Синтез на 4-MMC (мефедрон). Пълно видео ръководство.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Най-вероятно ацетонът е с лошо качество. Има няколко детайла, които вече сте написали в личните съобщения, ще продължим там.
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Същият проблем, с който се сблъсквам и аз. Всъщност крайният продукт предизвиква сълзи в очите и изгаря по езика
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, може ли някой да сподели надежден доставчик на 2-бромо-4-метилпропиофенон или 4-метилпропиофенон в Европа, моля? PM ime, ако не е позволено да се правят реклами във форума тук. Всеки съвет за това кой от тях е по-безопасен (по-малко наблюдаван) за получаване също ще бъде благодарен. Нямам търпение да опитам синтеза от видеото, но трябва да си набавя някакъв изходен материал.
 
Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
За момента не мога да намеря разделителната фуния за цилиндър с постоянно налягане от 250 мл. Имам ли друг вариант? Може ли някой да даде идея?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Thanx mate, моя грешка. Исках да кажа

Капкова фуния с постоянно налягане. Как мога да импровизирам такава?

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Можете да прикрепите адаптера на Клайсен с обикновена капкова фуния... Или да капвате капка по капка с помощта на капкомер за очи/пастьорова пипета от аптеката.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
"Метиламин 40% (воден разтвор) - 200 ml"

Може ли това да се замени с Methylamine HCI? Забелязах, че това е люспест прах, опитвал ли е някой това?
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Намерих това, но няма реално решение накрая, мисля, че и ОП на този пост се е затруднил:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-hcl-usage.1135/#post-3791
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Вижте тук .
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Започвайки със 100 г 2бр4м, следвах стъпките като във видеото, но вместо бензол използвах толуен, а вместо nmp използвах dmf.
Добивът ми беше само 10 грама прах, трябва да спомена, че вместо 55 солна киселина използвах няколко капки, защото не съм сигурен дали знам как се измерва PH. Някакво предложение къде греша?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте. Вече сте отговорили.
По-голямата част от вашия продукт е в свободна базова форма. Ще направя тема за рН, ще ви дам линк веднага щом я публикувам.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Здравейте, за първи път публикувам дългогодишен читател на форумите тук и на много други групи по химия.

Първо, голямо уважение към Експертите тук за това, че помагате на общността на начинаещите химици, вие ми дадохте вяра и много повече надежда по пътя на моето обучение и след като придобия повече знания с органична химия, се надявам да мога да се отблагодаря по някакъв начин в близко бъдеще.

Както и да е, към същността на поста ми. Напоследък научавам много в clear-net от архивите на Rhodium и erowid и т.н., за да разширя обхвата и разбирането си за общите техники, използвани в химията като цяло, и наистина силно вярвам, че бавно придобивам добра представа за всички основи, така да се каже. Въпреки това, предполагам, че може да се каже, че съм се сблъскал със стена и имам нужда от съвет.

Първоначално надеждата ми беше да се науча да произвеждам фенил-2-пропанон (P2P), след което да пристъпя към производството на кристален метамфетамин, който съм използвал в миналото.
В момента обаче нямам подходящо оборудване(скоро ще си купя комплект за дестилация, подходящ комплект стъклени съдове, магнитна бъркалка и ваккум и т.н.). Честно казано, изгубих вяра и станах твърде обезкуражен да направя някакъв приличен опит.
Намерих добър източник за получаване на нитроетан за един от синтезаторите, който обмислях сериозно чрез eBay, като течна форма на "Спасител за четки за нокти" заедно с други регеанти, но все още се колебаех в способността си без наличното в момента оборудване.

Така че междувременно, след това първоначално пропадане, се опитвам да запазя позитивното си отношение и просто попивам колкото се може повече информация за органичната химия.

Както и да е, след това се случи да се натъкна на този сайт, четейки за него на други форуми, и намерих това невероятно място, където съдържанието в много по-свеж и общността изглежда много по-образована от другите, които съм виждал, и тогава намерих тази конкретна тема, която привлече вниманието ми. Наистина ми харесва начинът, по който видеото е събрано, и сега съм преместил фокуса си върху производството на 4-MMC за крайния продукт на първия ми легален експеримент.

