Σύνθεση μεθαμφεταμίνης από P2P με αναγωγή με NaBH4. Μεσαίας κλίμακας.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Μετά από πολλές δοκιμές με τη χρήση Methylamine HCL με βάση αυτή τη μέθοδο θα μοιραστώ τον καλύτερο τρόπο που βρήκα για να λάβω Methamphetamine freebase σε μεγάλη κλίμακα:

  • 966 gr P2P
  • 14 λίτρα μεθανόλης
  • 1183 gr HCL μεθυλαμίνης
  • 638gr NaOH
  • 452 gr Άνυδρο θειικό νάτριο
  • 105 gr NaBH4
  • 35 L αποσταγμένο νερό
  • 7 λίτρα DCM

- Γεμίστε τον αντιδραστήρα με 14 L μεθανόλης
- Με ανάδευση διαλύεται η μεθυλαμίνη HCL
- Βάλτε τη θερμοκρασία του αντιδραστήρα στους 0C (όχι τη θερμοκρασία του μείγματος) και προσθέστε το NaOH, η θερμοκρασία θα αυξηθεί.
- Μόλις η θερμοκρασία επανέλθει στους 20C προσθέστε το P2P, η θερμοκρασία θα αυξηθεί αναδεύοντας το κατά τη διάρκεια 45 λεπτών-1 ώρας
- Προσθέστε 252gr άνυδρου θειικού νατρίου
- Όταν η θερμοκρασία του μείγματος φτάσει στους 8C αρχίστε να προσθέτετε τμηματικά το NaBH4 χωρίς να ξεπερνάτε τους 20C.
- Αφού προστεθεί όλο το NaBH4, αφήστε το να αναμειχθεί κάτω από τους 20C επί 2 ώρες περίπου μέχρι να σταματήσει να αναβλύζει το μείγμα.
- Προσθέστε το νερό και συνεχίστε την ανάμειξη επί 5 λεπτά.
- Προσθέστε το DCM και αναμείξτε το επί 10 λεπτά.
- Σταματήστε την ανάδευση και αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν
- Κρατήστε το κάτω στρώμα και απορρίψτε το πάνω στρώμα (δεν συμφέρει να εκχυλίσετε αυτή την υδατική φάση).
- Προσθέστε 200gr άνυδρου θειικού νατρίου στο αποθηκευμένο στρώμα και αναμείξτε το
- Φιλτράρετε σε χωνί Buchner
- Εξατμίστε το DCM
- Λαμβάνεται καθαρή και δύσοσμη ελεύθερη βάση μεθαμφεταμίνης

;-)
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Τι γίνεται με την απόδοση με αυτή τη μέθοδο,?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Το εξηγείται σε αυτό το ίδιο νήμα αναζητήστε το παρακαλώ
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
αφεντικό
μπορείτε να παρέχετε τα επόμενα βήματα;
Μου αρέσουν τα βήματα που παρέχετε πολύ σύντομα.
Τα αγγλικά μου είναι πολύ φτωχά και η βοήθειά σας είναι πολύ χρήσιμη για μένα.
 
View previous replies…

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
yes boss
πώς να μετατρέψετε την ελεύθερη βάση σε κρύσταλλο
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Αυτό θα μπορούσε να βρεθεί σε άλλες θέσεις απλά αναζητήστε το. Ευχαριστώ.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Λυπάμαι που σας ενοχλώ.
Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τη μέθοδο που μοιραστήκατε για τη λήψη ελεύθερης βάσης σε μεγάλη κλίμακα.
Δεν μπορώ να αποκτήσω αντιδραστήρα. Η αντίδραση πρέπει να είναι πλήρως κλειστή; Μπορεί να γίνει σε έναν πλαστικό κουβά;
Επειδή πειραματιζόμουν στην κουζίνα, δεν ήταν πολύ βολικό για τη διάθεση των αποβλήτων. Μπορεί να μειωθεί η ποσότητα του διαλύτη που προστίθεται;

Περιμένω με ανυπομονησία την απάντησή σας κύριε. Σας ευχαριστώ πολύ!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Πλήρως κλειστό δεν είναι καλή ιδέα για το υδρογόνο που δημιουργείται κατά την προσθήκη NaBH4, αλλά σε έναν πλαστικό κάδο υποθέτω ότι η οσμή θα ήταν τόσο έντονη και αηδιαστική.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Λυπάμαι που σας ενοχλώ.
Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τη μέθοδο που μοιραστήκατε για τη λήψη ελεύθερης βάσης σε μεγάλη κλίμακα.
Δεν μπορώ να αποκτήσω αντιδραστήρα. Η αντίδραση πρέπει να είναι πλήρως κλειστή; Μπορεί να γίνει σε έναν πλαστικό κουβά;
Επειδή πειραματιζόμουν στην κουζίνα, δεν ήταν πολύ βολικό για τη διάθεση των αποβλήτων. Μπορεί να μειωθεί η ποσότητα του διαλύτη που προστίθεται;

Περιμένω με ανυπομονησία την απάντησή σας κύριε. Σας ευχαριστώ πολύ!
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Είναι το MDP2P που παράγεται με αυτή τη μέθοδο κατάλληλο για την παρασκευή μεθαμφεταμίνης;

Εάν ισχύει, η εκχυλισμένη ελεύθερη βάση μεθαμφεταμίνης οξινίζεται και κρυσταλλώνεται άμεσα;
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Το MDP2P για meth? Δεν ξέρω αυτή τη διαδρομή, συγγνώμη.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Συγγνώμη, ίσως οι πληροφορίες μου να είναι λανθασμένες. Μετά την παρασκευή της ελεύθερης βάσης μεθαμφεταμίνης σύμφωνα με τις πληροφορίες που παρέχονται από το αφεντικό, χρειάζεται μόνο να προσθέσετε υδατικό διάλυμα L- τρυγικού οξέος και να αναμίξετε απευθείας μέχρι να κρυσταλλωθεί, το οποίο είναι το τελικό προϊόν.

