Czy możliwe jest przekształcenie P2P w (d)-fenylo-2-propanol?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Być może będzie to pomocne, ale nie testowałem tego jeszcze osobiście. Mogę poszukać w moich folderach, może uda mi się jeszcze znaleźć oryginalny plik PDF

Ogólna procedura dla eksperymentów racemizacji. A
0.06 M roztwór aminy (100 mg) i tiolu (1.2 lub 0.2 equiv)
w benzenie refluksowano przez 2 h (warunki stechiometryczne) lub 7 h (warunki katalityczne).
h (warunki katalityczne) w obecności AIBN (całkowita ilość
AIBN (całkowitą ilość 20% molowych AIBN podzielono na trzy równe
porcje (gdy czas reakcji > 2 h), które dodawano sukcesywnie co 2 h). Po zatężeniu pozostałość rozcieńczono
HCl (1 M), a roztwór przemyto Et2O. Faza wodna
Fazę wodną roztworzono na bazie nasyconego węglanu sodu
i ekstrahowano Et2O. Czysta amina została wyizolowana po
suszeniu na MgSO4 i zatężeniu
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Mam dostęp do aibn i tiolu, ale byłbym wdzięczny za pomoc z odpowiednimi proporcjami przeliczonymi na kilogram wolnej zasady L-metylowej? Zamieszczę moje wyniki
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Refluks mieszaniny nie oznacza, że refluks rozpocznie się przy p.p. toluenu, a 0,06M to stężenie w gramach zależne od ilości użytego rozpuszczalnika.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Oto wagi wszystkich 3 substancji.

L metamfetamina 149,23 g/mol
Tioglikolan metylu 106,14 g/mol
AIBN 164,21 g/mol

Czy zatem 1 mol L-metamfetaminy i 0,2 równa się 106,14x0,2=21,22g. A 20% dla aibn to 32,84g.

Więc powiedzmy, że zrobiłem 149,23 g wolnej zasady L-metylowej z 500 ml toluenu i 21,22 g tiolu i refluksowałem przez 7 godzin, dodając co 2 godziny 10,94 g (32,84/3=10,94 g) AIBN.

Czy to będą prawidłowe liczby? Nadal jestem trochę zdezorientowany tym 0.06M i jak to skalować
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
500 ml toluenu na mol? Jak to się oblicza?
Obliczenie litrów na mol w procesie papierniczym dla stężenia 0,06M powinno wyglądać następująco:
149.23gr*0.06M=8.95gr wolnej zasady na litr
149,23gr/8,95gr=16,67L rozpuszczalnika (toluenu) na mol wolnej zasady.

To bardzo niskie stężenie, ale w reakcjach między rodnikami może powstać wiele produktów ubocznych, więc przypuszczam, że to jest powód tak niskiego stężenia.
Myślę, że nie byłoby problemów z użyciem 10-krotności tego stężenia przy użyciu 1,66 l toluenu na mol wolnej zasady.
Inną kwestią jest to, dlaczego skupiasz się na 7-godzinnym procesie, skoro można to zrobić w 2 godziny?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ok, ale czy ktoś próbował ogrzewania z refluksem w lekko kwaśnych warunkach?
Proste jak.
Jestem gotów się założyć, że to zadziała, pytanie tylko jak dobrze.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Założę się, że tak będzie, ale jest powód, dla którego CHEMIA JEST PRÓBĄ, więc dlatego ktoś musi eksperymentować z regałem probówek i różnymi stężeniami, pH, temperaturami i czasami reakcji... praca badawcza. "Nikt nie powiedział, że to łatwe, nikt nie powiedział, że może być tak trudne, wracamy do początku" Coldplay-The Scientist.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zanik aktywności optycznej substancji nie zawsze jest związany
z zanikiem chiralności cząsteczki. Może być również spowodowany odwracalnymi przemianami jednego z enancjomerów w drugi, aż do osiągnięcia mieszaniny
równomolekularnej obu enancjomerów (racemicznej). Ta transformacja
zwana racemizacją może zachodzić spontanicznie (tj. pod działaniem cząsteczek ter¬emicznych).
cząsteczek, patrz dalsze przykłady dla optycznie czynnych pochodnych bifenilu) lub pod działaniem katalizatorów kwasowych lub kwasowych (patrz tom II, "Stereochemia II").

