Σύνθεση μεφεδρόνης (4-MMC) σε διαλύτη NMP. Μεγάλης κλίμακας.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε παρόμοιες ποσότητες
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Γεια σου William. Πήρα το στερεό n-methyl-2-pyrrolidone (NMP). Πρέπει να βάλω νερό για να το αραιώσω; Πόσο; Πολλές ευχαριστίες!
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Εντάξει, σας ευχαριστώ.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Κάναμε ήδη μια επιτυχημένη σύνθεση του 3cmc. Η βοήθεια εκτιμήθηκε ιδιαίτερα.
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Τα συγχαρητήριά μου, φίλε! Είσαι ο καλύτερος! Μετά από μια τόσο μεγάλη επιτυχία στην υποταγή ουσιών, θα μπορούσατε να μοιραστείτε με τους θαυμαστές σας τη μοναδική σας εμπειρία από αυτή τη σύνθεση; γιατί προσπαθώ εδώ και περίπου ένα μήνα να έχω ένα πενιχρό αλλά επιτυχημένο αποτέλεσμα στη σύνθεση 3cmc, αλλά μέχρι στιγμής είχα μόνο φιάσκο. Έχω ήδη δοκιμάσει 5 διαφορετικούς διαλύτες, προσωπικά στέγνωσα την ακετόνη με απόσταξη και με άνυδρο θειικό μαγνήσιο, αλλά μετά από οξίνιση και καθημερινή έκθεση του γυαλιού 🥛με το προϊόν στους🌡️ -20⁰C, δεν υπήρξε ούτε ίχνος κρυστάλλωσης. Πείτε μου τον αριθμό CAS της αρχικής ουσίας στην αρχή, παρακαλώ.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Ακολουθεί το αποτέλεσμα της 3cmc
 

Attachments

  • i4rM0FZRSW.jpg
    i4rM0FZRSW.jpg
    128 KB · Views: 490

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 15, 2022
Messages
11
Reaction score
18
Points
3
κύριε, θέλω να το φτιάξω μόνος μου στο σπίτι. μπορεί να γίνει σε μια κατσαρόλα και τι υλικό πρέπει να αγοράσω παρακαλώ βοηθήστε με αν μπορείτε να με βοηθήσετε σέλα θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων σας ευχαριστώ
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Σίγουρα μπορείτε να το κάνετε σε μικρή κλίμακα σε μια φιάλη με μαγνητικό αναδευτήρα.
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Γεια σου William,
Η αλλαγή της 2-βρωμο-4-μεθυλο-προπυφαινόνης με 2
βρωμο, 3-χλωροπροπιεοφαινόνη θα μου δώσει 3cmc. Πολλές ευχαριστίες!
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Ευχαριστούμε τη Selassy! Υποθέτω ότι θα πρέπει να διατηρήσω τις ίδιες αναλογίες για τις άλλες ουσίες; Πρέπει να παραδεχτώ ότι δεν έχω γνώσεις χημείας.
Και μια άλλη ερώτηση: Πώς θα πρέπει να κρυσταλλώσω το τελικό αποτέλεσμα; Εκτιμώ πραγματικά τη βοήθειά σας!
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Ναι, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις ίδιες ποσότητες και αναλογίες.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Σε ποιο βήμα πρέπει να υποβληθώ, αν πρέπει να αντιδράσω ακόμη το βρώμιο με την 4-μεθυλοπροπιφαινόνη. Σε ποια ποσότητα για αυτή την κλίμακα; Χρειάζομαι επίσης βενζόλιο γι' αυτό, σωστά;
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Υπάρχει κάποιο υποκατάστατο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί αντί του βενζολίου; είναι εξαιρετικά καρκινογόνο και πτητικό.αν όχι υπάρχει βιώσιμη σύνθεση του σε μεγάλη κλίμακα.το βενζονικό νάτριο και η απόσταξη υδροξειδίου του νατρίου δεν μου φαίνεται βιώσιμη για μεγάλη κλίμακα.η εισαγωγή είναι η μόνη επιλογή; ευχαριστώ.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Περιμένετε μέχρι να μυρίσετε το 2b4m. Προτιμώ να κολυμπήσω σε βενζόλιο.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Ποια είναι η θεωρητική απόδοση μεφεδρόνης αυτού του σχήματος σύνθεσης;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
40-60% Είναι πρακτικές αποδόσεις. Η θεωρητική είναι 100% =)
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Μπορεί το βενζόλιο να αντικατασταθεί με τολουόλιο;
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Γεια σας, έχω δοκιμάσει αυτή τη σύνθεση και έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με αυτήν:

1. Όταν προσθέτετε μεθυλαμίνη 40% στο σημείο 3, την προσθέτετε όλη μαζί ή σε μικρές δόσεις φροντίζοντας το μείγμα να μην υπερβαίνει τους 60 βαθμούς;

2. στο σημείο 4 αναφέρεται κρύο καθαρό νερό, μπορεί να ψυχθεί με ξηρό πάγο σε αυτούς τους 3-5 βαθμούς C;

3. Το σημείο 8 αναφέρει παγωμένη ακετόνη, μπορώ να προσθέσω μεγάλη ποσότητα ξηρού πάγου σε αυτό για να το ψύξω στους -30 / -50 βαθμούς C;

4. Στο σημείο 9 αναφέρεται η τοποθέτηση του όλου πράγματος στην κατάψυξη, ποιος είναι ο σκοπός αυτού και είναι απαραίτητο;


Σε γενικές γραμμές, δοκίμασα αυτή τη σύνθεση, πρέπει να παραδεχτώ ότι λειτουργεί και είναι μυθικά απλή, όχι λιγότερο χρησιμοποίησα ακετόνη στους 5-10 βαθμούς C, κάνοντας το τελικό προϊόν μπλε και αδύνατο να ξεπλυθεί. Νομίζω ότι έχει να κάνει με τη ζεστή ακετόνη, στο σημείο 8, που κάνει ένα dimmer ή κάποια άλλη μορφή ακαθαρσίας. Το καταλαβαίνω σωστά αυτό;

Θα ήθελα να ζητήσω από κάποιον στο αντικείμενο να απαντήσει ως προς τα παραπάνω 4 ερωτήματα. Χαιρετισμούς
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Γεια σας.
Φυσικά αυτό
Ναι, αλλά το νερό σας θα γίνει πάγος.
Ναι, αλλά δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε τόσο κρύα ακετόνη. -5-10 *C είναι αρκετό.
Ο σκοπός είναι η κρυστάλλωση. Η χαμηλή θερμοκρασία βοηθά στη δημιουργία κρυστάλλων μεφεδρόνης από το διάλυμα.
 
Top