Czy możliwe jest przekształcenie P2P w (d)-fenylo-2-propanol?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witam, widziałem syntezę P2NP, która produkuje głównie izomer d. Czy wtedy podczas konwersji do P2P nie doszłoby do przejęcia produktu D?
 

Attachments

  • 0lSu9P1HVE.jpg
    0lSu9P1HVE.jpg
    743.5 KB · Views: 316

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To ciekawe, nie wiedziałem o tym, super! Oczywiście nie jest to P2NP, ale ma dodaną grupę alkoholową na pierwszym węglu, jest bezpośrednim prekursorem norfedryny, ponieważ P2NP jest bezpośrednim prekursorem amfetaminy.

Oznacza to, że potrzebujesz cięższych dział niż NaBH4/CuSO4, aby uzyskać d-amfetaminę, oczywiście RP/H3PO3/H3PO2 + I lub Brzoza załatwią sprawę, przychodzi mi na myśl kilka innych metod.

Ale nie mam najmniejszego pojęcia, dlaczego kondensacja benzaldehydu z nitroetanem z trietyloaminą jako katalizatorem skutkuje nitroalkoholem, a nie tylko związkiem nitrowym, jak wiadomo. Również dlaczego jest selektywny nie tylko dla konfiguracji cis lub trans, to również niespodzianka. Dziwne.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Temat ten jest również bardzo interesujący dla mnie, choć z innego punktu widzenia. Rozdzielenie racemicznej wolnej zasady metamfetaminy można przeprowadzić bez rozpuszczalnika za pomocą mojego ulubionego związku (grin):
kwas O,O`(+)-dibenzoilo-d-winowy z dobrymi wydajnościami. (80-85% ).

Chciałem jednak zapytać, czy ktoś ma doświadczenie z tak zwanym procesem RRR. RRR to skrót od resolution-racemisation-recycling, który ma na celu reracemizację niechcianego izomeru l z powrotem do mieszaniny racemicznej 50:50. Proces ten przeprowadza się przy użyciu niewielkiej ilości inicjatora rodnikowego, takiego jak AIBN i źródła rodników tiylowych (tj. tioglikolanu metylu). W ten sposób można zwiększyć wydajność z teoretycznych 50% do ponad 90%, przeprowadzając proces kilka razy. Jak dotąd nie udało mi się znaleźć żadnej sensownej procedury.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Którego kwasu dibenzoilowinowego używasz do rozszczepiania cas? Czy jest to część ciekła czy krystaliczna? Czy możesz to szczegółowo wyjaśnić? Zgadzam się z tą metodą. Myślę, że jest lepsza niż kwas winowy. Dziękuję.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Oto, co musisz wiedzieć....

Optyczna rozdzielczość N-metyloamfetaminy poprzez tworzenie soli diastereoizomerycznej z kwasem 2R,3R-O,O´-di-p-toluoilowinowym
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI I ELEMÉR FOGASSY
Department of Organic Chemical Technology, Technical University of Budapest, Budapest, Hungary
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Rozdzielczość holenderska i wiele innych rzeczy dotyczących tego wszystkiego dobrze wyjaśnione:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Rozdzielanie racematów przez krystalizację
Dodatki i ścieranie
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 351

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Być może będzie to pomocne, ale nie testowałem tego jeszcze osobiście. Mogę poszukać w moich folderach, może uda mi się jeszcze znaleźć oryginalny plik PDF

Ogólna procedura dla eksperymentów racemizacji. A
0.06 M roztwór aminy (100 mg) i tiolu (1.2 lub 0.2 equiv)
w benzenie refluksowano przez 2 h (warunki stechiometryczne) lub 7 h (warunki katalityczne).
h (warunki katalityczne) w obecności AIBN (całkowita ilość
AIBN (całkowitą ilość 20% molowych AIBN podzielono na trzy równe
porcje (gdy czas reakcji > 2 h), które dodawano sukcesywnie co 2 h). Po zatężeniu pozostałość rozcieńczono
HCl (1 M), a roztwór przemyto Et2O. Faza wodna
Fazę wodną roztworzono na bazie nasyconego węglanu sodu
i ekstrahowano Et2O. Czysta amina została wyizolowana po
suszeniu na MgSO4 i zatężeniu
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Mam dostęp do aibn i tiolu, ale byłbym wdzięczny za pomoc z odpowiednimi proporcjami przeliczonymi na kilogram wolnej zasady L-metylowej? Zamieszczę moje wyniki
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Myślę, że dołączę do młodego zespołu badawczego i również przeprowadzę kilka eksperymentów. :D:D.
Aby zacząć, muszę zdobyć związki Methyl-thioglycolate i zabawny związek AIBN. Zawsze sprawdzam duże firmy chemiczne, aby oszacować koszty. (dzieląc ich cenę przez 5 grin). Każda wskazówka dotycząca wiarygodnego dostawcy jest mile widziana.

Jeśli chodzi o rozpuszczalnik, zauważyłem na Sigma-Aldrich i kilku innych stronach, że sprzedają 0,2M roztwory w toluenie, więc faktycznie toluen wydaje się być właściwym wyborem.

 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
W razie potrzeby mam dostawcę AIBN i tiolu.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witam, jak wysoka byłaby cena u dostawcy, Jeśli chodzi o eksperymenty, również się zgadzam.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Niewysoka cena, kiedy ostatnio pytałem, wynosiła około 500 €, w tym koszty wysyłki.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ok brzmi rozsądnie, jaki jest moq, chyba 1 kg. A co z czasem realizacji, od momentu otrzymania płatności przez dostawcę?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ostatnie pytanie, czy akceptują kryptowaluty, chociaż jeśli nie, to nie byłby to żaden powód, przynajmniej dla mnie. thx
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Doskonale, to prosimy o podanie nam danych kontaktowych. Tutaj, lub jeśli prywatność jest zaniepokojony przez PM.Thank you very much.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pozwól, że zapytam ich, jak wolą to robić.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Będę dzisiaj rozmawiał z moim dostawcą i powiedzieli mi, że nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zarządzać transakcjami na forum, więc poprosili mnie, abym działał jako człowiek pośrodku, więc... powiedz mi swoją opinię na ten temat.
Pomyślałem o opcji reklamowania ich głównych produktów tutaj, a ja bezpośrednio zarządzałbym transakcją z niewielką prowizją w cenie ;-)
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Proces jest w zasadzie w porządku, łącznie z prowizją dla Ciebie. Najważniejszą kwestią jest sposób postępowania z danymi wrażliwymi. Czy paczki będą wysyłane do klienta końcowego lub dostawcy bezpośrednio z Chin?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tłumaczenie zostało wysłane przez dostawcę, a nie przeze mnie.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ok, więc daj mi znać, czy się zgadzają. Kolejne krótkie pytanie nie na temat: Czy używasz grzałki / chłodziarki do reaktora, czy tylko jednostki grzewczej? I jakiego chłodziwa / płynu przenoszącego ciepło używasz?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mam agregat grzewczo-chłodzący, a olej do kąpieli jest używany jako ciecz transferowa.
Jeśli się zgadzają, co masz na myśli?
Dzięki.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
W takim razie proponuję zebrać zamówienia od ludzi, którzy chcieli tych odczynników (w tym ode mnie), a następnie zamówić je u swojego dostawcy.
 
Top