Haplardan efedrin çıkarma yöntemleri

ralralro

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Acaba %100 ksilene mi ihtiyacım var yoksa sadece boyahane ksilenini kullanabilir miyim?

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
Aynı şey, başka ksilen yok ama hard ware mağazası var, yani ebay laboratuvar sınıfından sipariş verebilirsiniz ama bu herhangi bir fark yaratmayacak

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,818
Deals
1
Yukarıda size ne yazdığımı anladınız mı? Bu çözeltiyi suda çözmeyi ve alkali ekstraksiyon ile PEG'den ayırmayı deneyebilirsiniz. PseudoE serbest baz) ile toluen (veya başka bir uygun çözücü) elde edeceksiniz. Ardından, PseiudoE'yi Ibuprofen'den ayırmak için asit ekstraksiyonu.

Last edited by a moderator:

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
Ancak sorun haline gelen tüm aktif olmayan bileşenlerdir, diyelim ki psödoefedrin ve ibuprofeni ayırdınız, o zaman şimdi tüm aktif olmayan bileşenleri de temizlemeniz gerekiyor ve çoğu aynı kimyasalda çözünür, neredeyse imkansız ve 4 saat boyunca üzerinde çalıştıktan ve muhtemelen% 50 gerçek meth elde ettikten sonra, her şey için harcanan zaman ve para aslında bir kayıp alıyor olacaksınız ve bu, eğer herhangi bir dönüşüm olursa, çoğu zaman yarı dönüştürülmüş meth ve psödoefedrin ile sonuçlanırsınız.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,818
Deals
1
Bu durum için flaş kromatografiyi deneyebilirsiniz. Ancak bu prosedür oldukça yorucu olacaktır.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
98
Merhaba Patton, bu konuya açıklık getirdiğin için teşekkür ederim. Benim kafa karışıklığım, ilk karışımı Toluen'de bekleterek PEG'den kurtulmayı önerdikleri Erowid yazısından kaynaklandı, bu yüzden PEG'in bir kısmının Toluen'de kalıp kalmayacağını merak etmeye başladım.

Anladığım kadarıyla doğru süreç şu şekilde, eğer değiştireceğiniz bir şey varsa lütfen bana bildirin.

1. pH 13'e kadar alkali çözelti eklenmesi
2. Toluen/diğer polar olmayan maddeler ile ekstrakt
3. Eski su tabakasını atın, sonra belki birkaç su yıkaması yapın?
4. Polar olmayan çözücüye biraz temiz su ekleyin
5. Seyreltik HCl ile pH 3'e kadar asitleştirin
6. Pseudo, Pseudo-HCl tuzu olarak su fazına geçecektir
7. İbuprofen (artık asidiktir) su fazında çökelecektir, dolayısıyla teorik olarak suda oldukça temiz bir sözde ürünümüz vardır.
(8.) Belki de son temizlik eter ile bir AB ekstraksiyonu olmalıdır, ancak bu verimi düşürebilir.

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Üzgünüm, birkaç adımı açıklığa kavuşturmam gerekiyor.

pH 13'e alkali çözelti eklemek......... neye alkali çözelti eklemek? alkali suda soke hapları gibi mi? çünkü haplarım suda aktive olan bok içeriyor.
2. Toluen/diğer polar olmayan.......good ile ekstrakt
3. Eski su tabakasını atın, sonra belki birkaç su yıkaması yapın? ........good
4. Polar olmayan çözücüye biraz temiz su ekleyin...........iyi
5. Seyreltik HCl ile pH 3'e kadar asitleştirin..........good
6. Pseudo, Pseudo-HCl tuzu olarak su fazına geçecektir..........good
7. İbuprofen (şimdi asidik) su fazında çökelecektir, bu nedenle teorik olarak suda oldukça temiz pseudo var............. bu yüzden ibuprofeni şimdi sudan filtreleyebilir ve sadece pse ile temiz su elde edebilir miyim?
(8.) Belki de son temizlik eter ile bir AB ekstraksiyonu olmalıdır, ancak bu verimi düşürebilir.

View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Fikri olan var mı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,818
Deals
1
Ezilmiş haplara
Tüm katkıların bu şekilde yıkanacağından emin değilim ancak iyi bir seçenek gibi görünüyor

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Yani doğru anladıysam, ezilmiş hapları toluende bekleteceğim, sonra alkali su çözeltisi karışımı ekleyeceğim ve sonra toluen ile ekstrakte edeceğim VEYA alkali suda bekletip toluen ile ekstrakte edeceğim?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,818
Deals
1
Bana bir fark söyleyebilir misiniz? =)

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Fark yok üzgünüm aptalım, teşekkürler
Son soru... su aktif bileşenleri alkali çözelti (su/NaOH) eklenerek aktive edilecek mi?

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
A/b ekstraksiyonu muhtemelen en iyi seçenek hala garanti değil

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Yani tüm bu prosedür için A/B ekstraksiyonu kullanmam gerektiğini mi söylüyorsunuz?

