Σύνθεση MDMA μέσω NaBH4 από MDP2P

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
@G.Patton Γεια σας ευχαριστώ για τη δουλειά σας! Έχετε κάποια συμβουλή σχετικά με τη διάλυση της ελεύθερης βάσης MDMA σε DCM; Η δική μας σχημάτισε μια σάλτσα μήλου στο dcm (δοκιμάζει μωβ μαύρο στο αντιδραστήριο μάρκας). Είχαμε αποξηραντικό στο μείγμα (θειικό μαγνήσιο) και χρησιμοποιήσαμε τη μέθοδο @btcboss2022 invitro methylamine HCL αλλά το οργανικό μας στρώμα δεν είναι ομοιογενές και αναρωτιόμαστε αν υπάρχουν κόλπα ευχαριστώ!
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
είδατε ότι είχατε ένα γαλάκτωμα...... αναζητώντας μερικές συμβουλές:
Γεια σας, χρειάζομαι βοήθεια! : )

  • Βενζοκινόνη Wacker Οξείδωση της σαφρόλης σε μεθανόλη προς παραγωγή MDP2P
  • Από Erowid.org/archive/rhodium/chemistry/wacker.benzo-meoh.html
  • Μεθυλικός Άνθρωπος
Κόλλησε στην πλύση με 5% NaOH #2. Η πλύση #1 ήταν η αναμενόμενη, με αποτέλεσμα ένα πολύ μαύρο ανώτερο "υδατικό;" στρώμα που απορρίφθηκε. Κατά την πλύση του κάτω στρώματος που πιθανώς περιέχει DCM και την κετόνη με 2ο 5% NaOH εμφανίστηκε μια τεράστια ποσότητα, νομίζω, υδροκινόνης. Στραγγίσαμε το κάτω στρώμα για να πλύνουμε για τρίτη φορά, κράτησα το πάνω στρώμα από την πλύση με 5%NaOH #2 για κάθε περίπτωση και ξέπλυνα όλη την υδροκινόνη εύκολα από το χωνί sep. Μετά την προσθήκη της 3ης πλύσης 5% NaOH, έχω ένα λασπώδες πράσινο γαλάκτωμα με μηδενικό διαχωρισμό.

Ερωτήσεις: Γιατί δεν εμφανίστηκε η υδροκινόνη στην 1η πλύση;

Είναι 100% ακριβείς οι οδηγίες μου ότι το ανώτερο στρώμα από την 1η πλύση 5%NaOH ήταν "Υδατικό" και επομένως ΔΕΝ περιείχε την κετόνη και μπορούσε να απορριφθεί; Ή μήπως απλά πέταξα όλη τη σκληρή δουλειά και τα χρήματά μου;

Γιατί το γαλάκτωμα φαίνεται να χειροτερεύει με κάθε πλύση NaOH αντί να βελτιώνεται;

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να σπάσει αυτό το γαλάκτωμα;

Ευχαριστώ. Είναι απογοητευτικό. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι αυτό το σημείο.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Μπορεί να αλλάξει η μεθυλαμίνη hci σε διάλυμα;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σας.
 
View previous replies…

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Είχα την ίδια ερώτηση. Έχω ένα απόθεμα μεθυλαμίνης HCl . αναρωτιέμαι πώς να το χρησιμοποιήσω σωστά με αυτή τη διαδικασία.....
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Έχω διαθέσιμο DCM/Ανυδρική αιθανόλη 60%/40%. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί;
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Η προσθήκη του NaBH4 χειροκίνητα κατά τη διάρκεια μερικών ωρών είναι λίγο δυσκίνητη, προσπάθησα να διαλύσω το NaBH4 σε μεθανόλη και στη συνέχεια να το έχω στάξει στο RM με ένα χωνί προσθήκης. Το πρόβλημα είναι ότι η μεθανόλη αντιδρά με το NaBH4 αρκετά γρήγορα, αποσυντίθεται. Υπάρχει άλλος κατάλληλος διαλύτης για το NaBH4 ή αν μπορώ να προσθέσω κάτι στη μεθανόλη για να αποτρέψω την αποσύνθεση χωρίς να επηρεαστεί η αναγωγή;
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Αγαπητέ κύριε, σας ευχαριστώ πολύ για την κοινοποίηση των παραπάνω μεθόδων. Αγόρασα επίσης CAS: 28578-16-7, αλλά ο προμηθευτής μου έχει μόνο σκόνη και ελαιώδη τύπο και δεν υπάρχει κηρώδης μορφή. Νομίζω ότι σκέφτομαι να ρωτήσω, μπορεί να λειτουργήσει με την παραπάνω μέθοδο;
Περίμενα ότι θα πάω στο CAS 4676-39-5 και στη συνέχεια στο MDMA. Τα πράγματα που πρέπει να αγοραστούν είναι ήδη έτοιμα, αλλά το NABH 4 μου έχει ένα φαινόμενο διόγκωσης στη σακούλα συσκευασίας. Είναι φυσιολογικό;
 

