Syntéza L-fedrínu z L-fenylacetylkarbinolu (L-PAC)

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Problém s l-PAC je, že rýchlo racemizuje na d/l-PAC, čo vedie k tomu, že nevzniká hľadaný l-efedrín, ale d/l-efedrín, čo následne vedie k racemickému Meth, ako sa vyrába z P2P.
Chceme d-Meth alebo aspoň prevažne d-Meth.
Racemizáciu l-PAC riadia dva faktory: Prvý je alkalické prostredie, povedzme prítomnosť zásad akéhokoľvek druhu a ióny prechodných kovov, povedzme akékoľvek soli železa atď. prítomné aj v nepatrných množstvách, pretože pôsobia katalyticky.

Mnohé redukčné systémy sú alkalické, rovnako ako NaBH4, takže je jasné, čo sa stane. Preto okrem správneho skladovania a manipulácie s l-PAC a pridania niečoho ako kyselina šťaveľová a/alebo kyselina cínová alebo EDDA, aby sa odstránili všetky soli kovov v okolí, sa zvolí kyslý redukčný systém alebo taký, ktorý pracuje aspoň v mierne kyslých podmienkach. Odporúčal by som použiť STAB, ktorý je kyslým derivátom NaBH4 a funguje obzvlášť dobre pri redukčných amínáciách. Metylamín sa potom použije ako acetát, povedzme soľ kyseliny octovej metylamínu a všetko spolu ako jeden hrniec, jedna cesta Tvorba imínu/redukcia imínu, čo sa nazýva reduktívna aminácia.
Informácie o tom, ako vyrobiť STAB z NaBH4 a GAA, sú všade na sieti a tiež o tom, ako ho používať. Výťažky sú vynikajúce.
Borohydrid zinočnatý by bol ďalšou ľahko pripraviteľnou možnosťou, ak má človek bezvodý ZnCl2.
Al/Hg je tiež možné, ale musí sa to robiť v THF alebo dietyléteri.
Najlepší je však pôvodný kyslý systém ako STAB alebo zinkovo-borohydrid.

Výroba l-PAC z benzaldehydu biosyntézou nie je nevyhnutne zložitá, ale je to skôr technická výzva pre veľké objemy, ktoré treba zvládnuť. A v prvom rade je potrebné nájsť dobrý kmeň kvasiniek na tento účel. Po jeho získaní je problémom najmä extrakcia l-PAC na konci, pričom kontinuálny extrakčný systém je tu nevyhnutnosťou a éter je vhodným rozpúšťadlom.

Veľa šťastia!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
keď sa ukončí fermentácia alebo kondenzácia, je potrebné, aby bol vývar nuetrálny alebo mierne zásaditý, aby éter mohol zachytiť l-pac
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Po odstránení kvasiniek z varnej zmesi možno z roztoku extrahovať fenylpropanol-l-ón-2. V pôvodných odkazoch sa na extrakciu používa éter. Navrhoval by som nahradiť
toluénom z obchodu so železiarskym tovarom. Niekoľko extrakcií s niekoľkými stovkami ml toluénu by malo stačiť
na úplné odstránenie produktu.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
v minulosti som používal toluén, ale nefungoval tak dobre, étery tiež. prečítal som dosť odkazov, ale žiadny z nich neuvádza, či musí byť premývanie mierne alkalické, aby sa extrahoval l-pak, skúsim to bez toho a uvidím, čo sa stane
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Môj prvý pokus o výrobu l-pac, tu je môj recept nie som si istý, či je všetko správne, ale aj tak to skúsim.

2,5 litra h2o
87,50 g melasy
kvasnice a živiny
20 ml benzaldehydu
75 ml éteru

Do 5-litrového demižóna sa naleje 2,5 l h2o a 87,50 gm melasy,
nasýtiť čistým kyslíkom,
pridáme kvasinky a živiny a necháme kvasiť približne 8 hodín,
po rýchlom kvasení pridajte 10 ml benzaldehydu,
približne po 4 hodinách pridajte ďalších 10 ml benzaldehydu a nechajte kvasiť ďalších 12 hodín alebo dlhšie,
po skončení odstráňte kvasinky,
extrahujte l-pac s 50 ml éteru a potom 25 ml éteru,
spojte éter a destilujte
zozbierať l-pac?
Teoretický výťažok 10 ml je 50 % konverzia.

Uvítam spätnú väzbu a po dokončení zverejním výsledky.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
sorry guys toto hodnotenie nebolo správne, je potrebné zahrnúť pyruvát sodný a kmeň kvasiniek, ktorý zvládne mierne kyslé podmienky, ph 5 - 5,5, a možno aj väčší rozsah teplôt. its still a work in progress, albite very slow progress lol
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Vlákna l-PAC sú vždy okamžite zahltené bullshitmi, takže sa s nimi lúčim.

Dostali ste najdôležitejšie informácie: Acetaldehyd alebo pyruvát, vhodné kvasinky a ph <5.

Nikto nepoložil veľkú a zrejmú otázku: Ako môžem zistiť, či je kmeň kvasiniek dobrý alebo nie?
A keďže sa nikto nepýtal, nebude odpoveď iná ako zmienka, že existujú pomerne jednoduché metódy.
Šťastné hľadanie mi nepíš.

ahoj
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Ako môžem zistiť, či je kmeň kvasiniek dobrý alebo nie?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Myslím, že vyskúšajte toto čerstvé živé kvasinky.
BrkUnCDl14
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Urobte niekoľko malých dávok a zistite, ktoré sú najlepšie
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prosím, moji superherci, poskytnite nám zhrnutie postupu , vaše mentorovanie si veľmi vážime
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Prejdite na cestu 4mmc do epher je na to video ušetríte čas a peniaze
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Takže to prevádzam pri ph 5,5 - 6 a len som chcel vedieť, keď sa skončí kondenzácia, mal by som to urobiť nuetrálne alebo mierne alkalické, aby som extrahoval l-pac s éterom?
 
Top