Extrakcia efedrínu z rastlín

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Ahoj. I ve bough takmer 1 kg na Xina, možno by som mohol pomôcť u
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

V nasledujúcich mesiacoch sa pokúsim o extrakciu a zverejním výsledky.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň, bratia, už ste to vyskúšali? Aký je výsledok? Podarilo sa vám túto metódu úspešne použiť?
 

roshan

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 6, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1

Môžem používať Ephedra gerardiana?

 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
7
Points
3
Deals
8
Objednal som 250 g Ma Huang a vyskúšal som jednoduchú extrakciu s 25 g.

V mixéri som ju rozomlel na prášok a extrahoval 1 diel etanolom a 1 diel IPA, oba extrakty som vysušil pri teplote okolo 30 °C a podľa očakávania boli oba extrakty zelené od chlorofylu a po zahustení a zmrazení sa nič nestalo a po odparení nezostal biely prášok, ale skôr viskózny zelený olej.

Napadlo mi, že ak tento olej extrahujem s naftou a dobre ho premiešam, môžem z neho získať efedrín. Po zmrazení sa však nič nestalo a po odparení nafty zostal len čierny dechtovitý zvyšok.

Naposledy som ho skúsil rozpustiť v troche napthy a vyzrážať acetónom, ale ani to nepomohlo.

Môže to byť aj tým, že mi Číňania poslali sračky, ale aspoň to vyzerá ako Ephedra sinica.
 

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 13, 2023
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
nepolárne rozpúšťadlá
ropa => nepolárne rozpúšťadlo ?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Pred časom som vyskúšal acidobázickú extrakciu na ephedra distachya, pretože etanolová extrakcia rozpúšťa chlorofyl a iné haraburdy.

Zdá sa, že to fungovalo, pretože mi zostal biely prášok, ale príliš malé množstvo na to, aby to bol použiteľný zdroj efedrínu.

Ephedra distachya, ktorú som dostal, pravdepodobne neobsahovala veľa efedrínu a ja som to tak trochu očakával, alebo moja práca stála za hovno.

Pre tých, ktorých to zaujíma, tu je dokument o vlastnostiach rôznych efedrínových solí

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/jps.20927
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Dobrý deň, priatelia, mám k dispozícii extrakt z efedry v práškovej aj tekutej forme. Môžem z extraktu efedrínu získať efedrín? Akú metódu odporúčate? Musí to byť suchý rastlinný prášok?
 

lapgan1

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň, môžem biely prášok z kroku 1c získaný druhým spôsobom extrakcie použiť na syntézu pervitínu?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
121
Reaction score
72
Points
28
Extrakcia efedrínu z Ephedra vulgaris je pomerne jednoduchá. Listy rastliny sa vysušia a potom sa rozomelú na prášok.

Tento prášok sa potom môže pridať do vody a varením sa vytvorí extrakt. Efedrín sa z roztoku vyzráža a môže sa zozbierať a vysušiť na neskoršie použitie.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
121
Reaction score
72
Points
28
Tu je jednoduchý sprievodca krok za krokom od rastliny až po potenciu
5.1 Príprava rastlinného materiálu
- Zber: Vyberte zrelé rastliny z už uvedených zdrojov, pričom sa uistite, že neobsahujú kontaminanty.
- Čistenie: Rastlinný materiál dôkladne očistite, aby ste odstránili nečistoty a zvyšky.
- Sušenie: Rastlinný materiál vysušte, aby sa znížila vlhkosť, ktorá je rozhodujúca pre proces extrakcie.

5.2 Rozdrvenie
- Mletie: Rozdrvte vysušený rastlinný materiál na jemný prášok, aby sa zväčšil povrch na lepšiu extrakciu.

5.3 Metóda extrakcie
- Výber rozpúšťadla: Vyberte vhodné rozpúšťadlo, ako je metanol alebo etanol, ktoré dokáže účinne rozpúšťať efedrín.
- Miešanie: Zmiešajte rastlinný prášok s rozpúšťadlom vo vhodnej nádobe, pričom zabezpečte dôkladný kontakt medzi rozpúšťadlom a rastlinným materiálom.
- Odvar: Zmes jemne zahrejte, aby ste uľahčili proces extrakcie. Sledujte teplotu, aby ste zabránili degradácii efedrínu.

5.4. Filtrácia
- Oddelenie: Po ukončení extrakcie oddeľte kvapalinu od pevného rastlinného zvyšku filtráciou. Použite filtračný papier alebo tkaninu, aby ste zabezpečili získanie čírej kvapaliny.

5.5 Odparovanie
- Koncentrácia: Odparte rozpúšťadlo z kvapalného extraktu, aby ste skoncentrovali efedrín. Toto sa môže vykonať pomocou rotačnej odparky alebo jemným zahrievaním pod digestorom.

5.6 Kryštalizácia
- Ochladzovanie: V prípade, že sa kryštalizácia uskutoční v priebehu jedného mesiaca, je potrebné, aby sa kryštalizácia uskutočnila v priebehu dvoch mesiacov: Koncentrovaný roztok ochlaďte, aby ste podporili kryštalizáciu efedrínu.
- Filtrovanie kryštálov: Po vytvorení kryštálov ich odfiltrujte pomocou vákuovej filtrácie, aby ste získali čisté kryštály efedrínu.

5.7 Sušenie a váženie
- Sušenie: Kryštály efedrínu dôkladne vysušte, aby ste odstránili zvyšky rozpúšťadla.
- Váženie: Odvážte extrahovaný efedrín, aby ste určili výťažok extrakčného procesu.

5.8 Kontrola kvality
- Testovanie: Vykonajte testy, ako je tenkovrstvová chromatografia (TLC) alebo vysokoúčinná kvapalinová chromatografia (HPLC), aby ste potvrdili prítomnosť a čistotu efedrínu v extrakte.
 

four4jhon

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 4, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Potrebujem metamfetamín
 

Bmth

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Prosím o pomoc Kúpil som si malé množstvo rastlín ma huang, Mám skončiť po nafúknutí plynom Hcl, čím vznikne pevná látka, ale nie kryštál (odlišná od extrakcie tabletky) Snažil som sa ochutnať trochu menej horký na rozdiel od pseudoefedrínu z tabletky? Je to naozaj rastlina epedra, ktorú som kúpil, alebo je to len burina 😂
FKdOimpUln
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,693
Solutions
3
Reaction score
2,818
Points
113
Deals
1
Vaša otázka je nejasná. Rád by som vám pomohol, ale napísali ste otázku, na ktorú sa nedá odpovedať.
Kúpil som nejakú rastlinu a dostávam to. Je to v poriadku alebo nie? Skúste si prečítať svoju správu a zamyslite sa, ako môže niekto pochopiť vašu myseľ a spôsob myslenia? S takýmito chaotickými vysvetleniami sa stretávam každý deň....
 
Top