(D-Meth) σωστά;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Τι είδους κρύσταλλοι κρυσταλλώνονται μετά από ανάδευση με L- τρυγικό οξύ;
Λεβομεθαμφεταμίνη;
Ναι και τρυγικοί.

Μπορεί η εναπομείνασα υγρή ελεύθερη βάση d-μεθυλ (PH12~13) μετά από διήθηση υπό κενό να ανακρυσταλλωθεί σε D-μεθυλαμφεταμίνη μετά από οξίνιση; Αν ναι, ποια προσέγγιση πρέπει να ακολουθήσω;
Διαβάστε τη διαδικασία παρακαλώ είναι λεπτομερής και δεν είναι με αυτόν τον τρόπο.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Γεια σας, BOSS, διάβασα προσεκτικά κάθε ανάρτηση και την περιοχή απαντήσεων. Θέλω να μάθω αν το σχέδιο του έργου μου είναι σωστό και εφικτό.
Παραγωγή πετρελαίου BMK -> Χρήση της μεθόδου σας για την παρασκευή βάσης ελεύθερης μεθαμφεταμίνης -> Διαχωρισμός τρυγικού οξέος -> Παραλαβή (L ή D) μεθυλικής ελεύθερης βάσης -> Προσθήκη NaOH για την αύξηση του pH (12~13) -> (Ποια είναι τα βήματα που απαιτούνται αυτή τη στιγμή Οξίνιση για την παραλαβή κρυστάλλων), ίσως δεν το πρόσεξα, αλλά δεν είμαι σίγουρος ποια μέθοδος είναι πιο κατάλληλη για την οξίνιση και την κρυστάλλωση αυτή τη στιγμή. Μπορώ να σας ζητήσω μια απάντηση;
Σας ευχαριστώ.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Χρησιμοποιώ αέριο HCI dont have crystall come out. Αλλάζω για να χρησιμοποιήσω σταγόνα HCL επίσης δεν έχουν κρυσταλλική βγαίνουν. Ποιο είναι το πρόβλημα;
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
προσθέστε ακετόνη, στη βάση, και στη συνέχεια προσθέστε 35%hcl αργά, θα πάρετε κίτρινο λάδι, περιμένετε μερικές ημέρες, μέχρι να αρχίσουν να σχηματίζονται κρύσταλλοι.
 

picmanko

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

Γεια σας, ποια είναι η αναλογία ακετόνης προς 10 ml ελεύθερης βάσης, παρακαλώ;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ναι Methylamine HCL+NaOH=Methylamine freebase στην περίπτωσή μου η Methylamine HCL είναι φθηνότερη και παίρνω μεγαλύτερη ποσότητα freebase με λιγότερη επένδυση.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας
Είμαι λίγο μπερδεμένος. Δηλαδή αν αγοράσω μεθυλαμίνη HCL και την προσθέσω σε μεθανόλη με χουντροξείδιο του νατρίου θα γίνει διάλυμα;
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Ναι, χρησιμοποιείτε MgSO4, silica gel, μοριακά κόσκινα 3A ή θειικό νάτριο για την ξήρανση
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
IVe έκανε αυτό, αλλά κάτι περίεργο συμβεί μετά από πολύ στερεό μείνει μετά την αντίδραση και πολύ παχύ i e προσπαθώ να κάνω περίπου 33% διάλυμα μεθυλαμιού σε μεθανόλη
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Εκτέλεσε τη διαδικασία, το προϊόν χτυπάει δυνατά αλλά έχει γεύση καουτσούκ. Έκανα εκχύλιση ΑΒ και στη συνέχεια απόσταξη με ατμό. Από την απόσταξη με ατμό προέκυψε κιτρινωπό καφέ ελεύθερη βάση, θα έπρεπε να είναι άχρωμη;

Bh9yPdbp58
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Το καθαρό πετρέλαιο είναι άχρωμο- η απόσταξη με ατμό δεν απομακρύνει όλες τις προσμίξεις- οι πτητικές προσμίξεις αποστάζονται επίσης. Ο καλύτερος καθαρισμός είναι η κλασματική απόσταξη της ελεύθερης βάσης υπό υψηλό κενό.
Είναι δυνατόν να προσπαθήσει κανείς να λάβει άλας από μια τέτοια βάση, αλλά τότε θα απαιτηθεί καθαρισμός του άλατος.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ευχαριστούμε για τη διορατικότητα. Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό, η λύση που οραματίστηκα (για την οποία δεν είμαι σίγουρος ότι θα λειτουργήσει) είναι να οξυνθεί η ελεύθερη βάση σε νερό και στη συνέχεια να γίνει απόσταξη με ατμό αυτή και ελπίζω ότι οι ακαθαρσίες θα περάσουν πριν από την απόσταξη με ατμό της ελεύθερης βάσης
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
αν οξινίσετε την ελεύθερη βάση, θα πάρετε αλάτι, το αλάτι δεν θα πετάξει με τον ατμό, οι ακαθαρσίες μπορεί να μην πετάξουν με τον ατμό (δεν έκανα τέτοια πειράματα).
Από τη δική μου εμπειρία, μπορώ να πω ότι πήρα κάτι της τάξης του 3-5% του κλάσματος χαμηλού βρασμού (όχι διαλύτη!), ακολουθούμενο από ελεύθερη βάση και έγχρωμες προσμίξεις που παρέμειναν στη φιάλη με τη μορφή ενός κομματιού καφέ πυκνού λαδιού.
 
Top