Sinteza MDMA s pomočjo NaBH4 iz MDP2P

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Okej, najlepša hvala,
Torej lahko na 1 liter mdp2p dam samo 1 liter metilamin 40 % v metanolu, ni treba dati dodatnih 2 litrov metanola?
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Ali je ta sinteza možna beli metilamin 40 % v vodi?
 

mr.j499

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
ali je treba uporabljati metliaminski plin? ali ga je mogoče nadomestiti z metanolnim soutionom?
 

bmkadbbsupplier

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
54
Reaction score
20
Points
8
Deals
1
Namesto raztopine metanola lahko uporabimo raztopino metilaminske kisline.raztopino metilaminske kisline lahko uporabimo namesto raztopine metanola
 

mr.j499

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
če je njegova vodna raztopina metilamina enaka?
 

artificialmango

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 9, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton Hej To reakcijo sem izvedel točno tako, kot je zapisano v tem postopku, in vse se je zgodilo, kot bi se moralo, do točke, ko se je začelo delo po reakciji, in tam bi želel nekaj dodatne jasnosti, če je mogoče.

Po 36 urah mešanja pri RT po dodatku 100 g borohidrida je bilo reakcijski zmesi dodanih 8 l H20 z 8 ml 37 % HCL kisline, da se z mešanjem ugasne preostali borohidrid.
Po 10 minutah mešanja in 20 minutah umirjanja (pH je bil 10) se je na dnu tvorila temno rjava prosta baza, ki se je ločila od vodne plasti na vrhu. Vodno plast, ki je ostala v bučki, smo dvakrat ekstrahirali z 200 ml DCM, nato pa združene organske ekstrakte združili.
Vodno plast smo nato dodatno bazificirali na pH 14 s 30-odstotno raztopino NaOH in pustili, da se usede. Na vrhu vodne plasti se je začela oblikovati tanka plast, ki je bila videti kot olje proste baze, žal pa je po poskusu ekstrakcije preostale proste baze s še 200 ml DCM nastala emulzija, ki je ni bilo mogoče razbiti, zato smo jo bili prisiljeni zavreči.

Tako je ostalo približno 700 ml proste baze + DCM (temno rjavkasto rdeče barve, pH je zagotovo bazičen). Od tega trenutka naprej je bil DCM in metanol odstranjen z rotovappingom. (Mislim, da se je tu zgodil zajebanec, pred izhlapevanjem topil bi moral najprej posušiti nad mgso4).

Koncentrat je bil zbran in 100 g je bilo ločenih od glavne serije baze in raztopljenih v približno 4-kratni prostornini v ohlajenem IPA (pH je bil 9) in nato uplinjenih s hcl, dokler ni bil pH7, vendar v raztopini niso nastali kristali. Plinsko raztopino IPA/prosto bazo smo dali v zamrzovalnik skupaj z glavno serijo baze, ki je ostala neplinsko raztopljena.

Kje sem naredil napako in kaj lahko storim, da bom izboljšal svoj postopek in morda naredil olje freebase nekoliko svetlejše barve (morebitni predlogi za izpiranje na določenih točkah postopka, če da, katere vrste in v kakšnem vrstnem redu jih je treba opraviti). Ali veste, zakaj se v majhni količini 100 g proste baze, s katero sem preizkušal to delo, niso tvorili kristali, ko sem jo uplinil s plinom HCl? Za vsako pomoč bi bil hvaležen.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, Ali ste poskusili dodati NaCl ali uporabiti ultrazvok?

Ali imate v mislih sušenje pred sintezo? Te izjave ne razumem dobro, se opravičujem.

Ali ste po zamrznitvi dobili kristale MDMDA*HCl? Stene posode lahko drgnete s stekleno palico, da nastanejo kristalizacijski centri.
 

