P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Novator videoda 26,25 g CuCl2 çözeltisinin yaklaşık yarısının siyah bakır oksit oluşumunu 'durdurmak' için yeterli olacağını söylüyor.

gerçekten CuCl2 çözeltisinin tamamını mı yoksa sadece yarısını mı kullanıyor?

(yaptığım son sentezde, reaksiyon karışımının dibinde siyah bakır oksit oluşana kadar CuCl2 çözeltisini ölçülmemiş bir miktarda ekledim. nihai ürünün kalitesini ve verimini henüz belirlemedim).

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Sanırım videoda %100 mü yoksa %50 mi kullanıldığı tam olarak belirtilmemiş. Bence %100 olabilir ama çözümün %50'sinden sonra durmanın yeterli olabileceği vurgulandı.
RM'nizin nasıl davrandığına göre durma noktasına ne zaman ulaşıldığını görmeyi öğreneceksiniz. Yine de tamamını olmasa da neredeyse çoğunu kullanıyorum :)
Bakır kalıntıları zaten nihai ürünün içinde bırakılmamalıdır

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Merhaba Gordon,

tamamını kullanmakla sadece bakır oksit oluşumunu sağlayacak kadar eklemek arasında verim açısından bir fark buldunuz mu?
(novator videoda neden 'durdu' kelimesini kullanıyor bilmiyorum çünkü yeterince CuCl2 ekledikten sonra bakır oksit şişenin dibinde oluşmuyor mu? yoksa ben mi bir şeyi yanlış anlıyorum?)

CuCl2 çözeltisini eklemeyi bıraktığınızda reaksiyonunuz ne renk oluyor?

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Henüz verimleri karşılaştırmadım veya bu aşamanın renklerine, daha ziyade sıcaklığına çok fazla dikkat etmedim, ancak bir sonraki sentez için gözlemleyebilirim :)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Güzel, bana haber verin!

sanırım son sentezimde biraz fazla ekledim (çözeltinin nasıl olduğuna bağlı olarak gözle güvenilir bir şekilde yapıp yapamayacağımı test ediyorum) ve çok belirgin ve ani renk değişiklikleri fark ettim. ilk damlaların eklenmesiyle siyahımsı griye döndü, sonra belki 15-20 dakika karıştırdıktan ve birkaç damla daha ekledikten sonra sarıya döndü. bunların hepsi sıcaklık 60C civarındayken oldu. bazı nedenlerden dolayı sıcaklığı 80C'ye yükseltmekte sorun yaşadım. (ocak gözümden kaynaklanıyor olabilir). aslında hiçbir zaman 80C'ye ulaşmadı, ancak CuCl2 eklemeyi bitirdikten sonra yaklaşık 3 1/2 saat 62C'de karıştırdım.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Genellikle oldukça hızlı eklerim, bu da sürekli damlatmak anlamına gelir, böylece sıcaklık kontrol altında tutulur ve 80 ° C geçilmez, RM'nizin çok fazla genişlememesine de dikkat etmek isteyebilirsiniz.

Belki de ocak gözünüzü bir ısıtma mantosuyla değiştirebilirsiniz. Isı kaynağınızdan RM'ye giden yoldaki ısı kaybı, bu sıcaklığa hızlı bir şekilde ulaşmak için çok fazla olacaktır.
Ocak gözünüzü hangi sıcaklığa ayarlamıştınız?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Bu yüzden bir dahaki sefere mantomu kullanacağım.

seramik bir ocak gözü. ilk başta 83C'ye ayarlıydı ama çözelti 60C'yi geçmiyordu. ve yaklaşık 50C'den oraya ulaşması uzun zaman aldı. sonra ocak gözünü 100C'ye çevirdim, çözeltide hiçbir şey değişmedi, sonra ocak gözünü 120C'ye ayarladım ve yine hiçbir şey değişmedi. daha önce başka sentezlerde de oldu.

ve ısıtmadan önce şişeyi folyoya sardım.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Güzel, bir ısıtma mantosu yardımcı olacaktır.

Şişeyi ve ayrıca alt kısmı ısıtma plakasının hemen üzerine sarmak önemlidir. Ayrıca, şişenin 80 °C'ye kadar ısınmasını önleyen bir fan veya soğuk hava üfleyen başka bir şey gibi dış vaktörler de olabilir.

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
GhostChemist videodaki gibi 10L 4 boyunlu yuvarlak tabanlı şişe ile çalışıyorum ama lütfen bana Rm'yi başka bir şişeye emmek için hangi vakumlu makineyi kullandığını söyleyebilir misiniz? Aynı şeye ihtiyacım var ama hiçbir yerde bulamıyorum 🤷‍♂️
Bana özel olarak gönderin lütfen

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
üzgünüm hayalet kimyager değilim ama vakum pompası mı demek istediniz? eğer yardımı olacaksa videodaki de döner kanatlı olabilir.

