Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Какво използвате за външно нагряване, за да поддържате температурата на 80 °С в продължение на 30 минути?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Метален съд за хранене на кучета с вода.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Мога ли да заменя CuCl2 с CuSO4. прочетох го в reddit и idk дали това е възможно, но мисля, че да bc Cu(II) аз съм прав?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Здравейте. мога ли да използвам 15% сярна киселина за получаване на амперсулфат от фребаза? В Чешката република достъпът до сярна киселина е много ограничен.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Трябва да се концентрирате върху него. Като го нагрявате в продължение на часове :) Знам проблемите :D
Проверете го по плътност!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте, можете да опитате. Вземете предвид, че вашият амфетамин сулфат ще бъде разтворен във водата на този разтвор.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Можете да извършите екстракция и да изсушите екстракта ѝ върху MgSO4 или друг сушилен агент. Не знам откъде сте и нищо за вашия пазар, не мога да ви отговоря за киселините. Купете го тук. Можете да получите сярна киселина от акумулаторен електролит Производство на концентрирана сярна киселина в домашни условия
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ВЕЛИКОБРИТАНИЯ. Единственото нещо, което ме спира да произвеждам сам сярна киселина, е частта за пречистване, защото тя включва варене на сярна киселина я при високи температури. а никой от продавачите тук изглежда не продава чисти киселини.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Трябва да го правите само на открито, това е доста опасно. Използвайте лични предпазни средства за това.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Здравейте @G.Patton. Какъв газ се отделя при тази реакция? Четох в интернет, че NaBH4 може да освободи газ HCN? Мисля, че случаят не е такъв, но има ли някакъв вариант как мога да го направя за съжаление? Прочетох, че NaBH4 реагира и с вода, като отделя газ H2. Какъв газ се отделя при добавянето на P2NP в разтвора NaBH4 в IPA/вода? Съжалявам, че имам твърде много въпроси, но не искам да се самоубивам от някаква глупава грешка.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте, H2.
Това не е възможно, не се притеснявайте.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Така че за безопасност е по-добре да се използва електрически нагревател, отколкото пропан-бутан? Колко водород се произвежда? Малко или много? Проблемът е, че разполагам само с нагревател на пропан-бутан, ще направя само около 20 г P2NP. Опасно ли е в този мащаб да се използва нагревател на пропан-бутан?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Да, разбира се
Можете да изчислите това в съответствие с уравнението на реакцията и моларната константа на газа (22,4 л/мол).
Силно не препоръчвам да използвате открит пламък, защото ще получите водород и лабораторията ви може да се взриви.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Здравейте,
мога ли да използвам калаен(II)хлорид*2H2O вместо CuCL2*2H2O или CuSO4?

Добавянето на катализатора завършва с пълна черна сянка вътре в реакционната смес, нали?

Ще имам ли някакви различни действия с ортофосфорната киселина? Топло място или нещо друго? Някакви съвети?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
#Tin2Chloride -> Мисля, че не, защото не е преносен метал ---но просто питам xD
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Мога ли да използвам цифров ph метър в този синтез? Бихте ли дали пример за такъв, който би работил?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Съмнение. При добавяне на разтвор на NaOH, ако PH достигне 11 преди добавянето на целия разтвор, трябва ли да спра добавянето му? А ако добавя повече от разтвора на NaOH, което го прави твърде основен, ще има ли проблем? Благодаря ви за вниманието.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
В този синтез мога ли да използвам 95% етанол вместо IPA? Вярвам, че всеки чист алкохол би работил, но не пречи да попитате.
Какъв би бил вторият и третият най-добър вариант по отношение на ацетона? Имам проблеми с получаването на ацетон.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ако не се интересувам от а-маслото, мога ли да пропусна изпаряването на IPA за 30 мин. при 80с? Смятам, че да, защото преминавам направо към сулфата.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Напишете изчислението на 3gr p2np
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
След вакуумно изпаряване основата ми изглежда така :/ какво правя погрешно? Моля, имам нужда от помощ, момчета
 

Attachments

  • 3oT6PuvN7Z.jpg
    3oT6PuvN7Z.jpg
    3.1 MB · Views: 49

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Включваме ли температурата при добавяне на p2np и включваме ли температурата при добавяне на меден хлорид
 
Top