Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Čo používate na externý ohrev, aby ste udržali teplotu na 80 °C počas 30 minút?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Kovová miska na kŕmenie psov s vodou.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Môžem CuCl2 nahradiť CuSO4. čítal som to na reddite a idk, či je to možné, ale myslím, že áno bc Cu(II) mám pravdu?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Dobrý deň. môžem použiť 15 % kyselinu sírovú na výrobu síranu amónneho z voľnej bázy? V Českej republike je používanie kyseliny sírovej veľmi obmedzené.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Musíte sa na to sústrediť. Tým, že ju budete zahrievať niekoľko hodín :) Poznám problémy :D
Skontrolujte ju podľa hustoty!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, môžete vyskúšať. Berte do úvahy, že váš amfetamín sulfát bude rozpustený vo vode tohto roztoku.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Môžete vykonať extrakciu a vysušiť jej extrakt nad MgSO4 alebo iným sušiacim činidlom. Neviem, odkiaľ ste, a žiadne o vašom trhu, nemôžem vám odpovedať o kyselinách. Kúpte si ju tu. Kyselinu sírovú môžete získať z akumulátorového elektrolytu Výroba koncentrovanej kyseliny sírovej doma
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
VEĽKÁ BRITÁNIA. Jediná vec, ktorá mi bráni v tom, aby som si sám vyrobil kyselinu sírovú, je časť čistenia, pretože si to vyžaduje varenie kyseliny sírovej pri vysokých teplotách. a zdá sa, že žiadni predajcovia tu nepredávajú čisté kyseliny.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Musíte to robiť len na otvorenom priestranstve, je to dosť nebezpečné. Používajte pri tom osobné ochranné prostriedky.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ahoj @G.Patton. Aký plyn sa pri tejto reakcii uvoľňuje? Na internete som čítal, že NaBH4 môže uvoľňovať plyn HCN? Myslím, že to nie je ten prípad, ale existuje nejaká možnosť, ako to môžem nešťastne urobiť? Čítal som, že NaBH4 reaguje s vodou aj tak, že uvoľňuje plyn H2. Aký plyn sa uvoľňuje pridaním P2NP do roztoku NaBH4 v IPA/vode? Ospravedlňujem sa, že mám príliš veľa otázok, ale nechcem sa zabiť nejakou hlúpou chybou.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, H2.
Nie je to možné, nebojte sa.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Takže pre bezpečnosť je lepšie používať elektrický ohrievač ako propán-bután? Koľko vodíka sa vyrába? Málo alebo veľa? Problém je, že mám len propán-butánový ohrievač, urobím len asi 20 g P2NP. Je v tomto rozsahu nebezpečné používať propán-butánový ohrievač?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Áno, samozrejme
Môžete to vypočítať podľa reakčnej rovnice a molárnej konštanty plynu (22,4 l/mol).
Dôrazne neodporúčam používať otvorený plameň, pretože získate vodík a vaše laboratórium môže vybuchnúť.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Hej,
môžem namiesto CuCL2*2H2O alebo CuSO4 použiť chlorid cínu(II)*2H2O?

Pridanie katalyzátora sa končí úplným čiernym tieňom vo vnútri reakčnej zmesi, je to tak?

Budem mať nejaké iné účinky s kyselinou ortofosforečnou? Teplé miesto alebo niečo iné? Nejaké tipy?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
#Tin2Chloride -> Myslím, že nie, pretože nie je prenosný kov ---ale len sa pýtam xD
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Môžem pri tejto syntéze použiť digitálny ph meter? Mohli by ste uviesť príklad takého, ktorý by fungoval?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Pochybnosti. Ak pri pridávaní roztoku NaOH dosiahne PH 11 pred pridaním celého roztoku, mám jeho pridávanie zastaviť? A ak pridáte viac roztoku NaOH, čím sa stane príliš zásaditým, vznikne problém? Ďakujem za pozornosť.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Môžem v tejto syntéze použiť 95 % etanol namiesto IPA? Verím, že by fungoval akýkoľvek čistý alkohol, ale nie je na škodu sa opýtať.
Aká by bola druhá a tretia najlepšia možnosť vo vzťahu k acetónu? Mám problém zohnať acetón.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ak nemám záujem o a-olej, môžem vynechať odparovanie IPA počas 30 min pri 80 c? Domnievam sa, že áno, pretože prejdem priamo na sulfát.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Napíšte výpočet 3gr p2np
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Po vákuovom odparovaní vyzerá môj základ takto :/ čo robím zle? Prosím, potrebujem pomoc chlapci
 

Attachments

  • 3oT6PuvN7Z.jpg
    3oT6PuvN7Z.jpg
    3.1 MB · Views: 49

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
zapíname teplotu pri pridávaní p2np a zapíname teplotu pri pridávaní chloridu meďnatého
 
Top