I z tomu 2 stereochemii, odnosząc się do kwasu winowego, ale możemy wyciągnąć pewne wnioski, że fenyloetyloamina, nad którą pracujemy, ma również podobne parametry, które robi te same rzeczy, kto wie, może to to samo. Nie jest to grupa choh, ale nigdy nie wiadomo.


Racemizacja. Przez ogrzewanie kwasu (+) -tartrio
z wodą, w temperaturze 160 °, jest on w dużej mierze przekształcany w kwas mezo-winowy (przez racemizację pojedynczej grupy CHOH). W tych samych warunkach, ale w temperaturze 175 °, powstaje większa część kwasu (it) - winowego (poprzez racemizację obu grup CHOH). Reakcja ta jest silnie katalizowana przez zasady; po podgrzaniu roztworem wodorotlenku sodu racemizacja zachodzi w temperaturze 100°. Rozcieńczony kwas HCl ma również działanie katalityczne, ale słabsze (temperatura wymagana do zaobserwowania reakcji wynosi 120-140°).
Ta reakcja racemizacji jest stosowana do otrzymywania kwasów mezo-winowego i (±)-winowego. Racemizacje tego rodzaju obserwuje się również w przypadku innych α-podstawionych kwasów.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nie sądzę, aby to działało w przypadku racemizacji, deskarboksylacja lub hydroliza nie spowodują racemizacji wolnego enancjomeru L.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, pozwól mi spróbować i opublikować tutaj wyniki ok?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nic dziwnego, że nazywają cię szefem
Jeśli potrzeba poniżej 90, użyłbym benzenu, ale jeśli 90 nie załatwi sprawy, użyj toluenu, ksylenu i tak dalej.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
W skrócie chodzi o równowagę i czas reakcji, który moim zdaniem jest główną siłą napędową (katalizator jest również koniecznością). Pamiętam, że nie pozwolono mi zostawić reakcji na noc, ponieważ mój profesor obiecał, że będzie racemizować, a pracowałem w laboratorium stereochemii, więc równowaga była tam wrogiem.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Zrobię to z wodą, NaOH i HCL na 3 sposoby ok? Po wynikach porozmawiamy ponownie.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Kto nazywa mnie szefem? ahahah pierwszy raz to widzę nie sądzę hahah ale i tak dzięki ;-)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
jak prawdziwy badacz!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Oto mój plan:
Mam L-Meth HCL, wezmę 45gr (15+15+15) i włączę go do freebase.
Gdy już będę miał wolną bazę L-meth, ponownie przeprowadzę proces separacji winowej, aby spróbować uzyskać maksymalną ilość enancjomeru L.
Podzielę ponownie rozdzieloną wolną bazę L-met na 3 równe części i wykonam 3 trasy zgodnie z opisem.
Po zakończeniu ponownie przeprowadzę proces separacji winowej i zobaczymy wyniki.
Dzięki.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Cóż, propozycje btcboss20200 są jak najbardziej uzasadnione. Tak czy inaczej, bądź przygotowany na wiele prób, aby uzyskać przyzwoite wyniki. Zacząłbym od metody, która jest najbliższa metodzie opisanej w artykule. Jest to reakcja ceteris paribus z innym stosunkiem rozpuszczalnika do wolnej zasady L-Meth. Z tego powodu można pominąć 0,06M, ponieważ jest on znacznie wyższy. Następnie można spróbować przeprowadzić reakcję w warunkach gazu obojętnego. Odbywa się to poprzez przepłukanie układu argonem i zapewnienie płynnego przepływu argonu przez kwas siarkowy. Jest to konieczne tylko wtedy, gdy wymagana jest absolutna suchość. Nie sądzę. Argon jest łatwo dostępny w małych butlach ciśnieniowych w sklepach dla majsterkowiczów.
Temperaturę, w której rozpoczyna się refluks, należy określić, próbując z małą partią testową. Nie jest to konieczne w przypadku bp, jest to raczej wyjątek.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Wszystko to jest dobrym postępem, który również opublikuję... wiem tylko, że odrobiłem pracę domową na temat chińskich dostawców w dużych ilościach i matematyka nie sumuje się, aby Meksykanie zarabiali jakiekolwiek pieniądze, nawet przy hurtowych i niskich kosztach pracy, jeśli nie poddają się recyklingowi... więc jakoś to robią
 
Top