GHB (gamma-hidroxibutirát) szintézis GYIK

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Üdvözlöm, kérdésem lenne a Sand Mayer eljárással kapcsolatban. Csak akkor leszek kész a folyamattal, így csak GBL-t hagyok, ha a 4. lépés után megállok az extrakciós résznél, mivel úgy tűnik, hogy minden utána GHB-vé válik?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, Ha jól értem, akkor a Sandmeyer-reakcióval szeretne GBL-t kapni. Igen, a 4. lépésben megkaphatja.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
cool, találtam GABA formájában zselatin kapszula csak mikrocellulóz, mint töltőanyag, valamint 50g-os zacskók megkérdőjelezhető tisztaságú ~ $ 10 egy pop, sooooooooo a tabletták olcsóbbak ÉS tisztábbak. A NaNO2-t is megvásárolhatom valamilyen kertészeti termékként egy vegyipari beszállítótól kilónként 8 dollárért, lol. Meglep, hogy itt (Lengyelországban) senki nem gyárt GHB-t, olyan egyszerű, de még sosem láttam a piacon. Frissíteni fogom, ha vannak hatásaim és/vagy kérdéseim

Tulajdonképpen még mindig nem világos, ha mind a desztillációt, mind az extrakciót DCM-mel kell végeznem, hogyan győződhetek meg róla, hogy GBL-t desztillálok? az RM nem tele van vízzel? A GBL BP-je 204,6 °C, tehát csak addig forralom az RM-et, amíg a gőzhőmérséklet eléri a 204,6 °C-ot, és onnan gyűjtöm?

Előre is köszönöm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
DCM bp 39,6*C
GBL bp 204*C
Egyértelműen le van írva, hogy először vizet kell desztillálni. Olvassa el többször is. Én ugyanazt írom, amit a topicban írtak.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Hi,
Én csak követtem a receptet, semmi sem égett vagy túl kicsi lombik , p
A folyadék kristálytiszta volt (kivéve a gbl hozzáadásakor, 10 percig), de a ph magas maradt. i ve sok extra gbl-t adtam hozzá, azt hiszem, de még mindig zöld papír....>8
Mit tehetek, hogy csökkentsem a ph-t kérem ?
Nem használtam igazi folyadékkörös refluxot, hanem egy hosszú 30cm-es kemineee-t, ami egy vigreux-szal végződött. szerinted sok H2O ment el ? nem úgy nézett ki, mintha füstölne... lassú forralás.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, van válasz a szövegben:

Nehéz ilyen kérdésre válaszolni. Túl kis bemeneti adatok.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Szia ismét, még mindig élek !
Követtem az embert, és megpróbáltam ragaszkodni hozzá, amennyire csak tudtam, mint noob, mint én vagyok, bár én ve annoted/added formyself saját kézikönyv másolatát, mint ez:
"ha az oldat kristálytiszta", tartsa ezt az oldatot 30 mn-en keresztül enyhén forralva, "majd tesztelje a ph-t".
Mert még tiszta vizet nézve is, az elején a ph > 8, még akkor is, ha több gbl-t adsz hozzá.
30 mn később még mindig tiszta víznek tűnik, de a ph fejlődik és lefelé megy. A reakciónak időre van szüksége, hogy befejeződjön. A ph nem stabil az elején.
Lehet, hogy ez logikus azoknak, akik ismerik, de az első adagom egy kiegyensúlyozatlan egyensúlyú mólos oldatot adott, túl sok gbl-vel és nagy olajos gbl-cseppekkel az oldat tiszta felületén.
újra csináltam, miután hozzáadtam a hiányzó oldott NaHCO3+ desztillált H2O-t, hagytam 30 mn reagálni, teszteltem a ph-t és hagytam szobahőmérsékleten kihűlni, hogy vízszerű oldatot kapjak.
 
Top