Синтез на метилфенидат (риталин)

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Бихте ли получили други естери на риталиновата киселина, ако направите последната стъпка в други разтворители (IPA = изопропилфенидат, EtOH = етилфенидат и т.н.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, да, ще го направите.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Какво имате предвид с 4е, не мога да ви разбера?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте. NaOH в IPA напълно ще развали вашия риталин*HCl. Можете да получите риталин свободна основа чрез воден NaOH и след това да извършите естерификация.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Така че процесът би ли бил да се постави ritalin hcl в разтвор на NaOH, да се получи ritalin freebase и след това просто да се постави в ipa, за да се получи isopropylphenidate? Предполагам, че hcl трябва да се добави след естерификацията, за да не се замени OH от карбоксилната група с Cl, но не съм 100% сигурен в това.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, съжалявам за дългия отговор. Не съм видял въпроса ви.
Не, етерификацията не е работа, както я описвате. Трябва да получите натриева сол на риталовата киселина и след това да получите естер с IPA в киселинно състояние.
Няма да се получи, както казахте =) Каква е причината за тези манипулации? Всъщност не съм сигурен, че реакцията ще бъде успешна. Освен това ще загубиш част от риталина си.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Никога не съм разглеждал етерификациите, но ако извършването на пълен синтез така или иначе изглежда единствената реална възможност, предполагам, че дори не е нужно. Вместо това потърсих малко повече пътища за получаване на метилфенилглиоксилат. Мислех, че получаването му от бензоилхлорид може да е добър вариант, но намерих само синтези, които включват цианиди. Реагентите на Грингард вместо цианиди биха го направили много по-безопасно, но по някаква причина никъде не можах да намеря синтез на реакцията?

ZLXaYEy1j0

Предполагам, че бихте могли просто да замените бензилхлорида с бензоилхлорид и да направите същата реакция, както бихте направили, за да получите PAA, но не съм сигурен дали няма нещо, което да пречи.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, има кислород. Не можете да извършите такъв синтез.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ебаси, сега поне знам, че се намесва. бензоилхлорид и CuCN е единственият начин от бензоилхлорид тогава?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
За какво? Това не е PAA (фенилоцетна киселина).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ик, ако използвате бензилхлорид вместо него в реакцията по-горе, ще получите PAA. Мислех, че като използвам бензоилхлорид вместо бензилхлорид, ще получа фенилглиоксилна киселина, но тъй като кислородът пречи на реакцията, единственият начин, който знам, е да използвам цианиди вместо него:

0ax1NDIqsJ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Когато синтезите включват цианиди, отивам в раздела за басейнна химия на местния магазин за хардуер и от Na DCCA, или TCCA. Те ще извършат същата реакция като по-отровните цианидни форми. Толкова много пъти съм правил фенилоцетна киселина от DLPA и т.н..
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Не, това е малко извън темата, но имам приятел, който е залепил тези таблетки 10 mg
Той ме попита дали има някакъв начин да се извлече риталинът от таблетките и да се превърне във форма, която може да се пуши като метамфетамин
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, екстракция на киселина/основа
 
View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Благодаря ви, господине, тъй като опитах нормални екстракции първо с етанол няма значение, ако филтрирате и т.н. накрая се получават блокери и други боклуци#. Идвайки с него купувам съвпадение видях вашата тема и въпреки че ще попитам и брат Благодаря това е единственият начин, по който можете да извлечете риталин чисто и правилно погледнах в Reddit и така нататък не съм виждал никой друг толкова чист като този
 

Attachments

  • j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 262

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Пречистване на амфетамин чрез киселинно-основна екстракция Разказах за киселинно-основната екстракция, тя е различна процедура от тази, която сте направили вие. Прочетете за нея в тази тема. Също така можете да прочетете за теорията на процедурата за екстракция, за да разберете какво правите: Екстракция
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
За първи път дид алкохол извличане на бъгове блокери и т.н. продължаваше да идва с него
След това направих абстрактна екстракция, за да получа това
 

toffifee

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте навсякъде, можете ли да ми помогнете да намеря пазар за закупуване на 1-фенил-2-(пиперидин-1-ил)етанон-1,2-дион. или Метилфенилглиоксилат ? Кой е най-добрият уебсайт за поръчка на реактиви и лабораторно оборудване? Страни от ОНД
 

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте @G.Patton.


Относно тази стъпка (рефлуксиране).
[Реакционната смес беше внимателно рефлуксирана в продължение на 3-12 часа с обратен хладник (както е определено чрез наблюдение чрез TLC). ]


Каква е температурата на източника на топлина? Благодаря.


https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте. Температурата, която би била достатъчна, за да кипне сместа от 1-фенил-2-(пиперидин-1-ил)етан-1,2-дион (1) в диметоксиетан, е добавена р-толуенсулфонхидразид ( 2) (1,1 еквивалент ) при нормални условия (22*С, 760 mm Hg).
 

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Здравейте, момчета. Разполагам с риталинова киселина. Какво ми е необходимо, за да направя метилфенидат и етилфенидат? Аз съм пълен новак, бихте ли ми обяснили стъпка по стъпка? Ще ви бъда много благодарен
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Трябва да убедите карбонилната си група да направи естер съответно с метанол и етанол. Това е доста лесно чрез стандартни химични средства и се опитайте да потърсите доста леки методи, като например ензими (липази) или лесни за работа ClSiMe3 в метанол със субстрат.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Има ли протокол, ръководство за начинаещи или някаква рецепта за преобразуване на риталиновата киселина в метилфенидат?

Доколкото разбирам, не е ракетно, но съм малко объркан как да получа метилфенидат от риталиновата киселина.
 
View previous replies…

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Страхотно, много ви благодаря, @dupskoslonia!

Наистина оценявам!!
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Здравейте, благодаря за вашия начин на синтез. следвам вашия начин и се появиха някои разлики. когато се уверя, че всички киселини са изчезнали и завърших първата стъпка, открих толкова много отделяне на соли. Това метилфенидат сулфат ли е? pH е около 1 до 2.
 

Attachments

  • 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 54
Top