Sinteza metamfetaminei din P2P prin reducerea NaBH4. La scară medie.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua,

După multe teste folosind Methylamine HCL pe baza acestei metode, voi împărtăși cel mai bun mod pe care l-am găsit pentru a obține Methamphetamine freebase la scară largă:

  • 966 gr P2P
  • 14 litri Metanol
  • 1183 gr Methylamine HCL
  • 638 gr NaOH
  • 452 gr Sulfat de sodiu anhidru
  • 105 gr NaBH4
  • 35 L apă distilată
  • 7 litri DCM

- Se umple reactorul cu 14 L de metanol
- Sub agitare se dizolvă metilamina HCL
- Se pune temperatura reactorului la 0C (nu temperatura amestecului) și se adaugă NaOH, temperatura va crește
- După ce temperatura revine la 20C, se adaugă P2P, temperatura va crește și se amestecă timp de 45min-1 oră
- Se adaugă 252 g de sulfat de sodiu anhidru.
- Când temperatura amestecului ajunge la 8C, începeți să adăugați NaBH4 porționat, fără a depăși 20C
- După ce s-a adăugat tot NaBH4, se lasă să se amestece sub 20C timp de aproximativ 2 ore, până când amestecul nu mai bolborosește
- Se adaugă apa și se continuă amestecarea timp de 5 minute.
- Se adaugă DCM și se amestecă timp de 10 min.
- Se oprește amestecarea și se lasă straturile să se separe
- Păstrați stratul inferior și aruncați-l pe cel superior (nu este profitabilă extragerea acestei faze apoase)
- Se adaugă 200 g de sulfat de sodiu anhidru la stratul păstrat și se amestecă
- Se filtrează în pâlnia Buchner
- Evaporați DCM
- Se obține Methamphetamine freebase curat și mirositor

;-)
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Ce se întâmplă cu randamentul cu această metodă,?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Este explicat în același fir de discuție, căutați-l, vă rog
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
șef
puteți furniza pașii următori?
Îmi plac pașii pe care i-ați furnizat foarte pe scurt
engleza mea este foarte slabă și ajutorul dvs. îmi este foarte util
 
View previous replies…

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
da șef
cum să convertiți baza liberă în cristal
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Acest lucru ar putea fi găsit în alte postări, doar căutați-l. Mulțumesc.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Îmi pare rău că vă deranjez.
Am câteva întrebări cu privire la metoda pe care ați împărtășit-o pentru obținerea bazei libere pe scară largă.
Nu pot obține un reactor. Reacția trebuie să fie complet închisă? Se poate face într-o găleată de plastic?
Deoarece am experimentat în bucătărie, nu a fost foarte convenabil pentru eliminarea deșeurilor. Poate fi redusă cantitatea de solvent adăugată?

Aștept cu nerăbdare răspunsul dumneavoastră, domnule. Vă mulțumesc foarte mult!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Complet închis nu este o idee bună despre hidrogenul creat în timpul adăugării NaBH4, dar într-o găleată de plastic cred că mirosul ar fi atât de intens și dezgustător.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Îmi pare rău că vă deranjez.
Am câteva întrebări cu privire la metoda pe care ați împărtășit-o pentru obținerea bazei libere pe scară largă.
Nu pot obține un reactor. Reacția trebuie să fie complet închisă? Se poate face într-o găleată de plastic?
Deoarece am experimentat în bucătărie, nu a fost foarte convenabil pentru eliminarea deșeurilor. Poate fi redusă cantitatea de solvent adăugată?

Aștept cu nerăbdare răspunsul dumneavoastră, domnule. Vă mulțumesc foarte mult!
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Este MDP2P produsă prin această metodă adecvată pentru fabricarea metamfetaminei?

