Synteza mefedronu (4-MMC) w rozpuszczalniku NMP. Duża skala.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Tak, ale w małych ilościach. W przeciwnym razie będziesz musiał odparować alkohol.
Duże szklane reaktory lub wyposażone plastikowe beczki
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Czy mógłbyś wyjaśnić tę sprawę z wyposażoną plastikową beczką?
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Czy na koniec mogę przeprowadzić zakwaszanie, wdmuchując gaz hcl do wolnej zasady?
 

DrugZ

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 31, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Chłopaki, skąd bierzecie te odczynniki?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Substancje chemiczne uzyskuje się w podstawowym procesie znanym jako uczenie się chemii i bycie w niej dobrym. Alternatywnie, dokumentujesz to, czego nie możesz zrobić sam, a tutaj są ludzie z tym, czego chcesz lub co jest potrzebne do uzyskania tego, czego chcesz.
 

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Serega napisał, że przy jego podejściu DCM wystarczy przepłukać wolną bazę 2-3 razy zimną wodą, aby usunąć pozostałości metyloaminy.

Kiedy dokładnie należy to zrobić? Czy po odsączeniu warstwy wodnej wystarczy wykonać jeszcze 2-3 płukania zwykłą wodą destylowaną przed suszeniem nad MgSO4?
 

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Czy w przypadku zastąpienia NMP przez DCM, a także octanu etylu zamiast acetonu, nadal konieczne jest dodanie benzenu przed pozostawieniem warstw do rozdzielenia?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Bulshit bulshit. Bromoketon z solwatem. Mieszać 1 dzień. Wygląda jak freebase, ale nie trzeba później używać metyloaminy
 

Attachments

  • 14zUTLK2Rq.jpeg
    14zUTLK2Rq.jpeg
    6.4 MB · Views: 583

jarodleto

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 6, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Czy benzen można zamienić na toluen? Jeśli tak, to w jakim stopniu?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Angielski
 
View previous replies…

jarodleto

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 6, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Przepraszam, czy mogę zamienić benzen na toluen? Jeśli tak, to jaką ilość?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jeśli nie jesteś achter le bromoketon i halogenate siebie wtedy tak, toluen jest odpowiedni.Jeśli zaczynasz od bromketon można rozpuścić bezpośrednio w nmp / dmso i przystąpić do dodawania czynnika metyloaminowania.Gdy myślisz, że to się skończyło reagować dodajesz wodę i toluen / octan etylu , co prowadzi do rozdzielenia mieszaniny na 2 warstwy.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Śmieszy mnie to... ale ma oddźwięk.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
600g facet, którego uczę
 

Attachments

  • 9HgbuIXti8.jpg
    9HgbuIXti8.jpg
    5.4 MB · Views: 869
View previous replies…

ice4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@mocnykutas możesz dać mi wickr.me/singal? Mam kilka pytań, zapłacę za Twój czas. (PL)
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
43
Points
18
Deals
1
Wygląda brudno jak diabli
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3

Cześć, używam tutaj octanu etylu zamiast benzenu. Zauważyłem, że w syntezie nie wspomniano o odparowaniu/destylacji rozpuszczalnika po ekstrakcji górnej warstwy (krok 7). W filmie wspomniano, że powinniśmy to zrobić. Czy nie jest to konieczne? Czego mogę się spodziewać, jeśli nie oddestyluję rozpuszczalnika, czy jest to po prostu dłuższy czas zamrażania podczas krystalizacji (krok 9)?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Octan etylu jest bardzo praktycznym rozpuszczalnikiem, ale jest ograniczony przez wysokie stężenia silniejszych słabych zasad (MeNH2) lub nawet rozcieńczonych roztworów silnych zasad (KOH), to samo z kwasami, zawsze pracuj tak szybko, jak to możliwe, gdy masz pH dalekie od 7, więc rotavap przed zakwaszeniem może pomóc przy przetwarzaniu dużej partii, ale zrobiłbym to szybko i odparowałbym tylko połowę lub więcej... DCM jest do tego o wiele lepszy, a także gotuje się poniżej 50C. Roztwór do zakwaszenia najlepiej rozcieńczyć zimnym acetonem lub eterem z kwasem również rozcieńczonym lub nie w zależności od ilości, może nawet gazowanie może być lepszą opcją, jeśli robisz dużo. Benzenu należy unikać za wszelką cenę, toluen i ksylen sprawiają, że rzeczy są niebieskie/czarne. Nigdy nie próbowałem DCM razem z AcOEt w mieszaninie, a następnie szybko odparowywałem (z krystalizującego naczynia z mieszaniem na ogniu lub w łaźni wodnej dla bezpieczeństwa produktu), stosunek, jak sądzę, jest kluczowy, ponieważ jeden tonie na dnie, a drugi unosi się nad wodą, więc bezpieczniej jest wykonać w jednym z nich, a następnie odciągnąć warstwę wody za pomocą drugiego.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Próbowałem tej syntezy zgodnie z instrukcją, jedyną różnicą było to, że zastąpiłem benzen EA.

100g 2bromo4
400ml NMP
160ml metyloaminy
1 litr wody
400ml octanu etylu

600ml acetonu
HCL dodany do PH6

Całkowita ilość soli, którą otrzymałem, wynosiła tylko około 25 g. Kryształów jeszcze nie ma.

Czy ktoś wie, co poszło nie tak?
 
Top