Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,723
Deals
666
Video talimatları, ilk adımlarını yeni atanlar için çok uygundur. Daha deneyimli kimyagerler için basit talimatlar yeterlidir. Bu videoyu indirebilirsiniz.

spongebomb

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
5
Yıllar önce, bunun gibi videolar, meslekten olmayan biri olarak tüm bilgilerimi yarı gerçekler arasında bir yerde aramak ve birleştirmek zorunda kalmamam için bana çok yardımcı olurdu. Ayrıca çoğu zaman yanlış çeviri ... o zamanlar her şey daha iyi değildi ;)

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
670
Seyreltilmiş asetik asit kullanabilirsiniz. Fazla asit indirgemeyi engellemez, ancak uygun miktarda alkali ile söndürülmesi gerekecektir, bu da asit alkali ile etkileşime girdiğinde daha fazla ısı açığa çıkacağı için reaktif ve zaman tüketiminin artmasına neden olacaktır. Tarif edilen teknikte, eş zamanlı olarak bir cıva tuzu ile amalgamasyon ve bir indirgeme reaksiyonu gerçekleştiriyorlar. Benim tekniğimde, folyo önce sulu bir cıva tuzu çözeltisi ile muamele edilir, daha sonra süzülür, bu da ürünü daha temiz hale getirir.

ENZO

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
36'lık hcl ile çökeltmek mümkündür (mümkünse hidroklorür şeklinde çökeleceğini hayal ediyorum). Kolayca sülfürik bulamıyorum

ju3

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
İzopropil Alkol beyaz Metanol veya Etanol olarak değiştirebilir miyiz?

flyhigh2

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Deleted

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Reaksiyon karışımını hg ile reaksiyonu tamamlandıktan sonra 2 saat boyunca refluks edin

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
154
İzopropil, bazlaştırılmış reaksiyon karışımından kendi katmanına tuzlanabilir. Aksi takdirde DCM, petrol eteri veya naptha kullanın.
Eğer konsantre H2SO4 bulamazsanız fosforik asit kullanın. HCl kullanabilirsiniz ama bu gerçekten son çare.

voiden

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
İlk kez kendi amfetaminimi başarıyla yapabildim.
Saf maddenin kokusuna ve tadına bayıldım! .

Beni bu yöne ittiği için "eski" satıcıma sesleniyorum.
Gerçekten sinirlenmiştim ve onun tutarsız kalite hızından bıkmıştım.

Artık iyi bir malım var ve asla açgözlü satıcılara bağımlı olmayacağım.

İşte bazı resimler

Attachments

• 6YbMBv4ZnH.PNG
    6YbMBv4ZnH.PNG
    1.6 MB · Views: 212
  • c2iH4A8sV5.PNG
    c2iH4A8sV5.PNG
    490.1 KB · Views: 212
  • 8exYhcSHtu.PNG
    8exYhcSHtu.PNG
    684.9 KB · Views: 194
  • cZPGDaW8vC.PNG
    cZPGDaW8vC.PNG
    1 MB · Views: 210
  • Os0r1VNTS7.PNG
    Os0r1VNTS7.PNG
    520.2 KB · Views: 207

Toribius

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
A yağının buhar distilasyonu p2p buhar distilasyonu videosundaki gibi yapılabilir mi?
Bu buhar distilasyonu, çözücülerin vakum distilasyonundan sonra, değil mi?

drjesus1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
sülfürik asit yerine asetik asit kullanılabileceğini duydum, bu doğru mu?

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Asitleme için değil. Bununla bir drenaj temizleyicisi aramayı veya akü asidini konsantre etmeyi deneyin ya da sadece internetten satın alın

drjesus1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Asitleşme ve ph ayarı aynı şey değil mi? Kastettiğim buydu, ph düzenlemesi için herhangi bir asitle değiştirilebilir.

TheCook

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Asitleştirme ve pH ayarlaması aynı şey değildir, çünkü pH ayarlaması bazlaştırma anlamına da gelebilir.

Farklı tuzlar farklı fiziksel, kimyasal ve farmasötik özelliklere sahip olduğundan, uygun bir tuz seçmek daha iyidir.
Amfetamin asetatın pratik bir önemi yoktur (örneğin Al/Hg yoluyla indirgeme dışında).

Ancak deneyebilir ve rapor verebilirsiniz.

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
42
Farmasötik özellikler açısından amfetamin tuzları arasındaki farkı bir süre araştırdım, ancak yararlı bir bilgi bulamadım.

Herhangi bir bilginiz veya referansınız varsa, lütfen bana gönderin
Şimdiden teşekkürler

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
4
Bu konuda soru sormak istiyorum!
Bu yaklaşımın uygulanabilirliği ve doğruluğu ile ilgili olarak.

Videodaki süreci denedim ve işte nasıl yaptığım. Nihai çıktının neden videodaki miktarla aynı olmadığını bilmiyorum.

Önce IPA 100ml+H2O 50ml+P2NP 10g kullanın. Isıttıktan ve çözdükten sonra kristaller görünene kadar soğumaya bırakın.

