Pogosta vprašanja o sintezi GHB (gama-hidroksibutirata)

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Pozdravljeni, imam vprašanje o postopku Sand Mayer. Ali bom s postopkom končal, tako da mi ostane samo GBL, če se ustavim po 4. koraku v delu ekstrakcije, saj se zdi, da vse, kar sledi, postane GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, če vas prav razumem, želite pridobiti GBL s Sandmeyerjevo reakcijo. Da, lahko ga dobite v 4. koraku.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
se opravičujem, ker sem pozen, vendar imam podobno vprašanje v zvezi s to potjo.
1. Ali v koraku 1a destiliramo GBL neposredno iz RM? Če je tako, ali je naš GBL v azeotropu z vodo? In kako je to mogoče, če je topen v nepolarnih topilih?
2. Če samo zberemo produkt do koraka 4 z ekstrakcijo z DCM iz RM (in morda z destilacijo, kot je omenjeno zgoraj), bi ga morali biti sposobni spremeniti v katero koli sol GHB, po kateri hrepenimo, kajne?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni
1. da, neposredno. Obstaja opis postopka, azeotrop se ne tvori.
2. najboljši način je predstavljen, lahko naredite svoj način, vendar bo slabši zaradi stranskih produktov
 

Rumpelstiltskin

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Kakšna je reakcijska temperatura Naoh z GBL. Ker vrelišče ni dobro, toda kako potem vemo, da reakcija poteka.

Z drugimi besedami. Na kakšno temperaturo moram pripeljati in držati reakcijsko mešanico?
 

DMTCalendar

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Za nekaj časa bi na to vrgel povratni kondenzator. Nikoli nisem zažgal GHB v odvratno plastično snov... morda 100 °C, nato počakaj 30 m in ponovno preveri PH... ohladi vzorec, ki ga ph ing, na sobno temperaturo... igra po posluhu... nežno prilagodi toploto... vodi dnevnik, da lahko izboljšaš svoje spretnosti... Vedno uporabite GBL za prilagajanje, če ga imate (po mojem mnenju). Hvalabogu, teta B., boginja za ščegetavček.
veliko ljubezni, (nekaj prijateljske zavisti, heh)
chemmy
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Ali lahko pri reakciji bromomaslene kisline z natrijevim etoksidom to reakcijo naredimo še bolj "gosto"?

60 gramov v 500 ml raztopine etoksida se mi ne zdi idealno, če bi lahko bilo recimo dvakrat toliko ali več, potem mislim, da bi se lahko pogovarjali.

Ali bi lahko to naredili z večjo koncentracijo raztopine natrijevega etoksida, da bi bila "gostejša" v smislu, koliko reaktantov in produkta je mogoče narediti? Kolikšen je odstotek prvotne raztopine, kot je navedeno v prispevku?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Vsem, ki poskušajo sintetizirati GHB prek GABA, svetujem, naj bodo zelo previdni pri pomožnih snoveh, dodanih GABA (če jo na primer kupite kot prehransko dopolnilo), saj nekatere naredijo GABA netopno v vodi.
 

TheAlchemist23

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Joined
May 24, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Dobesedno moja prva sinteza iz leta 2006 ... Še vedno se spomnim nadvse preproste izvedbe te enostopenjske sinteze od butirolaktona do natrijevega oksibata; takrat sem uporabil sintezno pot "Chems-R-Us", ki je delovala čudovito. Po več kot 300 spojinah, preizkušenih v 15-16 letih, NaGHB ostaja, zlasti v kombinaciji z zgornjim (DYOR, bodite varni fantje), ena, če ne najbolj čudovita rekreacijska kombinacija doslej. Noben gabapentinoid ni nikoli zagotovil evforije, hkrati pa povzročil ničelnega mačka kot ta čudovito preprost endogeni ogljikov hidrat!
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Ali lahko Sandmeyerjevo reakcijo izvedemo brez aparata za destilacijo? Uspelo mi je razbiti mojo... Ali je Gbl s to metodo tako umazan?

 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Hej, fantje, ukvarjam se z velikim problemom upscalling za mojo proizvodnjo GHB. Cam si morda ogledate?


Hvala.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Pozdravljeni gospod, če je moj gbl natrij lahko uporabim?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, GBL ne more biti natrij. Natrij je kovina, medtem ko je GBL organska snov.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Kupil sem, da je v obliki prahu. Ali se lahko uporablja?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Verjetno imate v mislih γ-hidroksibutirinsko kislino s številko CAS502-85-2 in ne GBL.
Da, lahko jo uporabite.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Moj je
Y-butirolakton (4-hidroksibutronska kislina laktoze - št. primera: 96-48-0. Ali je to isto?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Toda moja ena je res praškasta. Prašek in tekočina sta prav tako enaka, kajne?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Ali je končni izdelek po vašem receptu tekoč ali kristalen?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ali razumete angleščino?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Brez razumevanja
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Sintezi sem popolnoma sledil in tukaj bom razložil, kako sem očistil končni izdelek.
Po sintezi je bil dobljeni NaGHB res rjave barve. Treba je omeniti, da GBL nisem destiliral (GBL je bil rumen) in da se je zdelo, da ga destilacija brez vakuuma razgradi, saj je postajal vedno bolj oranžno/rjav.
Zato sem rjavo NaGHB raztopil v minimalni količini brezvodnega metanola (brezvodni etanol tudi deluje). Pomembno je, da je brezvoden. Vse, kar se ne raztopi, se zavrže. Nato sem dodal aceton in nastala je bela oborina. Dodajam še več acetona, dokler se ne izloči ves NaGHB. Nečistoče so ostale raztopljene v raztopini. Oborino sem vakuumsko filtriral in jo spral z acetonom, pri čemer je ostal bel NaGHB. Preostali aceton je bil iz NaGHB izparjen. Tališče je bilo točno enako tališču NaGHB.
To metodo sem uporabil, ker sem imel težave s pravilno rekristalizacijo, ki je dala čisti proizvod.
 
Top