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Vprašanja:
Imam 33 % metilamin v raztopini metanola (kar je 330 g na liter, če prav razumem?)
Ali ga lahko uporabim? prav tako je bilo v potrdilu o prejemu navedeno, da je bilo 330 g metilamina raztopljenega v 3 l in ne v 1 l (kot 33 % v 1 l).
Ali lahko v 1 l 33-odstotne raztopine preprosto vlijem 2 l metanola in ga zmešam? To bo enako, kot če bi raztopil 330 g v 3 l?
Vnaprej hvala in se opravičujem, če moje vprašanje zveni neumno za bolj izkušene kemike.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
V postopku piše, da je treba raztopiti 200 ml DCM v približno 12 l za ekstrakcijo mdma proste baze.
Topnost DCM v vodi je 25,6 g/L, kar pomeni, da če dam 200ml DCM v 12L vode, noben DCM ne bo šel na dno recipienta, je tako?
Ne razumem, ali se 200 ml DCM ne bo izgubilo v vodi?
 

Woodshack

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
DCM je nepolarno topilo, pojdite v svoji garaži kot poskus mešati olje in vodo.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Ali bo ta sintetizator deloval za bmk, bi moral ali je kdo poskusil izdelati met s tem sintetizatorjem
 

Calve

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 5, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
G.Patton Pozdravljeni, imam nekaj vprašanj.
V receptu je namig o uporabi brezvodnih pogojev na ta način pri proizvodnji metamfetamina iz p2p.

"Vodo, ki nastane med tvorbo imina (Schiffove baze), odstranimo iz reakcije, preden se imin reducira s sušilno soljo ali molekulskimi siti ali z uporabo toluena kot topila, tako da voda in toluen tvorita azeotrop."

Če bi po nastanku Schiffove baze dodali toluen, da bi ustvarili azeotropno zmes vode in toluena, ki bi jo lahko s pomočjo Deanove-Starkove pasti kuhali pri 84 stopinjah, ali to ne bi motilo reakcije? Predvidevam, da bi tudi nereagirana metilamin in metanol izhlapela. Kako bi se to pravilno izvedlo?
Ali pa bi to pomenilo, da bi metanol nadomestili s toluenom, vendar bi toluen raztopil metilamin (ki ima zelo rad vodo)?

Ali prisotnost vode ne bo motila nastanka same Schiffove baze pred redukcijo Nabh4?

Upam, da vam je to jasno.
Hvala!!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Metilamin je plin. Zaradi tega je zamisel o odstranjevanju vode z azeotropno destilacijo praktično nemogoča.

Najboljše sredstvo za sušenje pred redukcijo NaBH4 je natrijev metoksid.
 

Woodshack

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
Kaj povzroči, da MDMA postane črn? Ni bil uporabljen noben generator plina hcl samo Ph'd olja proste baze do ph7, vendar je med postopkom padel abit nižje, potem pa je bil Ph dvignjen nazaj na 7 z uporabo rezervne proste baze. nato se je razbil z acetonom preveč izhlapevanja.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Močno alkalne razmere v reakciji vodijo do vijoličnega/črnega produkta, ponovna kristalizacija iz IPA/Acetona poskrbi za to in daje čist produkt, ki ga lahko raztopimo v vodi in s počasnim izparevanjem ponovno vzgojimo v velike kristale.
Obarvanost so ostanki reakcije, verjetno sledovi bora ali boridnih spojin, snovi, ki preprosto ne sodijo tja. Ne morete pričakovati, da boste neposredno iz reakcije dobili potrošni izdelek, saj si ne želite ničesar drugega. Če želite zagotoviti dostojno kakovost, so vedno potrebni nekateri osnovni postopki in koraki čiščenja.
 

Woodshack

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
Okej, hvala, torej je šlo za močne alkalne pogoje, vaš nasvet je bil zelo soliden, hvala.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Ali lahko to sintezo opravim v etanolu,
Ali lahko zamenjam metanol z etanolom?
 
Top