GHB (gamma-hidroxibutirát) szintézis GYIK

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Valaki sikerrel állított elő GBL-t BDO-ból rézkromit katalizátorral?
A használt rézkromit katalizátor megegyezik a 12053-18-8 katalizátorral? Vagy valami másról van szó? Tud valaki javaslatokat adni?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, igen, így van.
 

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton én tettem a 12053-18-8, de a hozam nagyon alacsony nem is 30percent gbl végső oldatban van bármilyen tanácsot rá?
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Nahh annak. Nem. You want the. A 9-est a végén... csak csináld meg magad. ...és ne adj hozzá porítottat. Hidroxidot. Ez... Azért van, hogy megbüntesse azokat, akik nem kutatnak. A reális hozam a 90-es évek környékén van.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Üdvözlöm, kérdésem lenne a Sand Mayer eljárással kapcsolatban. Csak akkor leszek kész a folyamattal, így csak GBL-t hagyok, ha a 4. lépés után megállok az extrakciós résznél, mivel úgy tűnik, hogy minden utána GHB-vé válik?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Szia, Ha jól értem, akkor a Sandmeyer-reakcióval szeretne GBL-t kapni. Igen, a 4. lépésben megkaphatja.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
cool, találtam GABA formájában zselatin kapszula csak mikrocellulóz, mint töltőanyag, valamint 50g-os zacskók megkérdőjelezhető tisztaságú ~ $ 10 egy pop, sooooooooo a tabletták olcsóbbak ÉS tisztábbak. A NaNO2-t is megvásárolhatom valamilyen kertészeti termékként egy vegyipari beszállítótól kilónként 8 dollárért, lol. Meglep, hogy itt (Lengyelországban) senki nem gyárt GHB-t, olyan egyszerű, de még sosem láttam a piacon. Frissíteni fogom, ha vannak hatásaim és/vagy kérdéseim

Tulajdonképpen még mindig nem világos, ha mind a desztillációt, mind az extrakciót DCM-mel kell végeznem, hogyan győződhetek meg róla, hogy GBL-t desztillálok? az RM nem tele van vízzel? A GBL BP-je 204,6 °C, tehát csak addig forralom az RM-et, amíg a gőzhőmérséklet eléri a 204,6 °C-ot, és onnan gyűjtöm?

Előre is köszönöm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
DCM bp 39,6*C
GBL bp 204*C
Egyértelműen le van írva, hogy először vizet kell desztillálni. Olvassa el többször is. Én ugyanazt írom, amit a topicban írtak.
 

Joeking

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Használhatok-e kálium-bromátot a nátrium-bromát helyett a következőkhöz

gamma-butilakton szintéziséhez tetrahidrofuránból (THF)

Előre is köszönöm
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Én és a tesóm csináltunk ilyet, régen. Jó móka volt, de szörnyű volt az íze.
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Nem tudnék baszakodni vele, ha nem lenne egy kis szufla.
 

zwitterion

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
helló, a NaNO2 nem kapható Európában, kivéve, ha 99%-os konyhasóval keverik. Van-e OTC alternatíva, vagy egy jó szállító az EU-s szállításhoz? köszönöm a segítségét.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ossza meg a GBL pirrolidinből történő szintézisének eljárását, oxidációját krómkeverékkel vagy hasonlóval. Köszönöm
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Umm az Ön által használt rézkromit katalizátor nagyon fontos. Mert differet rézkromitokat különböző célokra használnak.

A katalizátor előkészítésének utolsó lépése a dehidrogénezésen kívül minden másnál az ecetsavas mosás. Ez eltávolítja a rézoxidot, amely néhány más reakciót megzavar. De a diol dehidrogénezéséhez szükséges.

A katalizátor 40-60%-át kell kitennie.
Ez egy 90%-os plusz konverzió...

..nem kell oldószer..ne adjunk hozzá porított hidroxidot...ez prb drop ur. 15-20%-kal csökkenti a hozamot.

Ha elolvassa a nátrium-bromát szabadalmát, a gbl-re vonatkozó leírást. Kezdheti wth bdo kell majdnem kétszer annyi idő, ha az emlékezetem nem csal. De a reakciók megy.

Bdo -> thf -> gbl.

A konverziónak magasnak kell lennie 80%-ban.

Van néhány átalakítás bdo-tól bdo-ig. Gbl. Nátrium-bromittal és nátrium-bromáttal.

A bromit bdo an. Alumínium-oxid... a dcm keverjük 12 óra .quench kivonat desztillálni, mint a magas 80 vagy. Alacsony 90-es évek.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
A THF elektrokémiai úton GBL-vé oxidálható:

A γ-butilakton elektrokémiai szintézise tetrahidrofuránból By: Kirsanova, A. I. Elektrokhimiya (1978), 14(4), 627 CODEN: ELKKAX; ISSN: 0424-8570

Egy módszert írunk le a tetrahidrofurán (THF) [109-99-9] γ-butilaktonná [96-48-0] történő anódos oxidációjára KBr-oldatban Na2SO4 mint hordozó elektrolit mellett Pt-elektródon, pH ∼ 1 mellett. Az anódos hatásfok eléri a 98%-ot, ha diafragmát használunk. A THF-et közvetve a Br- oxidációja során keletkező BrO3- oxidálja. Magasabb pH-n (6-7) az oxidálószer az anódon képződő BrO-, és az áram hatásfoka csökken az egyidejű oxi-vajsav képződés miatt.

Vagy

Tetrahidrofurán elektrokémiai oxidációja kénsavas oldatban By: Christiana Avgousti et al.

A THF oxidációjának fő termékeinek áramhatásfoka Pt-anódon 24 órás elektrolízisidő esetén, H2 SO4 0,5 M:

Anódpotenciál (V kontra RHE): 2,3, áramsűrűség (mA cmˇ2 ): 70.0 : Termékek THF-OH 41,2% GBL 54,4% Szukcsinsav 2,5%



Peroximonofoszforsavval is oxidálható: Tetrahidrofurán újszerű oxidációja .gamma.-butilaktonná peroxifoszforsavval Yoshiro Ogata, Kohtaro Tomizawa, és Toshiyuki Ikeda munkája

 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
ive már lenyűgözött electrolsis, mint a késő már nézi ezt a srác a youtube, hogy használja elextoylsis, hogy ott a nagyon félelmetes

Ez olyan, mintha az ót Ph-val helyettesítenénk, és ugyanakkor oxigént is beledobnánk a keverékbe.

.im csak találgatok..

I'm going to have a lookie.. köszönöm...
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Nem kell feltétlenül platinát használnia. Az egyik hiba, amit az elektrolízis során látok, hogy az emberek úgy állítják be a cellát, mintha potenciométerrel végeznének vizsgálatokat. Egy "ömlesztett elektrolízis cella" más. azt akarja, hogy a munkaelektróda hatalmas felülettel rendelkezzen, töltse ki az egész edényt. Itt egy kereskedelmi példa:
QlSzb8nuyK

Ez egy szép kis útmutató:
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Én csináltam a bdo to gbl reakciót és van gbl de amikor lúggal ghb-nek csinálom a ph 14 a megcsinált reakció után mit ajánlanánk semlegesíteni? Továbbra is gbl hozzáadása, amely ph7 vagy milyen sav ajánlott, hogy csökkentsük?
 

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A desztillált ecet lehozza
 

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Talán a gbl-koncentráció nem túl magas
 
Top