4-MMC (mephedrone) sentezi. Tam video eğitimi.

vig212

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. Aslında nihai ürün gözleri yaşartıyor ve dili yakıyor

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Merhaba, lütfen birisi Avrupa'da güvenilir bir 2-bromo-4-Metilpropiofenon veya 4-metilpropiofenon tedarikçisi paylaşabilir mi lütfen? Buradaki forumda reklam yapılmasına izin verilmiyorsa PM gönderin. Hangisini elde etmenin daha güvenli (daha az izlenen) olduğuna dair herhangi bir tavsiye de takdir edilecektir. Videodaki sentezi denemek için sabırsızlanıyorum, ancak bazı başlangıç materyallerine ihtiyacım var.

Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Şu an için 250ml Sabit basınçlı silindir ayırma hunisini bulamıyorum. Başka bir seçeneğim var mı? Birisi bir fikir verebilir mi?

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Teşekkürler dostum, benim hatam. Şöyle demek istemiştim

Sabit Basınçlı Damlama Hunisi. Nasıl doğaçlama yapabilirim?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Claisen adaptörünü normal damlatma hunisine takabilirsiniz... Veya eczaneden damlalık/Paster pipet ile damla damla damlatabilirsiniz.

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
"Metilamin %40 (sulu çözelti) - 200 ml"

Bu Metilamin HCI ile değiştirilebilir mi? Bunun lapa gibi bir toz olduğunu fark ettim, bunu deneyen var mı?

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Bunu buldum, ancak sonunda gerçek bir çözüm yok, sanırım bu yazının OP'si de takıldı:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-hcl-usage.1135/#post-3791

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Buraya bakın .

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
100 g 2br4m ile başlayarak videodaki adımları takip ettim ancak benzen yerine toluen ve nmp yerine dmf kullandım.
Verimim sadece 10 gram toz oldu, 55 hidroklorik asit yerine birkaç damla kullandığımı belirtmem gerekiyor çünkü PH'ı nasıl ölçeceğimi bildiğimden emin değilim. Nerede yanlış yaptığıma dair bir öneriniz var mı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba. Zaten cevaplamışsınız.
Ürününüzün çoğu serbest baz formunda. pH hakkında bir konu açacağım, yayınlar yayınlamaz size bağlantı vereceğim.

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Merhaba, buradaki forumların ve diğer birçok kimya grubunun uzun süredir okuyucusu olan ilk posterim.

Öncelikle, hevesli kimyagerlerden oluşan bir topluluğa yardım ettikleri için buradaki Uzmanlara çok saygı duyuyorum, öğrenme yolculuğumda bana inanç ve çok daha fazla umut verdiniz ve organik kimya ile daha fazla bilgi edindikten sonra yakın gelecekte bir şekilde geri verebilmeyi umuyorum ...

Neyse, yazımın konusuna gelelim. Son zamanlarda genel olarak kimyada kullanılan yaygın tekniklerin kapsamını ve anlayışını genişletmek için Rhodium ve erowid arşivlerinden vb. çok şey öğreniyorum ve tabiri caizse yavaş yavaş tüm temelleri iyi bir şekilde kavradığıma inanıyorum. Ancak sanırım bir duvara tosladığımı ve tavsiyeye ihtiyacım olduğunu söyleyebilirsiniz.

Başlangıçta umudum Fenil-2-propanon (P2P) üretmeyi öğrenmek, ardından geçmişte kullandığım Kristal Meth'i yapmaya devam etmekti.
Ancak, şu anda uygun ekipman olmadan(Yakında bir damıtma kiti, uygun cam eşya kiti, Manyetik karıştırıcı ve Vakum vb. satın alacağım) Dürüst olmak gerekirse inancımı kaybettim ve düzgün bir girişimde bulunma konusunda cesaretim kırıldı.
Ciddi olarak düşündüğüm synth'lerden biri için eBay üzerinden Nitro-etan elde etmek için iyi bir kaynak buldum, diğer regeantlarla birlikte 'Tırnak Fırçası Koruyucu'nun sıvı bir formu olarak, ancak şu anda elimdeki ekipman olmadan yeteneğim konusunda hala tereddütlüydüm.

Bu ilk düşüşten sonra pozitif kalmaya ve Organik Kimya hakkında olabildiğince çok şey öğrenmeye çalışıyordum.

Her neyse, daha sonra diğer forumlarda okurken bu siteye rastladım ve içeriğin çok daha taze olduğu ve topluluğun gördüğüm diğerlerinden çok daha eğitimli göründüğü bu harika yeri buldum ve sonra özellikle dikkatimi çeken bu özel konuyu buldum. Videonun bir araya getirilme şeklini gerçekten çok sevdim ve şimdi ilk yasal denememde son ürün olarak 4-MMC üretmeye odaklandım.

