Syntéza GHB (gama-hydroxybutyrátu) Často kladené otázky

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Dobrý deň, mám otázku týkajúcu sa procesu Sand Mayer. Skončím s procesom a zostane mi len GBL, ak sa zastavím po kroku 4 v časti extrakcie, pretože sa zdá, že všetko, čo nasleduje, sa mení na GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, ak som vás správne pochopil, chcete získať GBL podľa Sandmeyerovej reakcie. Áno, môžete ho získať v 4. kroku.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
super, našiel som GABA vo forme želatínových kapsúl len s mikrocelulózou ako plnivom, ako aj 50g vrecúška pochybnej čistoty za ~ 10 dolárov za kus, takžeoooooo tabletky sú lacnejšie A čistejšie. Tiež si môžem kúpiť NaNO2 ako nejaký záhradnícky produkt od chemického dodávateľa za 8 dolárov za kilo lol. Som prekvapený, že tu nikto (Poľsko) nevyrába GHB, je to také jednoduché, ale nikdy som to nevidel na trhu. Budem aktualizovať vždy, keď budem mať účinky a/alebo otázky

Vlastne, stále mi nie je jasné, či mám robiť destiláciu A extrakciu s DCM, ako sa uistím, že destilujem GBL? nie je RM plný vody? BP GBL je 204,6 °C, takže mám len variť RM, kým teplota pár nedosiahne 204,6 °C, a potom zbierať?

Vopred ďakujem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
DCM bp je 39,6*C
GBL bp je 204*C
Je tam jasne napísané, že najprv musíte vydestilovať vodu. Prečítajte si to niekoľkokrát. Píšem to isté, čo je napísané v téme.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
hi,
práve som postupovala podľa receptu, nič sa nespálilo ani príliš malá banka , p
Kvapalina bola krištáľovo číra (okrem pridania gbl, na 10 mn), ale ph zostalo vysoké. myslím, že som pridala veľa gbl navyše, ale stále zelený papier....>8
Čo môžem urobiť, aby som znížila ph, prosím?
Nepoužil som skutočný reflux s kvapalným okruhom, ale dlhú 30 cm chemickú rúru ukončenú vigreuxom. myslíte si, že veľa H2O odišlo? nevyzeralo to, že by sa to dymili... pomaly sa to varí.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, v texte sa nachádza odpoveď:

Je ťažké odpovedať na takúto otázku. Príliš malé vstupné údaje.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ahoj, ešte stále žijem !
Sledoval som človeka a snažil som sa ho držať najlepšie, ako som noob, hoci som si anotoval/pridal vlastnú kópiu príručky takto:
"akonáhle je roztok cysticky číry", udržuje tento roztok v miernom varu po dobu 30 mn, "potom otestujte ph".
Pretože aj pri pohľade na číru vodu je na začiatku ph > 8, aj keď pridáte viac gbl.
Po 30 mn stále vyzerá voda číra, ale ph sa vyvíja a klesá. Reakcia potrebuje čas na dokončenie. Na začiatku nie je ph stabilné.
Možno je to logické pre tých, ktorí to vedia, ale moja prvá várka mi dala nevyvážený rovnomerný molárny roztok s príliš veľkým množstvom gbl a veľkými mastnými kvapkami gbl na čírom povrchu roztoku.
Po pridaní chýbajúceho rozpusteného NaHCO3+ destilovanej H2O som ju prepracoval, nechal som ju 30 mn reagovať, otestoval som ph a nechal som ju vychladnúť pri izbovej teplote, aby som získal roztok podobný vode.
 
Top