Náhodné tipy na zotavenie od starnúceho psychonauta

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Aké je to byť starý a užívať drogy? Čo je iné v porovnaní s ich užívaním v mladosti? Existujú vôbec nejaké rozdiely?

Áno, sú. V skutočnosti v závislosti od danej drogy prichádza so skúsenosťami a vekom pomerne veľa zmien; najzjavnejší fyzický prejav sa však týka zotavenia. Zotavovanie je často oveľa pomalší proces a niekedy je náročnejšie. Tento príspevok skúma a rozširuje tieto aspekty s odkazom na moje vlastné pôsobenie.

rich text editor image


SNAŽTE SA BYŤ FIT

Po poriadku: nielenže som dosť starý na to, aby som si pamätal The Beatles, ale v rokoch 2008 až 2023 som si sám podal 182 rôznych drog. Ako mnohí z vás vedia, počas tohto obdobia som napísal Bibliu užívateľov drog.

Napriek sedavému spôsobu života, keď som väčšinu dňa trávil pri počítači písaním, som však bol v slušnej kondícii. Počas prvých desiatich rokov, keď som nebol na expedícii, som každé ráno chodil do miestneho bazéna na nevýrazných osem dĺžok a potom som sa venoval rôznym strečingom, aby som si udržal svoje starnúce telo pružné a silné (lol). Keď bazén zatvorili kvôli COVID, musel som sa prispôsobiť a namiesto toho som každý deň hodinu alebo dve chodil pešo. Schudol som a stal som sa zdatnejším a verím, že zvýšená kondícia mi pomohla udržať si životný štýl založený na užívaní drog.

FYZICKÉ ZOTAVENIE

K priamej téme, o ktorej hovoríme; chôdza je obzvlášť dobrá na zotavenie po ťažkom sedení s určitými drogami. Napomáha krvnému obehu, tráveniu, podporuje lepší spánok a prináša celý rad ďalších súvisiacich výhod.

Pre mňa osobne to bolo obzvlášť pozoruhodné pri speede, ale týkalo sa to aj mnohých iných drog vrátane mefedrónu, metamfetamínu a MDMA.

Zotavenie po sedení by malo byť v ideálnom prípade vopred naplánované (pozrite si stránku rollsafe.org). Medzi bežne uvádzané pomôcky na zotavenie patria:
  • Celková rehydratácia
  • pitie pomarančového/ovocného džúsu
  • konzumácia zdravých jedál vrátane potravín/nápojov s elektrolytmi
  • Opatrné používanie doplnkov stravy
  • Dostatok odpočinku/relaxácie a sprchovania.
Spánok je ďalšia vec: doprajte si ho čo najviac. Ak išlo o obzvlášť nadmerné prejedanie, niekedy som použil vhodný liek na spanie.

Niektorí ľudia odporúčajú šluknutie marihuany na zmiernenie nepríjemných pocitov a povzbudenie chuti do jedla. Áno, aj ja som si občas doprial tento postup a zvyčajne mi to pomohlo (opäť v závislosti od drogy, z ktorej som sa zotavoval).

DUŠEVNÉ ZOTAVENIE

Toto je dôležité: pomáha uvedomiť si, že na niekoľko dní môže byť život podfarbený následkami zážitku s drogou. Všetko môže vyzerať bezútešnejšie ako predtým. Môže sa objaviť skutočný pocit depresie. V ťažkých prípadoch môžete byť dokonca skľúčení a z času na čas sa vám bude chcieť plakať. Áno; celá vaša existencia sa môže zdať úplne na nič.

rich text editor image


Čo vám s tým môže pomôcť okrem vyššie uvedených praktických fyzických krokov?

Určite pomáha vedieť, prečo sa to deje (droga): v podstate vedomie, že to prejde. Jedným z trikov je sústrediť sa na časový bod 72 alebo 96 hodín dopredu: pochopiť, že v tom okamihu budete celkovo šťastnejší. Musíte len prežiť tie dni. Je to mentálne cvičenie, ale môže naozaj pomôcť mať cieľ.

BTW: Jedna vec, ktorú nerobíte, je, že sa nevrátite k tej istej (alebo podobnej) droge.

Tiež by som sa vyhol prijímaniu akýchkoľvek vážnych životných rozhodnutí, kým je vaša nálada umelo nízka. Ak ste toho schopní, odložte čokoľvek takéhoto charakteru, kým sa úplne nezotavíte. Berte túto radu vážne.

A napokon, ak potrebujete emocionálnu alebo akúkoľvek podobnú podporu, neváhajte ju vyhľadať. Zdieľaný problém nie je práve polovičný problém, ale niektorým ľuďom to pomôže.

STARAJTE SA O SEBA

Vo všeobecnosti je pravdepodobné, že mladé zdravé telo sa z fyzických problémov zotaví rýchlejšie ako staré zdravé telo, a to rozhodne platí aj pre drogy. Našťastie som zistil, že všetky uvedené návrhy platia bez ohľadu na vek. S pribúdajúcim vekom to jednoducho trvá dlhšie a bolesti sú zjavnejšie.

Ak ste starí, dávajte si na seba väčší pozor a pripravte sa na ťažšie následky a dlhšie obdobie zotavovania a počítajte s nimi.

Skončím však pozitívne, takže valcujte bubny: prichádza dobrá správa... drogy neprestávajú byť zábavné, keď ste starí.

.

PS: NEZABUDNITE TIEŽ PRAKTIZOVAŤ ZNIŽOVANIE ŠKÔD

Viac informácií o Biblii užívateľov drog nájdete na Amazone alebo si môžete stiahnuť bezplatnú kópiu verzie vo formáte PDF z chemickej knižnice Breaking Bad, tu: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
VYPÍŠAJTE UŽÍVATEĽSKÚ BIBLIU DROGY???? ja som lowkey obrovský fanúšik. haiii!!! ^_^

skvelé napísanie btw!!! som stále na mladšej strane a neplánujem v dohľadnej dobe skončiť, ale považujem to za užitočné
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Vinný ako obvinený, m'lud. Som rád, že sa vám to páči. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@DMTrott Ďakujeme za váš čas a rady.
Aj ako starnúci psychonaut by som sa niektoré z týchto vecí nerád učil zložito, ak nemusím. Počul som rady a dostal tipy na užívanie pervitínu od tweakerov 10 rokov predtým, ako som ho bol schopný uviesť do praxe. Veci ako... "Aj keď sa nevyspíte, ľahnúť si a na chvíľu zavrieť oči na tmavom, tichom mieste dokáže urobiť zázraky pre udržanie/vydržanie..byť schopný prejsť vzdialenosť a prežiť."
Byť hore 3/4/5 dní v kuse, pričom celý čas chodiť do práce, vykonávať fyzickú prácu, vonku, ako krajinár - to naozaj musíte vedieť, ako sa udržať/vydržať a postarať sa o seba. Ako optimalizovať regeneráciu. Neviem, ako som nedostal úpal alebo niečo podobné, keď som v niektorých z tých letných dní išiel na vzdialenosť. Nedávno som bol hore 4 dni a sotva som to zvládol, a to ani nepracujem na moment...., takže to svedčí o tom, ako veľmi klesla moja úroveň "drogovej zdatnosti". "Zneužívanie drog na olympijskej úrovni", ako rád hovorím... nechajte to na profesionálov. Doma to neskúšajte!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Páči sa vám to! Vďaka človeče!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Nie je nič cennejšie ako skúsenosť, ktorá sa odovzdáva iným. Som rád, že ste s nami, pán DMTrott
 
Top