Скоро ще разполагам с цялото необходимо оборудване, за да го опитам наистина и се надявах, ако мога да поискам няколко неща, без да искам прекалено много в същото време.

Намерих достъп до всички съставки, с изключение на няколко очевидни, тъй като смятам, че те са доста строго контролирани като цяло, доколкото ми е известно.

Регентите, за които говоря, са 4-метилпропиофенон и метиламин хидрохлорид (40% воден разтвор).

Прочетох и двата линка, които съм приложил по-долу, относно производството от нулата. Чудех се обаче първо с метиламина, има ли начин да се намали мащаба на цялата рецепта, като същевременно се използва точно същият видео метод в темата там. Това наистина би ми помогнало, като направи първите ми опити по-достъпни като цяло. Или пък има ли по-малък метод тук, към който бихте могли да ме насочите и който също би бил чудесен =)

Метиламин хидрохлорид-синтез в голям мащаб

Що се отнася до размера на мащаба, предложеният по-долу метод, който намерих за 4-метилпропиофенон, е приложим за мен, но на този етап се надявах, че някой експерт тук би могъл евентуално (много моля) да направи задълбочено видео или да ме насочи в правилната посока за добър метод, който е малко по-приятелски настроен към химиците аматьори.

Синтез на 4-метилпропиофенон от толуен чрез фриделовата занаятчийска реакция в мащаб 1 кг

Благодаря за отделеното време, момчета и момичета, и се надявам в близко бъдеще да ви информирам за моите пътешествия и маршрути. Много съм отдаден на това да науча колкото се може повече и всяка помощ е много ценна. Моля, изпратете ми съобщение, ако се чувствате по-удобно да обсъждате нещата по този начин.

Наздраве,
Sitr1x.
 
Last edited:

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Това беше и моята първоначална мисъл, тъй като в миналото съм чел подобни проблеми с други синтезатори в темите.

Така че предполагам, че човек ще трябва сам да синтезира ацетона или все пак може да се размине с използването на ацетон от магазина? Или има ли някаква специфична чистота, която трябва да търся, когато става въпрос за този вид химия, която да следвам? Благодаря
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Тъй като бях твърде зает с четенето, не осъзнах, че видеото за синтез на метиламин, което изтеглих на заден план и което споменах в предишната си публикация, всъщност е направено в приличен начален мащаб lol

Така че, моля, не обръщайте внимание на тази част. Просто ще трябва да изчакам, докато получа подходящите си стъклени съдове и комплект за дестилация, както изглежда.
 

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Някой тук знае ли разликата в ефектите на рацемичния 4mmc в сравнение с енантиомерния 4mmc? искам да знам дали си струва да го направя
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Да! Добра заявка, бих се радвал и на това.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Здравейте. ако разтворя 2-бромо-4-метилпропиофенон в NMP, загрея цялото нещо до 40 градуса С и едва след това добавя метиламин 40% във вода, трябва ли да го добавям на порции, за да не превиша споменатите 60 градуса С, или мога да го добавя наведнъж? Едва след добавянето на метиламина добавям студена вода и бензол.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Можете да добавите целия метиламин наведнъж и да не се притеснявате много за високата температура.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Благодаря ви за отговора. Току-що забелязах, че при добавяне на метиламин 40% във вода към разтвор на 2-бромо-4-метилпропиофенон в NMP (загрят до 40 градуса С), температурата рязко скочи до 60 няколко градуса. Оттук и моето безпокойство.

В крайна сметка продуктът така или иначе излезе син, невъзможен за изплакване с ацетон, но това се дължеше на факта, че ацетонът не беше леденостуден (нямах сух лед, за да го охладя) и беше със стайна температура. Следователно вероятно е маса от примеси и разграждане/превръщане в димер.

Въпреки това, отново благодаря
 
Top