Yakında gerçek bir deneme yapmak için gerekli tüm ekipmana sahip olacağım ve aynı anda çok fazla şey istemeden birkaç şey talep edip edemeyeceğimi umuyordum.

Bildiğim kadarıyla genel olarak oldukça sıkı bir şekilde kontrol edildiklerine inandığım için birkaç bariz malzeme dışında tüm malzemelere erişim buldum.

Bahsettiğim reaktifler 4-metilpropiofenon ve Methylamine Hydrochloride (%40 Sulu Çözelti).

Sıfırdan üretim ile ilgili aşağıda eklediğim her iki linki de okudum. Bununla birlikte, ilk olarak Metilamin ile merak ediyorum, oradaki başlıkta tam olarak aynı video yöntemini kullanırken tüm tarifi küçültmenin bir yolu var mı? Bu, ilk denemelerimi bir bütün olarak daha ekonomik hale getirerek bana gerçekten yardımcı olacaktır. Ya da burada bana gösterebileceğiniz daha küçük ölçekli bir yöntem var mı, bu da harika olurdu =)

Metilamin Hidroklorür-sentezi-büyük ölçekli

Ölçek boyutu ile ilgili olarak, 4-metilpropiofenon için bulduğum aşağıdaki önerilen yöntem benim için uygulanabilir, ancak bu aşamada buradaki bir uzmanın muhtemelen (lütfen) derinlemesine bir video hazırlayabileceğini veya biraz daha 'amatör kimyager' dostu lol olan iyi bir yöntem için beni doğru yöne yönlendirebileceğini umuyorum?

-4-metilpropiofenonun-toluenden-friedel-el sanatları-reaksiyonu ile sentezi-1kg-ölçek

Zaman ayırdığınız için teşekkürler beyler ve bayanlar, umarım yakın gelecekte yolculuklarım ve patika koşularım hakkında hepinizi bilgilendiririm. Kendimi mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye adadım ve her türlü yardıma minnettarım. Bu şekilde tartışmak konusunda kendinizi daha rahat hissediyorsanız lütfen bana PM gönderin.

Şerefe,
Sitr1x.

Last edited:

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Geçmişte diğer sentetiklerle ilgili benzer sorunları okuduğum için benim de ilk düşüncem buydu.

Sanırım asetonu kendiniz sentezlemeniz gerekecek ya da mağazadan aseton kullanarak kurtulabilir misiniz? Ya da bu tür bir kimya söz konusu olduğunda izlemem gereken belirli bir saflık var mı? Teşekkürler

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Okumakla çok meşgul olduğum için, daha önceki yazımda bahsettiğim arka planda indirdiğim Metilamin sentezi videosunun aslında iyi bir başlangıç ölçeğinde yapıldığını fark etmedim lol

O yüzden lütfen bu kısmı dikkate almayın. Görünüşe göre uygun cam eşyalarımı ve damıtma kitimi alana kadar beklemem gerekecek.

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Enantiyomer 4mmc ile karşılaştırıldığında rasemik 4mmc'nin etkilerindeki farkı bilen var mı? yapmaya değip değmeyeceğini bilmek istiyorum

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Evet! İyi bir istek, bunu ben de çok isterim.

KWasd

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Merhaba. 2-bromo-4-metilpropiofenonu NMP'de çözersem, her şeyi 40 C dereceye kadar ısıtırsam ve ancak o zaman suda% 40 metilamin eklersem, bahsedilen 60 C dereceyi aşmamak için gruplar halinde mi eklemeliyim yoksa hepsini bir kerede ekleyebilir miyim? Sadece metilamin ekledikten sonra soğuk su ve benzen ekliyorum.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Tüm metilamini bir kerede ekleyebilir ve yüksek sıcaklık konusunda fazla endişelenmeyebilirsiniz.

KWasd

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Cevabınız için teşekkür ederim. NMP içindeki 2-bromo-4-metilpropiofenon çözeltisine (40 C dereceye kadar ısıtılmış) su içinde %40 metilamin eklediğimde, sıcaklığın keskin bir şekilde 60 dereceye yükseldiğini fark ettim. Bu yüzden endişelendim.

Sonunda ürün yine de mavi çıktı, asetonla durulamak imkansızdı, ancak bunun nedeni asetonun buz gibi soğuk olmaması (soğutmak için kuru buzum yoktu) ve oda sıcaklığında olmasıydı. Bu nedenle, muhtemelen bir yığın yabancı madde ve bozulma / sönüğe dönüşüm.

Yine de, tekrar teşekkürler