Bromiranje 4′-metilpropiofenona do 2-bromo-4'-metilpropiofenona. V velikem obsegu.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Namesto 4-metilpropiofenona so mi poslali 2-bromo-4-metilpropiofenon, ali bi natrijev hidroksid refluks odpravil 2-bromo?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
lahko takoj dobite snov, ki jo potrebujete iz alfa-bromo-4-metilpropiofenona, napišite številko CAS snovi, ki ste jo prejeli
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Potrebujete navaden propiofenon, nato pa ga bromirate in dobite alfa-bromopropiofenon ali pa takoj uporabite končni alfa-bromofenon.
Kako želite odstraniti 4-metil iz MMC, ne razumem))))
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni prijatelji, pred reakcijo sem uporabil 60 ml 4-metil propiofenona ter racionalni količini HBr in H2O2. vendar je RM ostal rdeč po uporabi polovične količine H2O2. Nato sem dodal preostanek H2O2 in kasneje opazil nastanek trdnega produkta. RM sem pustil počivati čez noč in naslednje jutro opazil zeleno barvo. Vakuumsko sem filtriral RM in dobil 36 g izdelka z zelenim odtenkom. na dnu filtrirne bučke sem pod vodno fazo našel nekaj zelene tekočine (približno 40 ml). vljudno vas prosim, da mi poveste, kaj je ta zelena tekočina, zakaj je nastala, zakaj sem dobil manj izdelka in kje sem se pri izvajanju postopka zmotil. Hvala vsem.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Napišite natančne količine snovi, ki so bile uporabljene v reakciji, to pomeni, da morate za vodikov peroksid navesti prostornino in njegovo koncentracijo, prav tako za kislino HBr. Pomembno je tudi, da poznate reakcijsko temperaturo in druge pogoje. Bolj natančno kot boste zapisali, kaj ste naredili, bolj natančen odgovor boste prejeli.
 
View previous replies…

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dragi brat, najlepša hvala za prijazen odgovor. Uporabil sem 60 ml 4-metilpropiofenona, zmešanega s 46 ml HBr (48 %). vzel sem 26 ml H2O2 (35 %) in dodal po kapljicah. Vendar pa je barva RM ostala rdeča po dodajanju približno 15 ml H2O2. Že takrat sem dodal preostanek peroksida. Med začetnim dodajanjem H2O2 se je temperatura RM previsoko dvignila, tako da se je bilo težko dotakniti erlenmajerice, nato pa sem jo nadzoroval tako, da sem okoli erlenmajerice postavil ledeno ohlajeno vodo. čez nekaj časa se je oblikovala bela puhasta trdna snov in celoten RM je počival celo noč. naslednje jutro sem skupaj s trdnim proizvodom našel zeleno tekočino (približno 40 ml), ki se je nahajala na dnu, kar pomeni, da ni bila topna v vodni raztopini. upam, da bo ta informacija služila svojemu namenu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Najverjetneje vam je v reakciji zmanjkalo proste kisline in ste imeli le brom, kislina pa je znana kot katalizator bromiranja (med celotnim bromiranjem je potrebna stabilna enolizacija ketona). Priporočam uporabo dodatne žveplove kisline za stalno enolizacijo ketona, bromova barva bi morala med reakcijo hitro izginiti.
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Hvala, bratec, naslednjič bom poskrbel ... še enkrat najlepša hvala.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
V primerjavi s potjo z Br2 v DCM/Toluenu je to tako lahkotno. ❤️

Wr4V8l9ZQm
 
  • Love
Reactions: $!$

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Nenavadno je, da se je izkazalo, da gre za granule. Toda včasih se to zgodi. Če je struktura bolj kristalinična, bo končni izdelek lažje kristaliziral.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
No, nisem 100-odstotno upošteval postopka, ki bi ga lahko pojasnil. Preprosto sem ga nastavil, dodal po kapljicah in šel spat. Naslednje jutro je bilo preveč vroče, zato sem zmanjšal dodajanje. Po 8 urah sem opazil, da se je dodajanje ustavilo, zmes pa je bila polna kristalov, in odprl sem ventil, ki je dodal ves preostali h2o2, kar je povzročilo intenzivno sproščanje broma in vročino. Menil sem, da je zmes zapravljena, vendar sem še naprej mešal. Na koncu se je izkazalo, da je vse v redu. Granule so mi celo všeč, saj jih je lažje prenašati, kar povzroča manjšo izpostavljenost lavorjem zame 😁. Vsaj vem, da je za neuspeh potrebno veliko in da je zaradi tega recept ubijalski. ❤️
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
kako ga izkristalizirati? Ko ustvarite nasičeno raztopino v izopropanolu in jo pustite stati, bo celotna vsebina "kristalizirala" (z več mokrimi notranjimi deli)?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
306
Reaction score
87
Points
28
Dcm etil acetat
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18

Hidrobromna kislina 47 % Uspelo mi je najti 47 % tega reagenta, okej?

 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
koliko ml hidrobromne kisline 47 % je uporabnih
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Uporabite lahko približno enako količino. Čistost izdelkov (4-metilpropiofenon) ni vedno več kot 99 %, zato so možne manjše napake.
4mp - 1000 g
HBr47% - ~800ml (~1100g)
H2O2 - ~300 ml (~330 g)

Bolje je začeti s takimi količinami in ne uporabljati presežka reagentov, več težav je s čiščenjem, kot dobite dodaten odstotek vmesnega produkta.
 

ifeelsorry

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
51
Reaction score
10
Points
8
Kaj pa, če ga želim zmanjšati na 100 ali 200 ml? Koliko kemikalij moram uporabiti?
 

Youngchemicals09

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Pozdravljeni, poskusil sem narediti sintezo po tukaj opisani metodi, imam pa veliko vprašanj. Ko sem prvič poskusil narediti sintezo, je končni izdelek izpadel bel, skoraj tako kot v videoposnetku. Pri drugih pristopih pa končni izdelek izpade rumen, dodal bom, da je bila temperatura vzdrževana na približno 85 stopinjah Celzija. Ali rumena barva pomeni, da je končni izdelek onesnažen? Kakšna je čistost izdelka iz te sinteze in ali je potrebna rekristalizacija? Če je, kaj in kako? Ali je potrebno končno prečiščevanje izdelka ali je izdelek primeren za nadaljnjo obdelavo brez tega.
 
  • Like
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
306
Reaction score
87
Points
28
2b4m oblika 4metilenopropiofenon
 

Attachments

  • hiaYlKXjPp.mp4
    7.5 MB · Views: 0
  • tnBUkKMJW7.jpg
    tnBUkKMJW7.jpg
    297.4 KB · Views: 2
  • 7IOq8h4HSa.mp4
    7 MB · Views: 0
  • fixSI9pDul.jpg
    fixSI9pDul.jpg
    297.9 KB · Views: 2
  • fmGHIDJp9a.jpg
    fmGHIDJp9a.jpg
    271.2 KB · Views: 2
  • mHwkPctC0d.jpg
    mHwkPctC0d.jpg
    353.5 KB · Views: 2
  • FZmutCU3sk.jpg
    FZmutCU3sk.jpg
    392.4 KB · Views: 2
Top