Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Ето какво направих в по-малък мащаб;
1. Разтворът IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml, H2O 400ml)(1200ml)) беше добавен в колба от 2000ml.
2. Добави се NaBH4 (116 g) наведнъж и се започна разбъркване.
3. P2NP (67 g) е добавен на малки порции, така че температурата на сместа да не надвишава 60 *С.
4. CuCl2 (7 g) във вода (13 ml) се добавя бавно на капки, така че температурата на сместа да не надвишава 80 *С.
5. След това реакцията се рефлуксира при 80 °С в продължение на 30 минути, като се използва външно нагряване.
6. Разтворът се декантира и филтрира от отпадъците от реакцията и се поставя в сепараторна фуния.
7. Към реакционната смес е добавен 25% воден разтвор на NaOH (533 ml) и фазите са разделени.
8. Долният слой се отцежда в голяма чаша и се събира горният органичен слой.
9. След това водната фаза се поставя в сепараторна фуния и се екстрахира с 500 ml IPA.
10.IPA се изпарява на 3/4, половината млечна свободна основа и половината IPA.
11.IPA и фребазата се разтварят в 130 ml ацетон.
12.ортофосфорната киселина се накапва до рН - 6 (при постоянно разбъркване).
13.Сместа се поставя във фризера за 12 часа.
14.след кристализацията суспензията се филтрира и се промива със сух студен ацетон, докато ацетонът се изчисти.
15.ацетонът от промиването и сместа ipa/ацетон се поставят обратно във фризера за по-нататъшно утаяване.
16.Процесът се повтаря, докато не се получи повече утайка, за да се получи 60-70 % висококачествен амфетамин, тъй като в сместа има повече ацетон, може да се наложи да капнете още малко киселина, за да я намалите, но не прекалено много, тъй като ацетонът е ph7.

Ето снимка на част от изсушените камъни за паста , останалата част е сух прах, който трябва да се смеси, тъй като е твърде силен за мен и моите приятели.
Може би ще актуализирам рецептата и ще напиша нещо за дребния домашен химик, има много начини това да бъде по-добро.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 513

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Това не е метамфетамин , можете ли да напишете оттук как да го направим на кристален метамфетамин
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Какъв метод използвате, за да превърнете тази бяла паста в кристал
d-метамфетамин?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Мога ли да заменя CuCl2 с CuSO4. прочетох го в reddit и idk дали това е възможно, но мисля, че да bc Cu(II) аз съм прав?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Да, трябва да можете да. Макар че аз самият имам проблеми с този синтез, така че може би трябва да опитам вместо това с CuCl2. Той обаче е много по-скъп и много по-малко достъпен
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" За да сте точни, трябва да умножите числото за CuCl2.2H2O по 1,5, за да получите необходимото количество CuSO4.5H2O."