Yeni planım, hapları öncelikle 5-8 saat boyunca etanolde çözmek. (geçen sefer bu teqniqe bot IBU ve PSE'yi çözdü ama Modafen kutusunun ağırlığı 24 adet ve bir hap 200mg Ibuprofen ve 30mg PSE içeriyor. bu yüzden başlangıçta 5500mg ile başladım
Etanol souk'tan sonra onları sadece soğukta kurumaya bıraktım.....it iyiydi ve en ilginç düşünce 5500a'dan 1500-1700 mg'a gitmemdi ama bunun sadece pse, ibu ve birkaç dolgu maddesi olduğundan eminim.
Ve bu noktadan sonra merak ediyorum.
Sence bu işe yarayacak mı?

1. Bütün kütleyi 5-8 saat boyunca etanolde bekletmek
2. Çözeltinin filtrelenmesi ve sıvının tutulması ve kalan tıkacın atılması
3. şimdi çok düşük ısıda ısıtma ve istenen PSE ve IBU toz karışımını elde edene kadar yavaşça buharlaştırma zamanı.
4. çözeltim 13 pH değerine ulaşana kadar alkali su ekleme......... alkali çözeltiyi neye ekleme? alkali suda hapları soke etmek gibi mi? çünkü haplarım suda aktive olan bir şey içeriyor.
5. toluen ile ekstrakte etmek
6. Şimdi eski su tabakasını atın, sonra belki birkaç su yıkaması yapın?
7. Polar olmayan çözücüye biraz temiz destile su ekleyin
8. Seyreltik HCl ile pH 3'e kadar asitlendirin (çalkalamam gerekiyor mu, yoksa sadece yavaşça döndürmek tamam mı?)
9. Pseudo, Pseudo-HCl tuzu olarak su fazına geçecektir
10. İbuprofen (şimdi asidik) su fazında çökelecektir, bu nedenle teorik olarak suda oldukça temiz bir sözde var
11. Son olarak PSE'yi daha da saflaştırmak için A/B ekstraksiyonu yapabilirim.

Yanıtlar için teşekkürler :D

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
En güçlü en saf yol ve yeşil için, alkol ve safsızlığı çıkarırken daha fazla halkaya daha küçük miktarlar ekleyerek bir yeniden kristal siklizasyonu kullanarak bir hidrojenasyon halkası aka alkolden kurtulmaktır. Aka mikro kristal tek

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Sözde HCL'yi durulamak için MEK'im yok. (Prosedür 12) MEK yerine ne kullanmalıyım?

chem19

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
Bütanonu deneyin. MEK'in Iupac adı

chem19

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
Merhaba uzmanlar,
Elimde levosetirizin hidroklorür 5 mg & sürekli salımlı psödoefedrin hidroklorür 120mg, ferrik oksit içeren tabletler var.
Sorularım aşağıdaki gibidir
1) aşağıdaki bileşimden psödoefedrin nasıl çıkarılır.
2) natha ülkemde mevcut değil ve gönderilmiyor.
3) ekstraksiyon işleminde kesinlikle vm&p natha ve başka bir ikame olmadığı söyleniyor. Bunun yerini alabilecek başka bir kimyasal var mı?
Cevabınız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

spiritveg

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
merhaba. bir sorum var. benim durumumda haplar 5mg levocetrizine hcl ve 120mg pse hcl içeriyor. ferrik oksit kaplaması var. Hem levo hem de pse amin olduğu ve benzer polariteye sahip olduğu için ikisini nasıl ayıracağımı bilmiyorum. ayrıca levoyu çıkarmamış olmam bir sorun olur mu? lütfen yardım edin.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,818
Deals
1
Her iki izomeri de çıkaracaksınız. Aynı dipol momente (polarite) sahip olduklarını söylediniz, sadece bir izomeri nasıl çıkarmayı düşünüyorsunuz?

chem19

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
G.Patton levocitrizine ve pseudoephedrine izomer değildir. levo ile levocitrizine'i kastediyor, levo ve dextro formunu değil. Her ikisi de polardır ve neredeyse aynı çözücüde çözünürler. Buradaki soru onları nasıl ayıracağımızdır.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,818
Deals
1
Özür dilerim, dikkatli okumamışım ve l-efedrin hakkında konuştuğunuzu düşünmüşüm. Muhtemelen bunları flaş kromatografi ile ayırabilirsiniz (Lab SSS'ye bakın) ancak bu maddeler için bir yazım yok. Kendi başınıza uygun bir çözücü seçmeniz gerekir.

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
72
Redox'u temizledikten sonra uygulamaya başladım
çünkü benzilik hidroksilleri doğrudan indirgemek zordur
ve indirgenmesi çok kolay olan benzilik ketonlarda kullanılan oksitleyici esas olarak
[su ve hidrojen peroksit içinde oksodiperokso molibden katalizörü]

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Bronkaid sülfat 25mg hakkında ne

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Sülfat tuzları hidroklorür tuzlarından farklı etki gösterir.

Yanlış olabilir - efedrin sülfat H2O içinde çözülmelidir. Alkolde (etanol/metanol) kolayca çözünmez.
Bunu bir A/B ekstraksiyonu takip eder.