4′-metilpropiofenon brómozása 2-brom-4'-metilpropiofenonná. Nagy léptékben.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Nekem 4-Metilpropiofenon helyett 2-brom-4-metilpropiofenont küldtek, a nátrium-hidroxid reflux megszünteti a 2-bromot?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
az alfa-brom-4-metilpropiofenonból azonnal megkaphatja a szükséges anyagot, írja be a kapott anyag CAS-számát.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Szüksége van egy közönséges propiofenonra, majd brómozni, és alfa-brom-propiofenont kap, vagy azonnal felhasználja a kész alfa-brofilofenont.
Az MMC-ből hogyan akarod eltávolítani a 4-metilt, nem értem))))
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Sziasztok barátaim, a reakciót 60 ml 4 metilpropiofenonnal és racionális mennyiségű HBr és H2O2-vel előztem meg. azonban az RM a H2O2 mennyiség felének felhasználása után piros maradt. Én, majd hozzáadtam a maradék H2O2-t, és később megfigyeltem a szilárd termék képződését. Hagytam az RM-et éjszakára pihenni, és másnap reggel zöld színt figyeltem meg. Vákuumszűréssel megszűrtem az RM-et, és 36 g zöld színű terméket kaptam. a szűrőlombik alján, a vizes fázis alatt zöld folyadékot találtam (kb. 40 ml). kérem, adjon útmutatást, mi ez a zöld folyadék, miért keletkezett, miért kaptam kevesebb terméket, és hol hibáztam a folyamat végrehajtása során. Köszönöm mindenkinek.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Írja le a reakcióban felhasznált anyagok pontos mennyiségét, vagyis a hidrogén-peroxid esetében meg kell adnia a térfogatot és a koncentrációját, valamint a HBr-sav esetében a HBr-sav mennyiségét. Fontos tudni a reakció hőmérsékletét és egyéb körülményeit is. Minél pontosabban írja le, hogy mit csinált, annál pontosabban kapja meg a választ.
 
View previous replies…

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Kedves Bro, köszönöm szépen a kedves választ. Én 60 ml 4-metilpropiofenont használtam 46 ml HBr-rel (48 %) keverve. 26 ml H2O2-t (35 %) vettem és cseppenként hozzáadtam. Az RM színe azonban vörös maradt, miután hozzáadtam kb. 15 ml H2O2-t. Még ekkor is hozzáadtam a maradék peroxidot. A H2O2 kezdeti hozzáadása során az RM hőmérséklete túl magasra emelkedett, ami miatt nehéz volt megérinteni a lombikot, majd ezt úgy szabályoztam, hogy jéghideg vizet tettem a lombik köré. egy idő után fehér, bolyhos szilárd anyag képződött, és az egész RM-et egész éjjel pihenni hagytam. másnap reggel zöld folyadékot (kb. 40 ml) találtam a szilárd termékkel együtt, és ez a folyadék az alján pihent, ami azt jelenti, hogy nem oldódott vizes oldatban. remélem, hogy ez az információ a célt szolgálja.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Valószínűleg a reakcióban elfogyott a szabad sav, és csak bróm maradt, a sav pedig köztudottan brómozási katalizátor (a keton stabil enolizálódása szükséges a teljes brómozás során). Javaslom, hogy további kénsavat használj a keton folyamatos enolizálásához, a brómszínnek gyorsan el kell tűnnie a reakció során.
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Köszönöm tesó, legközelebb vigyázni fogok... még egyszer köszönöm szépen.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Ez egy ilyen gyerekjáték a Br2 útvonalhoz képest a DCM/Toluolban. ❤️

Wr4V8l9ZQm
 
  • Love
Reactions: $!$

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Furcsa, hogy kiderült, hogy szemcsékről van szó. De néha ez előfordul. Ha a szerkezet kristályosabb, akkor a végtermék könnyebben kristályosodik.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Nos, nem követtem az eljárást 100% -ban, ami tisztázhatja. Csak beállítom, cseppenként hozzáadom és aludni megyek. Másnap reggel túl forró volt, és csökkentettem az adalékolást. Aztán 8 órával később észrevettem, hogy a hozzáadás leállt, miközben a keverék tele volt kristályokkal, és kinyitottam a szelepet, ami az összes maradék h2o2-t hozzáadta, ami erőteljes brómfelszabadulást és hőt okozott. Úgy gondoltam, hogy kárba veszett, de tovább kevertem. Végül kiderült minden jó. Én még szeretem a granulátumokat, mivel könnyebb átvinni őket, ami kevesebb kitettséget okoz nekem 😁. Legalábbis tudom, hogy sok kell ahhoz, hogy ez ne sikerüljön, és ez gyilkos receptet tesz belőle ❤️
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Hogyan lehet kikristályosítani? Ha izopropanolban telített oldatot hozunk létre, és állni hagyjuk, a teljes tartalom "kikristályosodik" (több nedves belső részből álló)?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
305
Reaction score
87
Points
28
Dcm etil-acetát
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18

Hidrobrómsav 47% 47%-os reagenssel sikerült megtalálnom, oké?

 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
hány ml 47%-os hidrobrómsav használható
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Körülbelül ugyanennyit használhat. A termékek (4-metilpropiofenon) tisztasága nem mindig 99%+, így kis hibák lehetségesek.
4mp - 1000g
HBr47% - ~800mL (~1100g)
H2O2 - ~300mL (~330g)

Jobb ilyen mennyiségekkel kezdeni, és ne használjon feleslegesen reagenseket, több probléma a tisztítással, mintha egy köztes termék további százalékát kapná.
 

ifeelsorry

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
51
Reaction score
10
Points
8
Mi van akkor, ha 100 vagy 200 ml-re akarom lekicsinyíteni? Mennyi vegyszert kell használnom?
 

Youngchemicals09

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Helló, megpróbáltam egy szintézist készíteni az itt leírt módszer szerint, sok kérdésem van. Amikor először próbáltam szintézist készíteni, a végtermék majdnem olyan fehér lett, mint a videón. Más megközelítéssel viszont sárga lett a végtermék, hozzáteszem, hogy a hőmérsékletet 85 Celsius fok körül tartottam. A sárga szín azt jelzi, hogy a végtermék szennyezett? Milyen tisztaságú a termék ebből a szintézisből származó termék, és szükséges-e az átkristályosítás? Ha igen, milyen és hogyan kell ezt megtenni? Szükséges-e a termék végső tisztítása? vagy a termék e nélkül is alkalmas a további feldolgozásra?
 
  • Like
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
305
Reaction score
87
Points
28
2b4m forma 4methylenopropiophenon
 

Attachments

  • hiaYlKXjPp.mp4
    7.5 MB · Views: 0
  • tnBUkKMJW7.jpg
    tnBUkKMJW7.jpg
    297.4 KB · Views: 2
  • 7IOq8h4HSa.mp4
    7 MB · Views: 0
  • fixSI9pDul.jpg
    fixSI9pDul.jpg
    297.9 KB · Views: 2
  • fmGHIDJp9a.jpg
    fmGHIDJp9a.jpg
    271.2 KB · Views: 2
  • mHwkPctC0d.jpg
    mHwkPctC0d.jpg
    353.5 KB · Views: 2
  • FZmutCU3sk.jpg
    FZmutCU3sk.jpg
    392.4 KB · Views: 2
Top