Вярно ли е това умножение от 1,5 пъти в какъвто и да е мащаб? От малък до промишлен?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Моето изчисление по метода на p2np nabh4 амфетамин
IPA 40-50 ml
H2O 12,5 ml
NaBH4 3,5 g
P2NP 2 g
CuCl2 +-0,2 g 9,675 H2o
NaOH (25% воден разтвор) 16 ml
Ацетон (сух) 5-10 ml
Първо слагам ipa и h2o и разбърквам в продължение на 2 минути, след това добавям p2np, после разтварям 0,200 mg меден хлорид в 5 ml вода и го добавям, но температурата не се повишава.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Колко мл меден хлорид 200mg ще разтворя във вода и ще добавя 1ml? Първо добавям ипа и вода, след това добавям набх4, след това добавям р2нп, така че да не надвишава 60 градуса, температурата се увеличава, но когато добавям меден хлорид 200mg, температурата не се увеличава, разтварям го в 5ml вода и го добавям, правя реакция с 2lt стъклен балон с 3 гърла.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Първият път, когато опитах тази реакция, тя проработи напълно нормално. Използвайки същото всичко и повторно кристализирайки p2np, така че да е свеж, той продължава да се проваля, без значение какво правя. Продължавам да получавам много чист бял прах, който не е същият като първия път. Почти има леко плодов мирис и точно преди да добавите сярна киселина, когато работеше, течността беше със златист цвят и всеки път след това е много прозрачна. Мисля, че правя нещо погрешно с добавянето на p2np в първите стъпки. Има ли максимално време, през което не може да седи намаляването? Знам, че във видеото се казва, че добавянето на целия p2np трябва да отнеме около 6 часа, така че предполагам, че е безопасно до този момент. Знам, че първия път, когато го направих, когато добавях последната част от p2np, той спря да реагира на добавянето на p2np точно в този момент, докато всеки друг път след това той все още реагира леко екзотермично и бълбука. Не съм сигурен каква е разликата между първия и всеки друг път. Може би някой има някакви трикове или му се е случвало да се провали по начина, по който на мен. Благодаря
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Може ли алкохолът да се използва отново, след като се е изпарил? Или той е образувал ацетропна смес (88%ipa/12%h2o) поради последната употреба в реакциите?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Бихте могли да опитате... със сигурност ще трябва да е дестилиран, тъй като има цвят. Нещо е в негоһттр://.... Имам малки проблеми с моя и се надявам някой да види тези постове и да знае какво става. Първият път, когато го направих, беше перфектенһттр://.... хубав светъл загар... силен ефект. Следващият път и всеки друг път крайният сулфат, който трябва да се филтрира, е много бял с мирис на плод ? Почти има лек розов хюхе. Много слаб ефект. Предполагам, че е прекалено или недостатъчно редуциран? Някой знае ли кое е то? Или какво би могло да го причини? Твърде дълго или недостатъчно дълго? Температураһттр://....която е била поддържана в съответствие? Искам да кажа, че четейки патента, те слагат целия p2np за около 10 минути и го пекат с медта за 20 минути, като казват, че редуцираният добив минава 30 минути. Изглежда, че е надеждно, но не е... така че прекалено или недостатъчно намалени, за да мога да поправя това нещоһттр://.... Благодаря на всички
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Може ли да се направи в метална домашна тенджера за готвене без рефлукс или загубите ще са твърде много?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
NaOH ще повреди гърнето ви. Разтворителят се изпарява без рефлуксен кондензатор.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Имате ли идея как да премахнете миризмата на ацетон или какво друго може да се използва?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Ацетонът трябва да се изпари с течение на времето. Разпределете го равномерно върху сушилна чиния (като разбиете всички бучки) и той би трябвало да изсъхне за около 1-2 дни.

Можете да го поставите във вакуумна камера, за да ускорите процеса, или да го загреете в колба и да издърпате вакуума за някои по-бързи техники
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Може ли HNO3 да се използва за намаляване на PH
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Бих избегнал използването на окислителни киселини в тази стъпка. Втамин С ще свърши работа, аскорбинова киселина и това също е редуциращ агент, така че няма проблеми.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Така го направих, но в крайна сметка при вакуумирането нищо не излиза, използвах 85% ацетон и 85% фосфорна киселина. Амфеновото масло престоя 20 ч. при стайна температура, докато не открих киселината къде може да е проблемът?
 

Attachments

  • yqxp5rul3V.jpg
    yqxp5rul3V.jpg
    5 MB · Views: 154
  • 9k0PQzpjMJ.jpg
    9k0PQzpjMJ.jpg
    8.3 MB · Views: 165
  • o9wGC4rBfR.jpg
    o9wGC4rBfR.jpg
    8.1 MB · Views: 160

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте, 85% ацетон и 15% от какъв разтворител?
Можете ли ясно да опишете какво сте направили с възможно най-много подробности. Това ще ни помогне да открием грешката ви.
 
View previous replies…

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Добавих p2np бавно в продължение на 5 часа в ipa/вода и nabh4 , поддържах температура под 60c, добавих cucl2 и поддържах температура 76-80c в продължение на 30 минути (нямам представа дали сложих достатъчно cucl2, но в началото стана тъмно) Взех течността и добавих NaOH в нея (не проверих дали ph е 11 или повече), след това взех горния слой, след това първо се опитах да намаля pH чрез течност с вит С, но изобщо не се получи днес намерих (20 часа вода при стайна температура) фосфорна киселина 85% и намалих pH до 6. Нямам представа какви са тези 15% в ацетона му не пише. Следващата седмица ще опитам с 99% и без вит С. Благодаря ви
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
И така, решили сте да направите амфетамин аскорбат?
Изпарихте ли разтворителя?

Как измерихте количеството CuCl2? Просто добавихте малко приблизително? Като сол по време на готвене?
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Колко лоша е миризмата Искам да направя малка до средна партида в гаража си, съседите ми са доста близо, ако миризмата е лоша, ще помогне ли изобщо шатра за отглеждане с въглероден филтър или има някакви други прости решения.
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Под малък до среден имам предвид партида от 10 г, ако това помага
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Можете да опитате 3-5 г партида и ще разберете това. Ако имате добре филтриран вентилационен поток, всичко ще бъде наред.
 
Top