12g alüminyum pul + 2g HgCL2 hazırlayın (çünkü cıva nitratı bulamıyorum ve alüminyum amalgam yapmak için sadece cıva klorür kullanabiliyorum), bir şişeye koyun ve yaklaşık 30 ila 40 dakika reaksiyona girin ve kondansatör tüpünü bağlayın

Soğutulmuş ve kristalize edilmiş P2NP kolayca 50 ml buzlu asetik aside eklenir ve çözünmesi için ısıtılır.

Gri kirli suyu alüminyum pullardan çıkarın ve iki kez saf su ile yıkayın

Ardından P2NP çözeltisini alüminyum şişeye ekleyin (bu sırada büyük miktarda reaksiyon olacak ve sıcaklık hızla yükselecektir. Sıcaklığı düşürmek için soğuk bir banyo kullanın ve işlem sırasında şişeyi düzenli olarak çalkalayın). Reaksiyon süreci yaklaşık 30~40 dakikadır.

Çözeltiyi balondan çıkardığınızda gri bir sıvı ve az miktarda alüminyum pulları olacaktır.

Önceden hazırlanmış 50g NaOH+70ml H2O çözeltisi, sıvı pH'ını 11'e getirmek için sodyum hidroksit çözeltisini gri sıvıya ekleyin

Reaksiyon yaklaşık 30 dakika sürer
Sarı bir sıvı ortaya çıkacaktır. Bu sıvıyı çıkarın (gri madde çıkarılmaz) ve 1 saat buzdolabında bekletin.

Soğuduktan sonra bu açık sarı sıvıyı IPA'ya 1:1 oranında ekleyin ve karıştırın
Konsantre sülfürik asit ekleyin ve az miktarda damlatın. Bu sırada beyaz nesneler belirecek ve sıvının tortulu süt beyazı görünmesine neden olacaktır.
pH değerini 5,5'e getirin

Sıvıyı 24 saat soğuttuktan sonra, beyaz ürünü filtreleyin ve kurutun (şu anda ürün doğru mu? Ve son P2P gerekli)

Bu kısım için, nihai ürünüm sadece yaklaşık 1 ~ 2 g, ki bu doğru görünmüyor.
Cevabı bulmak için çok uğraştım ama hala doğru fikri bulamadım. Lütfen bana doğru bir rehberlik verebilir misiniz?

Verimi etkileyen faktörler nelerdir (videodaki nihai ürün, deneylerimin sayısından çok daha fazla görünüyor)

Bu yöntemle başarılı olan ve verimi yaklaşık %70~80 olan kişilerin bana yol göstermesini bekliyorum.
lütfen

Alüminyum folyo ve alüminyum pullar alüminyum amalgam haline getirilir ve ardından sodyum hidroksit çözeltisi eklenir. Neden alüminyum pul hafif sarımsı bir sıvı iken alüminyum folyo beyaz bir sıvıdır?
Kullandığım alüminyum folyo mutfakta kullanılan ev tipi alüminyum folyo. Bunu kullanabilir miyim?

TheCook

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18

Üst katmanı nasıl çıkardınız? Dökerseniz veya bir şırınga ile alırsanız, çok fazla ürün kaybedersiniz.
Bir ayırma hunisi (en az 500ml, tercihen 1000ml) kullanmak daha iyidir. Tüm reaksiyon karışımını tutacak kadar büyük olmalı ve yine de üstte 1/4 boşluk olmalıdır. Ardından 25 ml dietil eter (veya daha iyisi MTBE, çünkü bu peroksit oluşturmaz) ekleyin ve bir tıpa ile kapatın. Ayırma hunisinin tamamen sıkı olduğundan emin olduktan sonra, musluğun üzerinde sıvı kalmayana kadar ters çevirin ve basıncı boşaltmak için kısa bir süre açın. Tekrar kapatın, tekrar kısa bir süre sallayın ve tekrar açın. Daha fazla basınç çıkmayana kadar bunu yapmaya devam edin.
Ardından 3 dakika boyunca kuvvetlice çalkalayın, bir standa sıkıştırın ve fazlar ayrılana kadar bekleyin. Alt fazı alüminyum hidroksit ile boşaltın (önce ayırma hunisinin tıpasını çıkarmayı unutmayın!) Boşaltma sırasında ayırma hunisini hafifçe eğerseniz, alüminyum cama yapışmayacaktır. Ardından üst fazı (ayırma hunisinin üstünden!) bir behere boşaltın. Alüminyum bulamacını 25 ml taze eter ile ayırma hunisine geri dökerek işlemi 3 kez tekrarlayın.
Son olarak, eter fazlarını birleştirin ve ayırma hunisinde 3 kez 0,01N NaOH ile yıkayın.
Bundan sonra, eteri gece boyunca susuz magnezyum sülfat üzerinde kurutun ve istenen amfetamin tuzunun çökeltilmesine devam edin.

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu kalın folyo mu? Burada folyonun 3 veya 4 kat kalın olması gerektiğini okuyordum, burada herhangi bir tavsiyeniz var mı?
teşekkür ederim

WillD

Expert
Reaction score
1,031
Kalın folyo almayın, uzun süre reaksiyona girecektir. Ayrıca, katmanlar halinde katlamayın.