Synteza mefedronu (4-MMC) w rozpuszczalniku NMP. Duża skala.

phantomwriter

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Czy aceton można zastąpić IPA?
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Jakiego sprzętu używa się do produkcji na dużą skalę? Obecnie używam szklanych kolb o pojemności 1000 ml do małych ilości, wszystko, co metalowe, reaguje z roztworem, myślałem o użyciu ceramicznego garnka o pojemności 6,5 litra, mieszadła mechanicznego i termostatu do kontroli temperatury.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Tak, ale w małych ilościach. W przeciwnym razie będziesz musiał odparować alkohol.
Duże szklane reaktory lub wyposażone plastikowe beczki
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Czy mógłbyś wyjaśnić tę sprawę z wyposażoną plastikową beczką?
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Czy ktoś może polecić dostawcę NMP do Wielkiej Brytanii?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Po zakwaszeniu mam wodę, jak mam to skrystalizować?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Witam. Mam 100 l cieczy 2bromo3chloro.... , toulen i zastąpić Dmso Sulfolane. Próbuję rozpocząć 3cmc.


Czy robiąc 3cmc wszystkie kroki są takie same? Na forum piszą, że tak, ale wolę zapytać. Do tej pory zrobiłem 4mmc bez ślinotoku. Mieszałem 2h w 40 stopniach 2b4met z metyloaminą i toulenem. Na koniec zalałem wodą z kwasem, oddzieliłem warstwy i suszyłem około tygodnia i przemyłem acetonem i miałem 50% wydajność proszku 4mmc. Teraz chciałbym wypróbować Twój przepis.

Jeszcze jedno pytanie. Kiedyś sprzedawca zamiast toulena sprzedał mi dichlorometan. Jednak warstwa mefedronu nie wychodzi na wierzch. Czy dichlorometan jest do czegokolwiek przydatny? Przepraszam za mój angielski, jest słaby
 
Last edited:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
chlorek metylenu jest lepszy moim zdaniem przy 4mmc prawda 2h 40° ale przy 40° taulen jest za mały temperatura musi być wyższa niż 50% czyli 100g bk4 50g 4mmc + dużo zanieczyszczeń bo w ogóle nie czyścisz oleju widzę po krystalizacji będziesz miał gdzieś 40g może mniej wydajność ja na chlorku metylenu uzyskiwałem 70% i 80% wydajność
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
moje uszanowanie! czy mógłbyś podzielić się swoim unikalnym doświadczeniem uzyskania 70% wydajności w syntezie 4mmc w DCM? To niezwykle interesujący wynik, przynajmniej dla mnie. Będę bardzo wdzięczny za oświecenie.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
masz rację. Po krystalizacji pozostało mi 40%. A kiedy raz próbowałem zasolić roztwór sodą kaustyczną, zostało mi 23% wydajności.
Jeśli chodzi o chlorometan, to w temperaturze 40°C dwie warstwy rozdzieliły się przy mieszaniu przez dwie godziny. Jednak po 10 minutach kolor był taki sam i nie było dwóch warstw. Czy mogę również użyć chlorometanu w 3cmc?
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Dla 4cmc proces powinien być taki sam jak dla 3cmc, którego nie robiłem Po 60% krystalizacji jest to minimum.
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Z 3 cmc każdy krok jest taki sam, ale po zakwaszeniu HCl 35-37% produkt jest w postaci ciekłej. Musisz odparować wodę, ale jest to naprawdę brudny czarny produkt. Z 2 bromo 4 chloro lub metylo nie masz problemów jak z tym 2 bromo 3 chloro płynnym.
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Może wystarczy mniej metyloaminy.
Na 1 kg ketonu ile daje się metyloaminy?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
na 2b4m podaję 3,5 litra metyloaminy.
P.S Widzę, że nasz język przedostał się do translatora :)
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Czy możesz powiedzieć, jak zrobić proszek? Umieścić zimny aceton HCl i pozostawić w zamrażarce?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Nie dałem do zamrażarki. Poczekałem, aż substancja wyschnie, co zajęło trochę czasu. Potem przepłukałem acetonem i był proszek. Zrobiłem według własnego przepisu. Teraz chcę spróbować 3cmc z lodówką, żeby przyspieszyć proces
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Z 3 cmc będziesz mieć więcej zabawy
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Całkowicie się z tobą zgadzam, przyjacielu. 3cmc w pewien sposób przypomina mi a-pvp pod względem metody izolacji i krystalizacji. Ze względu na wodę, w której rozpuszczony jest chlorowodór, nie krystalizują one natychmiast z rozpuszczalnika, ale osiadają na dnie w postaci oleistej cieczy. a-pvp jest czerwony, a 3cmc jest radykalnie czarny. Dlatego konieczne jest ostrożne zdekantowanie górnej warstwy rozpuszczalnika, a następnie przepłukanie tej lepkiej cieczy sporą ilością acetonu i prawie natychmiast substancje wytrącają się. pozostaje tylko filtrować i rekrystalizować.
 
Top