Синтез на мефедрон (4-MMC) в разтворител NMP. В голям мащаб.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Можете да използвате подобни количества
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, Уилям. Имам твърдото вещество n-метил-2-пиролидон (NMP). Трябва ли да сложа вода, за да го разредя? Колко? Много благодаря!
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Добре, благодаря ви
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Вече направихме успешен синтез на 3cmc. Помощта беше високо оценена.
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Моите поздравления, приятелю! Ти си най-добрият! След такъв голям успех в подчиняването на веществата, би ли споделил с феновете си своя уникален опит от този синтез? защото от около месец се опитвам да постигна оскъден, но успешен резултат в синтеза на 3cmc, но досега имах само фиаско. Вече опитах 5 различни разтворителя, лично изсуших ацетон чрез дестилация и с безводен магнезиев сулфат, но след подкиселяване и ежедневно излагане на стъклото 🥛с продукта на🌡️ -20⁰С, нямаше дори намек за кристализация. Кажете ми CAS номера на изходното вещество в началото, моля?
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Ето резултата от превода на 3cmc
 

Attachments

  • i4rM0FZRSW.jpg
    i4rM0FZRSW.jpg
    128 KB · Views: 490

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 15, 2022
Messages
11
Reaction score
18
Points
3
господине, искам да го направя сам вкъщи. може ли да се направи в тенджера и какъв материал трябва да купя, моля, помогнете ми, ако можете да ми помогнете седмократно, ще ви бъда много благодарен. благодаря
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Със сигурност u можете да го направите в малък мащаб в колба с магнитна бъркалка.
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, Уилям,
Промяната на 2-бромо-4-метилпропиофенон с 2
бром, 3-хлоропропиофенон ще получа 3cmc. Много благодаря!
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Благодаря на Селаси! Предполагам, че трябва да запазя същите пропорции и за другите вещества? Трябва да призная, че нямам никакви познания по химия.
И един друг въпрос: Как трябва да кристализирам крайния резултат? Наистина оценявам помощта ви!
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Да u може да използвате същите количества и пропорции.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Каква стъпка трябва да премина, ако все пак трябва да реагирам на брома с 4-метилпропиофенона. В какво количество за този мащаб? За това ми е необходим и бензол, нали?
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Има ли заместител, който може да се използва вместо бензол? той е силно канцерогенен и летлив. ако не, има ли жизнеспособен синтез от него в голям мащаб. дестилацията на натриев бензонат и натриев хидроксид не ми изглежда жизнеспособна за голям мащаб. вносът е единственият вариант? благодаря.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
изчакайте да усетите миризмата на 2b4m. предпочитам да плувам в бензол
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Какъв е теоретичният добив на мефедрон при тази схема на синтез?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
40-60% Дали са практически добиви. Теоретичните са 100% =)
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Може ли бензенът да бъде заменен с толуен?
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Здравейте, тествах този синтез и имам няколко въпроса за него:

1. когато добавяте метиламин 40% в точка 3, добавяте ли го наведнъж, или на малки порции, като се уверите, че сместа не надвишава 60 градуса?

2. в точка 4 се споменава студена чиста вода, може ли тя да се охлади със сух лед до тези 3-5 градуса С?

3. в точка 8 се споменава ледено студен ацетон, мога ли да добавя към него голямо количество сух лед, за да го охладя до -30 / -50 градуса С?

4. в точка 9 се споменава за поставяне на цялото нещо във фризера, каква е целта на това и необходимо ли е?


Като цяло изпробвах този синтез, трябва да призная, че работи и е приказно прост, нищо че използвах ацетон при 5-10 градуса С, което направи крайния продукт син и невъзможен за изплакване. Мисля, че това е свързано с топлия ацетон, в точка 8, който прави димер или някаква друга форма на примес. Правилно ли разбирам това?

Бих искал да помоля някой от специалистите по темата да отговори на горните 4 въпроса. Поздрави
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте.
разбира се, че това
да, но водата ви ще се превърне в лед
Да, но не е необходимо да използвате толкова студен ацетон. Достатъчно е -5-10 *С
Целта е кристализация. Ниската температура помага за образуването на кристали на мефедрона от разтвора.
 
Top