stuhnutí pridávam metanol a miešam, aby sa oddelila pevná látka. Potom z roztoku metanolu extrahujem falošnú voľnú metylbázu. Voľná báza by v tomto čase mala byť D- FB, je to tak? Po okyslení a rekryštalizácii som získal tento druh kryštálu, ale mal by to byť D-metyl. Prečo je stav kryštalizácie rovnaký ako štvorcová vločka, ktorú ste uviedli? V tomto čase ste povedali, že ide o L-metyl. Mám pravdu? Urobil som niečo zle.
 

Attachments

  • fEsbizhgXK.jpeg
    fEsbizhgXK.jpeg
    4 MB · Views: 73
  • hjMrXy2PNi.jpeg
    hjMrXy2PNi.jpeg
    3.8 MB · Views: 76

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, vyskúšajte tento produkt. Podľa vzhľadu nie je isté, či ide o L-meth. Keď SWIM produkt rozdelil, kryštály vyzerali podobne a išlo o izomér D. Keď zistíte, čo je to na obrázku, dajte mi prosím vedieť
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Dobre, poprosím ľudí, aby používali tento produkt, pretože s týmto produktom nemám žiadne skúsenosti, takže neviem, akú chuť a pocit má správny D-METH a racemic. Prídem sem znova po vyskúšaní odpovede.

Budem tiež kryštalizovať ďalší pohár L-metylu a pokúsim sa ho kryštalizovať, aby som pozoroval stav a požiadal ostatných, aby to vyskúšali.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Atden5h3Y9

Toto je jednoznačne D-meth, ktorý predáva jeden z našich európskych dílerov, a ďalej zverejním nejaký racemický meth, ktorý je pre nás normou, keď dostávame všetok kartelový meth v USA
Všimnite si, že je dlhší a chudší ako L, ale kratší a širší ako D
Cz3FdtLb5y
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
49
Reaction score
30
Points
18
Jedna pomerne dôležitá vec o českom pervitíne, ktorý používa toluén. Na českých uliciach dostanete z 90 % mokré veci, ktoré obsahujú toluén. To robí pri aplikácii efekt "rýchleho zahriatia". Pri kryštálových úlomkoch pervitínu cítite "štípanie" kvôli HCL. Český pervitín obsahuje aj veľa nevyvážených zvyškov (výrobcovia tu kašlú na čistotu)... napríklad jód a niekedy aj kyselinu z batériových článkov. (To môže poškodiť život!)
+Takisto sa bežne nájdu "prehriate hnedé sračky", ktoré vás môžu dlho držať...
Český pervitín nie je o čistote, ale každopádne sa môžete cítiť o dosť rýchlejší ako 90%+ metamfetamín.
Čistý pervitín je hladký. Pervitín je ako šmirgľový papier ostrý.

Užil som veľa druhov pervitínu. České sračky sú šialenejšie a tiež oveľa nebezpečnejšie.

Českí narkomani zvyčajne nechcú čisté kryštály, lebo sa necítia fit.
Ja mám práve teraz Crystal z Holandska, kamaráti nemajú dosť...
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Je škoda, že chýba podrobný postup českého varenia pervitínu.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Čo máte na mysli? Chápem, že štandardný proces založený na (pseudo)efedrínových tabletkách s použitím červeného fosforu a jódu je dobre zdokumentovaný, a to v literatúre aj vo videách tu na BB.
 
View previous replies…

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Mám na mysli "českú cestu". Ide o reakciu, ktorá trvá približne 1 hodinu s použitím kyseliny fosforečnej. Jód sa pridáva postupne. Žiaľ, presný postup tu nie je zdokumentovaný. Používa sa v celej Českej republike.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Uvádzam čiastočný postup:
červený fosfor, jód pseudoefedrín v pomere 0,3-1-1 a kyselina fosforečná. pse sa zmieša s fosforom, vloží sa do banky, zaleje sa kyselinou, aby mal konzistenciu hustého sirupu. zahreje sa na 110 stupňov, potom sa 10-krát pridá jód vždy na 2 minúty. Posledná šanca bude pri teplote 127 stupňov a teplotný rozsah 127-135 držíte aspoň 40 minút. reakciu uhasíte vodou, prefiltrujete ju do toulenu a alkalizujete na ph13+, prefiltrujete, okyslíte a použijete najlepší matros, aký ste kedy mali
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Poznáte niekoho, kto to varí a predal by to prostredníctvom eskorty? Sám by som to rád vyskúšal.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Nemôžem sa dostať priamo k sporáku. Tí, ktorých som poznal, sú vo väzení. Tu v Českej republike je týchto varičov veľa, ale nepoznám nikoho, kto by ich poslal. V podstate sa tu varí len týmto spôsobom. Tento postup je nebezpečný, ak sa nedodrží presný postup, môže dôjsť k výbuchu, preto to asi nikde na bbgate nie je presne uvedené, čo ma mrzí, pretože je to rýchle a veľmi silné.
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
myslíte kyselinu fosforečnú h3po3? osobne som nikdy nenašiel taký veľký rozdiel medzi varením suda s rp/i alebo h3po3, okrem toho, že varenie s kyselinou je rýchlejšie
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
Veľa chlapcov na starých fórach wetdream alebo na vespiary veľa varilo s h3po3.
Ja som sa to naučil prostredníctvom videa od trampa asi pred 10 rokmi
 