Dacă este cazul, baza liberă de metamfetamină extrasă este direct acidificată și cristalizată?
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
MDP2P pentru metamfetamină? Nu cunosc această rută, îmi pare rău.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Îmi pare rău, poate că informațiile mele sunt greșite. După fabricarea bazei libere de metamfetamină în conformitate cu informațiile furnizate de șef, trebuie doar să adăugați soluția apoasă de acid L-tartric și să amestecați direct până la cristalizare, care este produsul final.

(D-Meth) corect?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ce fel de cristale se cristalizează după agitarea cu acid L-tartric?
Levometanfetamina?
Da și cele tartrice.

Poate baza liberă d-metil lichidă rămasă (PH12~13) după filtrarea în vid să recristalizeze în D-metilamfetamină după acidificare? Dacă da, ce abordare ar trebui să iau?
Citiți procesul vă rog este detaliat și nu este în acest fel.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Bună ziua, BOSS, Am citit cu atenție fiecare mesaj și zona de răspunsuri. Vreau să știu dacă planul meu de proiect este corect și fezabil.
Obțineți ulei BMK -> Utilizați metoda dvs. pentru a obține baza liberă de metamfetamină -> Separarea acidului tartric -> Obțineți (L sau D) baza liberă de metil -> Adăugați NaOH pentru a crește pH-ul (12~13) -> (Care sunt pașii necesari în acest moment Acidificarea pentru a obține cristale), poate nu am observat, dar nu sunt sigur care metodă este cea mai potrivită pentru acidificare și cristalizare în acest moment. Pot să vă cer un răspuns?
Vă mulțumesc.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Folosesc gaz HCI, dar nu ies cristalele. Trec la utilizarea de HCL picătură cu picătură, de asemenea, nu au ieșit cristale. Care este problema?
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Adăugați acetonă, în bază, și apoi adăugați 35%hcl încet, veți obține yelow ulei, așteptați câteva zile, până când cristalele începe formarea.
 

picmanko

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

bună ziua, care este proporția de acetonă la 10 ml de bază liberă, vă rog?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Da Methylamine HCL+NaOH=Methylamine freebase în cazul meu Methylamine HCL este mai ieftin și obțin o cantitate mai mare de freebase cu o investiție mai mică.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Bună
Sunt un pic confuz. Deci, dacă cumpăr metilamină HCL și o adaug în metanol cu hudroxid de sodiu, va deveni o soluție?
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Da, utilizați MgSO4, gel de siliciu, cernere moleculare 3A sau sulfat de sodiu pentru a usca
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
IVe a făcut asta, dar ceva ciudat se întâmplă după mult solid rămâne după reacție și foarte gros i e încerca să facă în jur de 33% soluție de metilamie în metanol
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Am efectuat procedura, produsul lovește puternic, dar are gust de cauciuc. S-a efectuat extracția AB, apoi distilarea cu abur. Distilarea cu aburi a produs o bază liberă maro-gălbuie, ar trebui să fie incoloră?

Bh9yPdbp58
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Uleiul pur este incolor; distilarea cu aburi nu elimină toate impuritățile; cele volatile sunt de asemenea distilate. Cea mai bună purificare este distilarea fracționată a bazei libere sub vid înalt.
Este posibil să se încerce obținerea de sare dintr-o astfel de bază, dar atunci va fi necesară purificarea sării.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Mulțumesc pentru idee. Și eu m-am gândit la asta, soluția pe care mi-am imaginat-o (care nu sunt sigur că va funcționa) este să acidific baza liberă în apă, apoi să o distilez cu aburi și să sper că impuritățile vor trece înainte de distilarea cu aburi a bazei libere
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
dacă acidificați baza liberă, veți obține sare, sarea nu va zbura cu aburul, impuritățile pot să nu zboare cu aburul (nu am efectuat astfel de experimente).
Din proprie experiență, pot spune că am obținut ceva de ordinul a 3-5 procente din fracția cu fierbere scăzută (nu un solvent!), urmată de o bază liberă, iar impuritățile colorate au rămas în balon sub forma unei bucăți de ulei dens maroniu.
 
Top