Synteza mefedronu (4-MMC) w rozpuszczalniku NMP. Duża skala.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Możesz użyć podobnych ilości
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Cześć William. Mam n-metylo-2-pirolidon (NMP) w postaci stałej. Czy powinienem rozcieńczyć go wodą? Ile? Wielkie dzięki!
 

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 13, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Powiedz mi proszę. Czy prawidłowo obliczyłem proporcje odczynników i cieczy, aby uzyskać 1-1,5 kg 4-mmc do tej syntezy. Dziękuję!

1) 2-Bromo-4'-metylopropiofenon (cas 1451-82-7) - [1000g]
2) n-metylo-2-pirolidon (NMP; cas 872-50-4) - [3000ml]
3) amina metylowa 40% roztwór wodny (cas 74-89-5) - [2000ml]
4) Benzen - [6000ml]
5) Aceton - [80000ml]
6) Kwas solny w roztworze wodnym (HCl 36%) ~ [600ml]
7) Woda destylowana - [6000ml]
 

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 13, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Przepraszamy. ~ 700 - 800 mg
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Po osiągnięciu 40 stopni zaczynam dodawać m40 w małych porcjach, tak aby nie przekroczyć 55 stopni. Temperaturę utrzymuję w zakresie 50-55 stopni C. Przy początkowych partiach dodawania m40 temperatura natychmiast rośnie, gdy automatycznie spada, dodaję kolejną porcję m40. Po około 15-20 minutach jestem dopiero w połowie planowanej dawki m40, ale przy dodawaniu kolejnych porcji temperatura już nie rośnie, tylko leci mocno w dół. Wygląda to tak, jakby po dodaniu połowy m40 i upływie 15-20 minut od rozpoczęcia dodawania, reakcja zaszła już w pełni i każda kolejna porcja m40 (dodana została już tylko połowa) nie podnosiła już temperatury, a jedynie mocno schładzała roztwór. Co robię źle? W końcu wydajność sięga 20%, a produkt końcowy szczypie w oczy i gryzie w nos.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Witam. Czy po reakcji przemyłeś mieszaninę reakcyjną wodą? (krok 4)
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Tak, równa objętości wody dwa razy i raz 10% roztworu wodorowęglanu sodu. Dziwi mnie bardzo niska wydajność, gdzie na krysztale uzyskuję około 53-55%. Dziwne jest też to, że gdy dodam połowę m40, to przy drugiej połowie reakcja nie jest już egzotermiczna, a temperatura podczas dodawania tylko spada.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie zgubiłeś gdzieś swoją wydajność. Jakie pH osiąga się po zakwaszeniu? Czy użyłeś lodówki podczas krystalizacji? Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich warunków opisanych w samouczku wideo.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Zakwaszenie zawsze prowadzi do pH około 6. Pisząc o lodówce, masz na myśli umieszczenie zneutralizowanej wolnej zasady w lodówce, aby cały produkt wypadł? Myślisz, że tyle produktu mogło się rozpuścić? Czy to normalne, że po dodaniu połowy m40 temperatura przestaje sama rosnąć i całość się schładza? Dziękuję za pomoc
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
>>>Kiedy piszesz o lodówce, masz na myśli umieszczenie zneutralizowanej wolnej zasady w lodówce, aby cały produkt wypadł?
dokładnie tak
>>>Czy myślisz, że aż tyle produktu mogło się rozpuścić?
Nie potrafię odpowiedzieć
>>>Czy to normalne, że po dodaniu połowy m40 temperatura przestaje sama rosnąć i całość stygnie?
Tak, to jest w porządku. Jeśli chcesz sprawdzić konwersję odczynników do 4-MMC, możesz użyć TLC (patrz Lab FAQ).
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Mam pytanie, ten kto nagrywał te filmiki chyba widział co robi, ale to co jest napisane to nieprawda. na filmiku nie widać, że do gotowania użyto dwóch rozpuszczalników, a tylko jeden następnie przemyto freebase wodą i octanem etylenu i tyle, więc gdzie tu ktoś widzi benzen?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
W filmie zamiast benzenu użyto EA. W czym tkwi problem? Dwa rozpuszczalniki to EA i NMP.
 

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Witam"" Chciałbym przeprowadzić tę reakcję z toluenem, ale w kolbie wszystko jest białe jak mleko,
czy ktoś może mi powiedzieć, czy to normalne?,, Używam tylko toluenu w 24 ° C
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Powstały 2-bromo-4-metylopropiofenon w benzenie jest wlewany z powrotem do czystej kolby i dostarcza 200 ml 40% metyloaminy (wodnej). Podłączyć chłodnicę zwrotną, kolbę i termometr (najlepiej) do kolby. Połączyć mieszanie i lekko podgrzać mieszaninę (30-40 ºC). Po osiągnięciu temperatury podstawowej dodać aż 300-400 ml (wystarczy użyć więcej). N-metylopirolidonu z lejka wkraplającego (strużka), upewniając się, że temperatura nie przekracza 60ºC. Podczas dodawania egzotermicznej reakcji N-metylopirolidonu temperatura może pomóc. Jeśli ręce są zbyt proste, jest to oznaka przegrzania, zaleca się nieco spowolnić mieszanie, aby utrzymać temperaturę w prawym górnym rogu). Gdy cały N-metylopirolidon zostanie wlany, pozwól mu mieszać przez kolejne 15 minut. Cała reakcja trwa 15-25 minut.
Gdy mamy czysty proszek bk4, używamy tylko NMP i metyloaminy do gotowania...
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Jeśli chodzi o wideo, ktoś mógłby powiedzieć:

1) Które mieszadło mechaniczne jest używane? Najlepsze mieszadła mechaniczne często wyglądają jak metalowy pręt, a nie jak PTFE.

2) W jaki sposób system jest opróżniany? Przez którą rurkę RBF?
Widać, że system ma podciśnienie i wykorzystuje je do zasilania RBF cieczami odczynnikowymi za pomocą węża.

Dzięki!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Cześć, nie taka sprawa. Zalecałbym użycie PTFE, jeśli to możliwe.
Użyj pompy próżniowej i węża silikonowego. W czym problem i czego nie rozumiesz?
 
View previous replies…

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Wykorzystują one RBF z pięcioma szyjkami.
1) mieszadło mechaniczne
2) termometr
3) skraplacz
4) lejek dodawczy
5) Zawór z wężem doprowadzającym

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób wytwarzana jest próżnia w tym układzie?

dziękuję za poświęcony czas
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
W uzupełnieniu do pytania, chcę powiedzieć, że można uważnie przeczytać temat. Istnieje lista sprzętu, która została już napisana!
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Chciałem tylko wiedzieć, gdzie w tym systemie podłączone jest źródło próżni
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Bardzo dobra synteza.
Uwielbiam tak szybką i łatwą pracę.
 

Attachments

  • BVQauSmvMW.jpeg
    BVQauSmvMW.jpeg
    5.1 MB · Views: 693
  • VBZWlsuikx.jpg
    VBZWlsuikx.jpg
    4 MB · Views: 292
Top