JesusCrystal

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Mar 4, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
keď som to tu čítal, najprv mi to pripadalo smiešne, ale keď sa nad tým teraz zamyslím, všetko, čo tu píšete, ma absolútne desí a konečne tomu rozumiem.

Som z Čiech a aktívne varím už takmer 10-12 rokov a predtým som od svojich 15-16 rokov pravidelne pomáhala dvom majstrom zo starej školy, ktorí varili od môjho narodenia.


to, čo tu všetci píšete, sú polopravdy alebo skôr len teoretická chémia, ktorá je vám na nič.


Už vyše roka tu hľadám nejaké vyššie vedomosti, som nadšene prekvapený, akí sú tu inteligentní ľudia, ktorí všetko vedia a dokážu.


Chvíľu som mala ilúziu, že som len podradná kuchárka, ktorá má len nejaké všeobecné vedomosti z chémie... za každú cenu som sa chcela naučiť aj iné cesty ako tie naše, české...


teraz sa vôbec nečudujem, že tu na trhu s drogami ľudia chvália nejaký výrobok a pritom ani nevedia, ako funguje skutočné PIKO a hádajú sa s jedným-dvomi ľuďmi, ktorí majú pravdu, že to stojí za hovno.


Hľadal som niečo, čo neexistuje... Vlastne som našiel - svoju pýchu.

A PRESTAŇTE TO NAZÝVAŤ PERVITÍNOM, tak to počas druhej svetovej vojny nazývala firma Temler Werke.


MÁME PIKO, VY SKURVYSYNI :-*
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Pohoda, frajer, sme radi, že ťa máme. Väčšina z nás tu nikdy nevarila, nemá žiadne formálne vzdelanie v oblasti organickej chémie a netvrdí ani nepredstiera opak. Akékoľvek rady alebo vyhlásenia týkajúce sa varenia mimo videonávodov alebo obsiahlych písomných prác treba brať s veľkou rezervou.

Ak chcete prospieť komunite a podeliť sa o svoj recept alebo diskutovať o konkrétnych aspektoch varenia (pomery, načasovanie, rýchle/pomalé pridávanie prísad atď.), vaše odborné znalosti oceníme. Môžete tak urobiť tu v tomto vlákne alebo na https://bbgate.com/b/Czech/ alebo kdekoľvek uznáte za vhodné.

Čo sa týka názvu, použil som "pervitín" ako poloformálny názov, ktorý sa najčastejšie používa v správach a literatúre, ktorý by bol najlepší pre anglicky hovoriace publikum.
 

miketate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Kartel sa presunul do p2p laboratórií okolo roku 08/09 pseudo dostal trhliny... Premýšľal som, prečo jednoducho nezískajú nejakú živú kultúru z Indie a nevyrobia si vlastný L-PAC & potom nevyrobia pseudo z lpac (pseudo je jediné, ktoré NIE je nejakým spôsobom racmické... )pseudo met je najlepší, lebo je to všetko správna molekula na dopamínové reup inhibície a zvýšenú produkciu dopamínu, zatiaľ čo race mic obsahuje polovicu dobrého euforizujúceho dopamínového dopingu a polovicu toho rýchleho hovna, ktoré pôsobí na produkciu noradrenalínu a reup inhibície...

Kartel v skutočnosti najal výskumný a vývojový tím, aby vytvoril proces na recykláciu polovice racmic methu, ktorý pôsobí na noradrenalín... používajú neramicový katalyzátor a destilujú ho, aby vyrobili približne 85/15 dopamínového dopingu k rýchlemu norepinefrínovému dopingu a veľa nečistôt prichádza spolu s ním (na destiláciu používajú mesačný lesk) a potom vyčistia hnedý kryštál/tekutú polievku methu acetónom a potom máte čisté číre/biele kryštály...

Šialené je, že niektorí ľudia uprednostňujú racemizovaný metamfetamín pred selektovaným izomérom a dokonca používajú proces racemizácie kryštalického metamfetamínu

Na pseudomolekule je to, že doslova obsahuje molekulu metamfetamínu a jediné, čo sa s ňou robí, je redukcia, ktorou sa odlomí 1 kúsok pseudomolekuly a bác, máte metamfetamín...

P2p metamfetamín je vysoko čistý, ale nečistoty, ktoré zostávajú vo finálnom produkte, sú extrémne toxické
 
Top