everylittlehelps

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 3, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Sor
Δεν το καταλαβαίνω αυτό , πώς σταθμίζεται το αέριο σε γραμμάρια ή έρχεται σε μορφή σκόνης

-Αέριο μεθυλαμίνη (MeNH2) 300 g διαλύεται σε παγωμένη μεθανόλη 3000 g (MeOH- -17-20 °C) σε αντιδραστήρα 20 L, εξοπλισμένο με θερμόμετρο και εναέριο αναδευτήρα.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Το αέριο μπορεί να σταθμιστεί ως άλλες ουσίες. Μπορείτε να πολλαπλασιάσετε τα mol του αερίου 22,4 για να πάρετε τον όγκο του σε dm3 (λίτρα). https://en.wikipedia.org/wiki/Molar_volume
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας κύριε, σας ευχαριστώ πολύ για την κοινοποίηση, δοκίμασα μερικά μικρά δοκιμαστικά κομμάτια. Επειδή αυτή τη φορά βιαζόμουν, δεν το αντέδρασα για δύο ημέρες, αλλά για 4 ώρες. Χρησιμοποίησα 50 γραμμάρια ελαίου MDP2P για δοκιμή και τελικά πήρα μόνο 25 γραμμάρια βάσης MDMA και από αυτά τα 25 γραμμάρια βάσης MDMA, πήρα τελικά μόνο 4 γραμμάρια λευκής σκόνης .
Έχω αντιμετωπίσει κάποιες ερωτήσεις και θέλω να ζητήσω συμβουλές:
1. Όσον αφορά το διάλυμα μεθανόλης μεθυλαμίνης, χρησιμοποίησα λάθος διάλυμα αυτή τη φορά, επειδή αγόρασα καθαρό διάλυμα 33%. Μπορώ να χρησιμοποιήσω 33% διάλυμα σε αναλογία 1:1 αντί για 10% διάλυμα;
2. Επειδή χρησιμοποίησα 33% καθαρή μεθανόλη μεθυλαμίνης, αφού ολοκλήρωσα την αντίδραση NaBH4, όταν χρησιμοποίησα υδροχλωρικό οξύ, η τιμή του pH δεν μπορούσε να ρυθμιστεί σε 10,5~11. Χρησιμοποίησα πολύ υδροχλωρικό οξύ για να ρυθμίσω την τιμή του pH στη θέση του. Ήταν φυσιολογικό. Σε αυτή την περίπτωση, χρειάζεται να χρησιμοποιήσω μόνο 8L νερού και 8cc 33% HCL για 1kgMDP2P για να ρυθμίσω το pH στο 10,5 όπως περιγράφεται στη διαδικασία σας;
3. Επιπλέον, όταν εκτελώ αυτό το βήμα στο μέλλον, μπορώ να παραλείψω το H2O και το υδροχλωρικό οξύ και να χρησιμοποιήσω αέριο υδροχλωρικό οξύ για να κάνω τις ρυθμίσεις;
4. Εάν η κλίμακα επεκταθεί στο μέλλον, μπορώ να διαγράψω τις τελικές ενέργειες που προστίθενται από την DCM; Τι θα επηρεαστεί; Ποιες είναι οι σκέψεις σας σχετικά με τα απλά βήματα που μπορούν να γίνουν για την επέκταση της κλίμακας;
5. Τέλος, ποιος διαλύτης μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη διάλυση της λευκής σκόνης MDMA*HCL που κατακρημνίζεται από αέριο υδροχλωρικό οξύ και να πραγματοποιηθεί ανακρυστάλλωση;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Τι εννοείτε 1:1; Πρέπει να πάρετε την ίδια ποσότητα βάσης χωρίς μεθυλαμίνη. Μπορείτε να το υπολογίσετε; 1kg 10% μεθυλαμίνης sln περιέχει 100g μεθυλαμίνης, 1kg 30% μεθυλαμίνης sln περιέχει 300 g ελεύθερης βάσης μεθυλαμίνης. Πόσο 30% μεθυλαμίνη sln χρειάζεστε για να έχετε 100g μεθυλαμίνη sln; Σχολικά μαθηματικά.
Ναι, υποθέτω ότι είναι σαφές.