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Peristaltik pompaya bakın. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bunları çok ucuza veya pahalıya bulabilirsiniz

GhostChemist

Expert
Reaction score
216
Merhaba! Ekteki dosyalara bakınız. Örnek olarak vakum pompası ve Rm'yi başka bir şişeye emmek için teknik şema
63GHD7LA0Y
NHkscUbSq0

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Son adımda çok daha fazla miktarda maddenin çökeldiğini gören başka biri var mı?

fosforik asit ile çökeltme adımını uyguladıktan sonra amfetamin olması gereken miktarın 4 katından fazlası çökeldi

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Çok ilginç, gözlemleyeceğim ve bu konuda uzmanların bir açıklamasını bekleyeceğim :) Fosforik asidin verimi artırması gerektiğine dair tipik sokak söylentileri duydum, ancak neden daha fazla verim sağlayacağını ve bunun ürünün saflığı üzerinde ne gibi bir etkisi olacağını merak ediyorum. Fosfroik asitten elde edilen amfetaminlerin biraz daha zayıf olması gerekiyor, değil mi?

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Evet, sanırım öyle. Ama elimdekinin tamamının amfetamin olduğunu bir an bile düşünmüyorum. Ama başka ne olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok.

Geçenlerde amfetamin olması gereken maddenin bir kısmını kullanarak votka ile yeniden kristalleştirme yapmayı denedim. votkanın içinde ısıttıktan sonra, birkaç tortu parçası dışında amfetaminin tamamı çözündü. sonra bir gece dondurucuya koydum ve çıkardığımda çoğu altta donmuştu, ancak üstte süzdüğüm sıvı bir tabaka vardı ve bundan küçük bir miktar beyaz toz çıktı (hala tartmam gerekiyor.)

asit/baz ekstraksiyonunu da denedim ancak ilk aşamada suda çözmem gerektiğinde beyaz bir macun haline geldi. ben de bunu süzdüm ve filtrenin üzerinde beyaz macun benzeri bir madde elde ettim, su aşağı damlarken şişenin dibinde çok küçük bir kristal tabakası oluştu.

sorunumla ilgili daha ayrıntılı bir yazı burada:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/240-yield-of-amphetamine-whats-going-on.8936/#post-43483

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
küçük güncelleme: asit / baz ekstraksiyonu yapmayı denedim ancak ph'ı 12'ye çıkarmak için naoh ekledikten sonra hiçbir katman oluşmadı. daha sonra% 50 naoh çözeltisi eklemeye devam ettim, böylece biraz daha yüksek bir ph oldu, ancak yine de katman oluşmadı. başka bir deyişle, amfetaminim yok gibi görünüyor.

bakır klorür ilavesinden sonra ipa'yı çıkarmadım. bunun son çökeltinin amfetamin gibi görünmemesiyle bir ilgisi olabilir mi? @GhostChemist

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
P2NP'nizi nereden aldınız? Bunun P2NP olduğundan ve dolandırıcı küçük kardeşi olmadığından emin misiniz? :)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
fotoğraf çekmeye çalışacağım ama orijinal olmalı. tüm doğru özelliklere sahipti.

si̇zce ipa'nin çikarilmamasi başka bi̇r şeyi̇n çökelmesi̇ne neden olmuş olabi̇li̇r mi̇?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
buradaki büyük çinli satıcılardan birinden geldi. ama p2np'nin orijinal olmadığını düşünüyordum...

Dolandırıcı küçük kardeş hangi kimyasal?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
246
1 g Amfetamin Sülfat 720 mg Amfetamin içerir
1 g Amfetamin Monofosfat 570 mg Amfetamin içerir
Bu bir açıklama olabilir.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Sanırım yeniden kristalleştirme aşamasında p2np'yi sodyum bisülfit ile kirlettiğim yerden kaynaklanıyor. (p2np çözünürken belirli safsızlıkları gidermenin bir yolu olarak etoh'a eklenmesi). Çok fazla kullandım (elimdeki p2np miktarına eşit bir miktar, oysa yaklaşık %5 kullanmam gerektiğini düşünüyorum).
Yine de p2np'm gerçekten saf olsaydı olması gerektiği gibi görünüyor ve kokuyor.

Potansiyel olarak kontamine olmamış p2np ile çok küçük bir parti (ilk amfetamin sentezim) sentezledim ve bu sentezle ilgili diğer her şey (büyük olasılıkla) kontamine p2np ile yaptığım diğerleriyle aynıydı. % 30 verim aldım, bu da zayıf bir sentez olduğunu gösterir (ilk kez birinin eğilimli olduğu gibi birkaç hata yaptım), ancak bunun dışında verim açısından ne bekleneceği ile aşağı yukarı aynı çizgide.

Alchemik

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
IPA'yı metanol veya etanol gibi başka bir alkolle değiştirebilir miyim? ve% 25 NaOH çözeltisi ekledikten sonra, sadece serbest baz DCM veya toluen ekstraksiyonu (alkolü buharlaştırmadan). vakumlu buharlaştırma 20L IPA vakumlu buharlaştırıcıda yaklaşık 20 saat sürer. Bu çok fazla zaman demektir. Nitrostirenlerin Zn/HCl indirgemesini kullanırken (metanol, %37 HCl), indirgemeden sonra metanolü buharlaştırmak zorunda değilsiniz. 25 NaOH bazlaştırdıktan sonra, sadece serbest DCM veya toluen ekstraksiyonu yapın (350 g amin serbest için 1 litre yeterlidir). Verim: 60-70 freebase.