Sinteza alprazolama (Xanax). V majhnem obsegu.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Izboljšali smo tehnologijo in z gotovostjo pridobivamo zelo visoke izkoristke.
Iz 4-kloroanilina in benzoilklorida zlahka pridobim 2-amino-5-klorobenzofenon, ki ju zelo enostavno sintetiziram sam. Izplen na osnovi 4-kloroanilina je 68 % 2-amino-5-klorobenzofenona (tališče pri ~ 96-101 °C)

Ko dobim 2-amino-5-klorobenzofenon, ga dam v reaktor z inertno atmosfero s suhim topilom in po kapljicah dodam kloroacetil klorid ob povratnem mešanju in ohladim. Po ohladitvi izperem ločene kristale s topilom in jih rekristaliziram v etanolu + vodi. Dobila sem lepe iglice 2-(2-kloroacetamido)-5-klorobenzofenona s tališčem 123-126 °C...
Izkoristek je 82 %.

2-(2-kloroacetamido)-5-klorobenzofenon je treba pretvoriti v normetildiazepam.
To naredimo zelo preprosto. 2-(2-kloroacetamido)-5-klorobenzofenon damo v topilo in mu dodamo amonijev klorid, nato Urotropin. Vse to damo na refluks z mešanjem, nato pa izoliramo in kristaliziramo normetildiazepam. Izkoristek normetildiazepama je bil 76 %, tališče pa 217-219 °C.

Naslednji korak je pridobivanje tionordiazepama.
V ta namen se piridin nalije v reaktor, opremljen s cevjo s kalcijevim kloridom. Med mešanjem vključim segrevanje in ko je dosežena želena temperatura, dodam tetrafosforjev dekasulfid ... mešam 10 minut in po delih dodam normetildiazepam. Po refluksu... ohladim in nevtraliziram.
Filtriram in rekristaliziram tionordiazepam z 68 % izplenom in tališčem 240-250 °C.

Zadnja stopnja je najenostavnejša.
Tionordiazepam > Alprazolam

Tionordiazepam vstavim v reaktor, opremljen s cevjo za kalcijev klorid, v reaktor nalijem suh n-butanol in dodam acetilhidrazid. Refluks, destilacija topila in izolacija alprazolama. Po rekristalizaciji v vodi sem dobil bel prosojen hidrat alprazolama s tališčem ~ 120 °C.
Moja naloga je bila dobiti brezvodni alprazolam. Hidrat sušim 24 ur pri 65° in dobim brezvodni alprazolam (kristali so izgubili lesk) s tališčem na termometru 229-232 °C.
Če ga rekristaliziramo iz brezvodnega topila, dobimo kristale v obliki ohlapnih dolgih iglic.
Izkoristek suhega alprazolama je bil ~75 %.

Nastanek hidrata alprazolama dokazuje IR-spekter s prisotnostjo širokega OH-pasu pri 3420 cm - 1.
C17H13ClN4 - 2H2O (MW = 344,80).
Druga oblika (verjetno solvat) kristalizira iz dioksana s tališčem 236-239 °C,
in iz kloroform-metanola s tališčem 240-243 °C, majhne iglice...

Imam popolno tehnologijo za pridobivanje alprazolama z visokim izkoristkom in nizkimi stroški ter razpoložljivimi reagenti, ki so zlahka dostopni v javni domeni.
Takšno tehnologijo z veseljem prodam za 25.000 USD.

Ne pozabite, da boste z 1 kg alprazolama dobili 500 tisoč tablet z odmerkom 2 mg, ki na črnem trgu stanejo vsaj 3 do 5 dolarjev. 1,5-2,5m $
Stroški takšnega kilograma v proizvodnji niso višji od 300-400 dolarjev. Velika količina topil se regenerira in ponovno uporabi.
 

bigrob

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
hitro vprašanje o tej sintezi
  • Hidrazin hidrat (N2H5OH) 4 mmol, 0,2 mL
Zaradi moje lokacije lahko dobim 40-odstotni hidrazin monohidrat, ali se lahko to uporabi
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni.
V katerem topilu?
 

bigrob

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
da, mislim, da je tako, poskušam najti povezavo
 
Top