Sinteza metamfetaminei din P2P prin reducerea NaBH4. La scară medie.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua,

După multe teste folosind Methylamine HCL pe baza acestei metode, voi împărtăși cel mai bun mod pe care l-am găsit pentru a obține Methamphetamine freebase la scară largă:

  • 966 gr P2P
  • 14 litri Metanol
  • 1183 gr Methylamine HCL
  • 638 gr NaOH
  • 452 gr Sulfat de sodiu anhidru
  • 105 gr NaBH4
  • 35 L apă distilată
  • 7 litri DCM

- Se umple reactorul cu 14 L de metanol
- Sub agitare se dizolvă metilamina HCL
- Se pune temperatura reactorului la 0C (nu temperatura amestecului) și se adaugă NaOH, temperatura va crește
- După ce temperatura revine la 20C, se adaugă P2P, temperatura va crește și se amestecă timp de 45min-1 oră
- Se adaugă 252 g de sulfat de sodiu anhidru.
- Când temperatura amestecului ajunge la 8C, începeți să adăugați NaBH4 porționat, fără a depăși 20C
- După ce s-a adăugat tot NaBH4, se lasă să se amestece sub 20C timp de aproximativ 2 ore, până când amestecul nu mai bolborosește
- Se adaugă apa și se continuă amestecarea timp de 5 minute.
- Se adaugă DCM și se amestecă timp de 10 min.
- Se oprește amestecarea și se lasă straturile să se separe
- Păstrați stratul inferior și aruncați-l pe cel superior (nu este profitabilă extragerea acestei faze apoase)
- Se adaugă 200 g de sulfat de sodiu anhidru la stratul păstrat și se amestecă
- Se filtrează în pâlnia Buchner
- Evaporați DCM
- Se obține Methamphetamine freebase curat și mirositor

;-)
 
View previous replies…

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Aș dori să vă întreb despre metilamina HCL din listă. Ar trebui să adaug metilamina HCL direct sau să o convertesc în bază fără metilamină (soluție de metanol) și apoi să o adaug?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
În această metodă BOSS, în afară de problema apei, mai există ceva care să afecteze randamentul?
De ce randamentul de bază liberă de metil rămasă după evaporarea DCM este de numai 50 %?
Există ceva la care ar trebui să fiu atent și nu am observat? Vă rog să mă ajutați~~

@G.Patton
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Este MDP2P produsă prin această metodă adecvată pentru fabricarea metamfetaminei?

Dacă este cazul, baza liberă de metamfetamină extrasă este direct acidificată și cristalizată?
 
View previous replies…

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Ce fel de cristale se cristalizează după agitarea cu acid L-tartric?
Levometanfetamina?

Poate baza liberă d-metil lichidă rămasă (PH12~13) după filtrarea în vid să recristalizeze în D-metilamfetamină după acidificare? Dacă da, ce abordare ar trebui să urmez?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ce fel de cristale se cristalizează după agitarea cu acid L-tartric?
Levometanfetamina?
Da și cele tartrice.

Poate baza liberă d-metil lichidă rămasă (PH12~13) după filtrarea în vid să recristalizeze în D-metilamfetamină după acidificare? Dacă da, ce abordare ar trebui să iau?
Citiți procesul vă rog este detaliat și nu este în acest fel.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Bună ziua, BOSS, Am citit cu atenție fiecare mesaj și zona de răspunsuri. Vreau să știu dacă planul meu de proiect este corect și fezabil.
Obțineți ulei BMK -> Utilizați metoda dvs. pentru a obține baza liberă de metamfetamină -> Separarea acidului tartric -> Obțineți (L sau D) baza liberă de metil -> Adăugați NaOH pentru a crește pH-ul (12~13) -> (Care sunt pașii necesari în acest moment Acidificarea pentru a obține cristale), poate nu am observat, dar nu sunt sigur care metodă este cea mai potrivită pentru acidificare și cristalizare în acest moment. Pot să vă cer un răspuns?
Vă mulțumesc.
 

rifta

Don't buy from me
Member
Language
🇫🇷
Joined
May 27, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua .
Pentru soluția de metilamină am amestecat clorhidrat de metilamină + naoh + mgso4 în metanol ,văd o mică reacție de căldură, dar acum la 24h după am o mulțime de solid pe fund, poate clorhidrat de metilamină nereacționat și naoh
Credeți că trebuie să adaug mgso4 după reacția clorhidrat de metilamină și naoh ?
Mulțumesc.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Da, aveți nevoie de el pentru a usca apa generată în reacție. Puteți filtra solidul.
 

rifta

Don't buy from me
Member
Language
🇫🇷
Joined
May 27, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Da, știu, reacția este sensibilă la apă, problema mea este că am adăugat mgso4 în același timp cu metilamina și naoh, nu ca în protocolul dvs., l-ați adăugat după reacția metilamină hcl naoh, credeți că am făcut o eroare, am o mulțime de pulbere la fund, poate metilamină hcl nereacționată, mulțumesc pentru răspuns
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
45
Reaction score
3
Points
8
Cred că vă referiți la NaCL produs la fabricarea bazei libere de metilamină, care trebuie filtrat.
 

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
A extins cineva acest lucru la scară mai mare?
care ar fi măsurătorile pentru metanol/metilamină într-o sinteză p2p de 5000 g?
Raportul actual de 36 de litri sună exagerat
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună, măriți proporțional. Nu vă recomand să faceți loturi mari dacă nu ați încercat la scară mică.
 
Top