Όχι, πρέπει να χρησιμοποιήσετε ακριβή όγκο νερού.

Θα χάσεις την απόδοση.

Είναι ήδη γραμμένο σε αυτό το θέμα. Επιπλέον, κοιτάξτε το παρακάτω σχόλιο.
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Αγαπητέ κύριε, σας ευχαριστώ για την απάντησή σας. Γνωρίζω ότι το ειδικό βάρος του 30% διαλύματος μεθανόλης μεθυλαμίνης που απαιτείται για κάθε κιλό MDP2P είναι 1100g, αλλά αυτό που αγόρασα από τον προμηθευτή ήταν 33%, οπότε το μετέτρεψα σε 1:1. Ελπίζω να μην υπάρχει κάποιο λάθος. Ευχαριστώ.
Η τελευταία μου ερώτηση είναι, μπορώ να ξαναδιαλύσω τη σκόνη MDMA*HCL της φωτογραφίας σε θερμαινόμενη αιθανόλη και να την κορέσω ώστε να συσσωρευτεί σε μεγάλους κρυστάλλους; Όπως η μεθαμφεταμίνη;
Η απάντησή σας είναι πολύ χρήσιμη για μένα, σας ευχαριστώ και πάλι.
 

Attachments

  • iqD9S6dsYk.JPG
    iqD9S6dsYk.JPG
    3.7 MB · Views: 33

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Είναι δυνατόν να αντικατασταθεί η ακετόνη στην κρυστάλλωση με κάτι άλλο; Εάν ναι, ποιες θα ήταν καλές εναλλακτικές λύσεις;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, ναι. IPA.
 

noMoneynoHoney234

Don't buy from me
Member
Joined
May 28, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Μπορώ να χρησιμοποιήσω υδατικό διάλυμα μεθυλαμίνης 40% αντί για αέριο μεθυλαμίνης (MeNH2) 300 g ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, πρέπει να χρησιμοποιήσετε διάλυμα μεθανόλης μεθυλαμίνης, το νερό δεν μπορεί να προστεθεί σε αυτή την αντίδραση. Σε αντίθετη περίπτωση, δεν θα λάβετε το προϊόν.
 
View previous replies…

noMoneynoHoney234

Don't buy from me
Member
Joined
May 28, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
μπορώ να αντικαταστήσω αυτό το βήμα με υδροχλωρική μεθυλαμίνη και μεθανόλη;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
ναι, μπορείτε να αγοράσετε έτοιμη λύση.
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Μπορείτε να με βοηθήσετε με κάτι.

Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος για το πώς να καθαρίσω μαυριδερή mdma. Όπως να το ανακρυσταλλώσω και να το μετατρέψω περισσότερο σε λευκούς κρυστάλλους; Νομίζω ότι η ελεύθερη βάση δεν καθαρίστηκε σωστά πριν την κρυσταλλοποίηση.

Το mdma είναι φτιαγμένο από
Αέριο μεθυλαμίνης
Μεθανόλη
Pmk
Βορειοϋδρίδιο του νατρίου
Ακετόνη και hcl
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Υπάρχει ανάρτηση σχετικά με τον καθαρισμό του MDMA. Παρακαλούμε, δείτε την ενότητα Αμφεταμίνη.

Υ.Γ. Είναι πραγματικά χρήσιμο να κοιτάξετε γύρω σας ή να χρησιμοποιήσετε την Αναζήτηση αντί να ρωτάτε και να περιμένετε μια απάντηση.
 
Top